Goniec.pl
andrzej duda

Pawel Wodzynski/East News

Andrzej Duda został przedstawiony jako Hitler na okładce białoruskiej gazety "Mińska Prawda"

22 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Skandal na poziomie międzynarodowym. Białoruska gazeta "Mińska Prawda" zaprezentowała właśnie najnowszą, oburzającą okładkę swojego wydania, która przedstawia prezydenta Andrzeja Dudę jako Adolfa Hitlera.

Kolejna odsłona konfliktu między Polską i Białorusią. Wojna dyplomatyczna, ćwiczenia Zapad-2021 i przysyłanie na naszą granicę setek migrantów to nie wszystko. Mińsk posuwa się do coraz bardziej agresywnych działań. Tym razem przeszedł jednak wszelkie oczekiwania.

Radosław Liszewski

Syn Radosława Liszewskiego dostał zatrudnienie w Lasach Państwowych. Wcześniej gwiazdor miał śpiewać na weselu rzecznika

CZYTAJ DALEJ

Skandaliczna okładka z prezydentem

Na okładce wydanego we wtorek numeru gazety "Mińska Prawda" przedstawiono prezydenta Andrzeja Dudę. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że głowę naszego państwa wystylizowano na przywódcę nazistowskich Niemiec Adolfa Hitlera. Prezydentowi nałożono na twarz kod kreskowy, przypominający wąsy. Oprócz tego dodano nagłówek, który krzyczy wręcz "Oprawcy!".

- Prezydent Andrzej Duda [...] wprowadził stan wyjątkowy na granicy. Zezwierzęcenia swoich policajów zdaje się nie zauważać – napisała gazeta. Jak wskazuje portal TVP Info, nie bez znaczenia pozostaje tu użycie wyrazu "policaje", które stosuje się do nazywania funkcjonariuszy służb policyjnych III Rzeszy.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

"Mińska Prawda" wydawana jest przez władze obwodu mińskiego, czyli białoruski organ państwowy. Sprawy nie można więc odczytywać w innym kontekście niż politycznym. Łukaszenka coraz bardziej napina strunę i jest gotów nie cofnąć się przed najgorszym. Od kilku dni bowiem na granicy umierają ludzie.

Białoruś. Szokująca okładka z Andrzejem Dudą

Kryzys migracyjny na granicy Polski z Białorusią trwa od ponad miesiąca. Tylko od początku września Straż Graniczna odnotowała już prawie 4,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy przez migrantów. Reżim Aleksandra Łukaszenki wysyła samoloty, które przywożą na Białoruś ludzi z Bliskiego Wschodu. Później zaś wypycha ich na polsko-białoruskie pogranicze.

Akcję określono mianem "wojny hybrydowej". Na tereny objęte od 2 września stanem wyjątkowym zesłano tysiące żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Przedstawiciele Unii Europejskiej wyrazili solidarność z Polską, Litwą i Łotwą, które także zostały zaatakowane przez białoruski reżim, tymczasem nasi wschodni sąsiedzi prowadzą w mediach kampanię oszczerstw na nasz temat.

andrzej duda minskaja prawda

Fot. belkiosk.by/minp

Jesteś mądrzejszy od 5-klasisty? 10 pytań z podstawówki, na których wyłoży się większość dorosłych

Pytanie 1 z 10

Który przypadek odpowiada na pytania "komu? czemu?"

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: "Fakt", TVP Info

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Jarosław Kaczyński o Niemczech: "Chcą budowy IV Rzeszy"

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Wejherowo: Nie żyje 6-latka potrącona na przejściu dla pieszych

Czytaj więcej >
wichury

Wiadomości

Niż "Daniel" przechodzi nad Polską. Uwaga na silny wiatr i połamane drzewa

Czytaj więcej >
(screen) Onet

Wiadomości

Rafał Trzaskowski przemawia w Kongresie Stanów Zjednoczonych

Czytaj więcej >
Awantura w Sejmie

Wiadomości

Obywatelski projekt "Stop Aborcji" odrzucony przez Sejm

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Była posłanka PO zatrzymana przez CBA. Składała fałszywe oświadczenia mająkowe

Czytaj więcej >