Goniec.pl
msza święta

Jakub Kaminski/East News (ZDJĘCIE POGLĄDOWE)

Do kościoła natychmiast wparowała policja. Awanturnik miał przy sobie nielegalne środki

20 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Nietypowa interwencja w jednym z kieleckich kościołów. Policja zatrzymała 39-letniego mężczyznę, który przeszkadzał wiernym w modlitwie. Oprócz wykrzykiwania różnych haseł, na sumieniu ma on także posiadanie porcji suszu roślinnego, najprawdopodobniej marihuany.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 19 września. Policja została wezwana na interwencję w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia NMP w Kielcach. Początkowo chodziło jedynie o uspokojenie przeszkadzającego we mszy mężczyzny, jednak sprawa okazała się mieć także drugie dno.

Z ostatniej chwili

Premier Morawiecki właśnie przekazał. Przy granicy z Białorusią znaleziono trzy ciała

CZYTAJ DALEJ

Zatrzymany 39-latek ma poważne kłopoty

Wierni zgromadzeni na liturgii w Bazylice byli wczoraj świadkami niecodziennych wydarzeń. Podczas adoracji doszło do niemałego skandalu, który wywołał pewien 39-latek. O wszystkim jako pierwsza poinformowała "Gazeta Wyborcza".

Mężczyzna rzucał na głos pewne hasła i zakłócał przebieg modlitwy. Jak zaznacza policja, sformułowania te nie były wulgarne, a sam delikwent nie przejawiał agresji. Policja jednak zatrzymała go za popełnienie wykroczenia.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Na tym jednak nie koniec przygód 39-latka. Po chwili okazało się, że może on mieć na sumieniu o wiele poważniejsze sprawy. Okazało się, że zatrzymany miał przy sobie jedną porcję suszu roślinnego, którą wstępnie zakwalifikowano jako marihuanę.

- W tej chwili wykonujemy z 39-latkiem czynności - powiedział Damian Janus z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach i dodaje, że interwencje w kościołach zdarzają się bardzo rzadko. Kłopoty zatrzymanego mogą się więc dopiero zacząć. Sprawę posiadania przez niego narkotyków prawdopodobnie zbada sąd.

Policja interweniuje w kościołach

W dobie pandemii ilość interwencji policji w kościołach i tak uległa zwiększeniu. Głównie chodzi o nieprzestrzeganie limitów wiernych w świątyniach czy niezasłanianie nosa i ust przez wiernych. Takie zdarzenie miało miejsce w kwietniu w Kątach w woj. małopolskim.

We mszy św. uczestniczyło tam 160 osób, mimo że limit wynosił ok. 30 osób. Policję zaalarmował jeden z odwiedzających kościół. Po wizycie funkcjonariuszy parafia wydała oświadczenie, w którym skarciła "donosiciela" za jego nadgorliwość. Tymczasem sanepid w Brzesku nałożył na proboszcza parafii karę pieniężną, jednak ksiądz złożył od tej decyzji odwołanie do wojewódzkiego sanepidu.

Jesteś mądrzejszy od 5-klasisty? 10 pytań z podstawówki, na których wyłoży się większość dorosłych

Pytanie 1 z 10

Który przypadek odpowiada na pytania "komu? czemu?"

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Wyborcza.pl

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Sondaż: Opozycja odnosi zwycięstwo, PiS brakuje 4 pkt. proc.

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ktoś okradł grób dziecka. Smutny apel matki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Duda właśnie podpisał ustawę. Będą kontrolować dowody

Czytaj więcej >

Wiadomości

Gigantyczna afera, zatrudnili już 300 osób do "zarządzania łąką"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pomianowo: Samochód wjechał w drzewo. Trwa walka o życie 3-letniego dziecka

Czytaj więcej >
nie żyje

Wiadomości

2-letnia Kinga przegrała walkę z nowotworem

Czytaj więcej >