Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Rozpędzone BMW staranowało grupę pieszych. Nie żyje 21-latek
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 21.06.2024 13:39

Rozpędzone BMW staranowało grupę pieszych. Nie żyje 21-latek

Wypadek
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Małej Wsi

W czwartek 20 czerwca w miejscowości Dzierżanowo pod Płockiem doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierujący samochodem marki BMW wjechał w grupę pieszych. W wyniki zdarzenia śmierć poniósł 21-letni mieszkaniec powiatu płockiego. 

Tragiczny wypadek w Dzierżanowie

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek 20 czerwca około godziny 22 w Dzierżanowie pod Płockiem. Kierujący samochodem marki BMW z nieznanych przyczyn wjechał nagle wprost w grupę pieszych. 

Tuż po godzinie 22 do stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego. Po dojechaniu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że doszło do potrącenia trójki pieszych przez kierującego samochodem osobowym marki BMW - powiedział nam Edward Mysera, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku.

Nie żyją dwie nastolatki. Tragedia tuż przed zakończeniem roku szkolnego

Nie żyje 21-latek

W wyniku zdarzenia 21-letni mieszkaniem powiatu płockiego poniósł śmierć na miejscu. Dwoje pozostałych poszkodowanych, 27-letnia kobieta i 20-letni mężczyzna trafili do szpitala. Policjanci podkreślają, że cała trójka nie posiadała żadnych odblasków. 

ZOBACZ: Autokar pełen ludzi wjechał do rowu. 13 osób trafiło do szpitala, wśród rannych dziecko 

Policjanci wstępnie ustalili, że 45-letni kierowca BMW na prostym odcinku drogi, poza terenem zabudowanym, w trakcie wymijania z pojazdem jadącym z naprzeciwka potrącił troje pieszych znajdujących się na jezdni. Piesi nie posiadali odblasków - poinformował z kolei Jakub Tomaszewski z płockiej policji. 

Służby apelują by używać kamizelek

Według doniesień policjantów kierowca był trzeźwy. Z uwagi na to, że tragedia miała miejsce po zmroku, prawdopodobnie nie zauważył pieszych. Służby apelują do pieszych, aby po zmroku używać kamizelek oraz poruszać się po drodze w przeciwnym kierunku tak, aby widzieć kierowcę, który jedzie w naszym kierunku.