Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Rzeszów. Nie żyje funkcjonariusz SOP. Nieoficjalne doniesienia mrożą krew w żyłach
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 04.07.2023 16:39

Rzeszów. Nie żyje funkcjonariusz SOP. Nieoficjalne doniesienia mrożą krew w żyłach

SOP
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Tragiczne doniesienia z Rzeszowa (woj. podkarpackie). Nie żyje 25-letni funkcjonariusz Służby Ochrony Państwa, który miał postrzelić się ze służbowej broni podczas delegacji. Informacja ta została potwierdzona przez rzecznika formacji. Dziennikarze “Rzeczpospolitej” nieoficjalnie ustalili, że młody mężczyzna targnął się na swoje życie.

Tragiczna śmierć funkcjonariusza SOP

Funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa pogrążeni są w żałobie. Ich 25-letni kolega, który w ramach delegacji przebywał w stolicy Podkarpacia, w sobotę postrzelił się poza godzinami pracy.

Informacja została potwierdzona przez rzecznika SOP, płk Bogusława Piórkowskiego, który przekazał, że postępowanie w sprawie prowadzi rzeszowska prokuratura. - Nie udzielamy żadnych informacji w tej sprawie - poinformował.

Zaskakujące zakończenie "Faktów" TVN. Piotr Kraśko czekał do ostatniej chwili

Nieoficjalnie: 25-latek popełnił samobójstwo

Równie mało można dowiedzieć się we wspomnianej już Prokuraturze Okręgowej. - Z uwagi na dobro tego postępowania nie udzielamy o nim informacji, także tej, pod jakim kątem jest ono prowadzone - podał prok. Arkadiusz Jarosz, zastępca prokuratora okręgowego.

Jak podaje jednak “Rzeczpospolita”, nieoficjalnie zdarzenie nie było nieszczęśliwym wypadkiem, ale samobójstwem. Przypomnijmy, że do podobnego zdarzenia doszło ostatnio na komisariacie w Iławie, gdzie ze służbowej broni postrzelił się 39-letni policjant.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w kryzysie psychicznym, odczuwasz smutek, niepokój, lęk, masz myśli samobójcze, koniecznie zgłoś się po pomoc. Możesz uzyskać ją w każdym szpitalu psychiatrycznym lub też dzwoniąc pod bezpłatne numery, dostępne całą dobę 7 dni w tygodniu:

  • 800 70 22 22 — Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym
  • 800 12 12 12 — Wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysowej – infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów
  • 116 111 — Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 112 — w razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia

Źródło: Onet, Rzeczpospolita