Goniec.pl > Wiadomości > Ryszard Terlecki i Kora byli parą. Polityk PiS zdecydował opowiedzieć o kulisach związku
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 02.06.2022 15:44

Ryszard Terlecki i Kora byli parą. Polityk PiS zdecydował opowiedzieć o kulisach związku

Ryszard Terlecki otworzył się na temat związku z Korą
Wikimedia.org/Sławek Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0; Wikimedia.org/Elekes Andor Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0

- Byłam zapatrzona w niego i obchodziło mnie jedynie to, żeby być z nim - wyznała na temat swojego związku z obecnym politykiem PiS Kora w biografii "Kora i Maanam: podwójna linia życia". Niewielu wie, że przed laty płomienne uczucie łączyło charyzmatyczną artystkę i... Ryszarda Terleckiego. Szczegóły ich związku zaskakują.

- Opowiadała [...], że bardzo zdominowałem ją psychicznie, że to był sadystyczny związek. Nigdy nie miałem takiego wrażenia - powiedział po latach Ryszard Terlecki, który związek z Korą wspominał w rozmowie z Beatą Biały.

Polityk PiS zdradził kulisy uczucia między nim a Korą w związku z nową biografią Kory pt. "Słońca bez końca". - Spodobała mi się od razu – szczupła, śliczna dziewczyna, ciemne długie włosy splecione w dziwne warkoczyki - wspominał Ryszard Terlecki.

Ryszard Terlecki i Korą byli parą, kulisy ich związku ujawnione

- Kora była niezwykła - powiedział bez żadnych wątpliwości Ryszard Terlecki. Polityk PiS miał 19 lat i był na studiach, gdy poznał 17-letnią artystkę, która w późniejszych latach zupełnie zmieniła polską scenę muzyczną.

Polityk PiS i Kora poznali się przez przypadek. Wokalistka Maanam została przyprowadzona przez kolegę Ryszarda Terleckiego. - Przyszła w kolorowej sukience, na szyi miała dużo różnych korali, na rękach błyskotki i bransolety. Prawdziwa hipiska - wspominał po latach polityk.

Wicemarszałek podkreślił, że Kora już mając 17 lat była nie tylko charyzmatyczna, ale również "rozumiała wszystko". - Była ważną kobietą w moim życiu, choć przecież nie pierwszą. Ale na pewno pierwszą, z którą byłem związany w czasach hipisowskich - powiedział polityk PiS.

Związek nie przetrwał próby czasu

Ostatecznie Kora i Ryszard Terlecki się rozstali. Łączyło ich wiele i wiele przeżyli, gdyż podróżowali po Polsce autostopem, spali na klatkach schodowych, a brak pieniędzy sprawiał, że dopalali porzucone na ziemi niedopałki papierosów.

Ścieżki polityka PiS - byłego hipisa - i artystki się rozeszły, a sam Ryszard Terlecki wspominał ich związek lepiej niż Kora. Niemniej nie było mowy o specjalnym unikaniu się.

- Spotykaliśmy się jeszcze później, kiedy była już z innymi mężczyznami. Czasem wpadaliśmy na siebie gdzieś na trasach. Niedługo, może rok, dwa. I choć oboje byliśmy już w innych związkach, myślałem o niej czule - dodawał w rozmowie Ryszard Terlecki.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: plejada.pl

Tagi: