Goniec.pl
siostry-odnalazly-sie

SWNS

Rozdzielono je w dzieciństwie, spotkały się po 27 latach. Nie sądziły, że tyle je łączy

5 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Historia amerykańskich sióstr należy do tych opowieści, które zarówno chwytają za serce, jak i sprawiają, że trudno w nie uwierzyć. Alyss Ravae oraz Victoria Voorhees zostały rozdzielone, gdy były małymi dziewczynkami. Później nie utrzymywały ze sobą kontaktu przez wiele lat. Dziewczynki odnalazły się po blisko trzech dekadach.

Amerykańskie siostry zostały rozdzielone w trakcie adpocji. Alyss Ravae była wychowywana przez biologiczną matkę. Mając 9 lat, dowiedziała się, że nie jest jedynaczką. Już jako dorosła kobieta postanowiła zrobić wszystko, by odnaleźć swoje utracone rodzeństwo.

Alyss dowiedziała się, że jej siostra została oddana do adopcji. Matka dziewczynek musiała radzić sobie sama i wychowywać ją sama. Gdy na świecie pojawiło się drugie dziecko, uznała, że nie da sobie rady i musi znaleźć jej inny dom, w którym druga córka otrzyma opiekę i miłość.

Siostra Alyss została adoptowana

Po tym, jak matka dziewczynek oddała do adopcji, siostra Alyss trafiła do pary w Chicago. Rodzina zastępcza jednak nie chciała przez całe życie ukrywać prawdy przed Victorią i gdy ich podopieczna skończyła 6 lat, powiedzieli jej, że nie jest ich biologiczną córeczką.

Wieść o adopcji nie była łatwa. Victoria Vooorhees bardzo przeżyła tę wiadomość, dlatego rodzice zastępczy uznali, że nie powinni wracać więcej do tego tematu. Alyss jednak nie odpuszczała i w wieku 28 lat prowadziła już poszukiwania.

szpital pacjent

Policja wparowała na SOR, doszło do wielkiej demolki. Straty wyceniono na 100 tysięcy złotych

CZYTAJ DALEJ

Zgodnie z informacjami, które po latach Victoria przekazała dziennikarzom z dziennika „The Sun”, wynika, że została poinformowana przez urzędników o tzw. adopcji zamkniętej. To oznacza, że osoba zrzekająca się praw do swojego dziecka, nie chce mieć z nim kontaktu.

Taka decyzja natomiast znacznie utrudnia odszukanie biologicznych rodziców przez oddane dzieci. Okazało się jednak, że w formularzu popełniono błąd, ponieważ Melissa – matka dziewczynek – chciała mieć kontakt z Victorią.

Poszukiwania siostry

Obie siostry marzyły o tym, by się wreszcie poznać i podjęły odpowiednie kroki. Alyssa i Victoria wykonały testy DNA, których wyniki trafiły do specjalnej bazy serwisu pomagającego odnaleźć krewnych.

Victoria dodatkowo zarejestrowała się jeszcze na portalu dla osób, które poszukują biologicznej rodziny. Choć mijały dni bez żadnych wiadomości, dorosłe już rodzeństwo nie porzucało nadziei. Wreszcie stało się coś nieprawdopodobnego.

Mieszkająca w Chicago 27-letnia Vitoria nagle otrzymała powiadomienie, na które czekała bardzo długo. W bazie odnaleziono jej biologiczną siostrę. Jeszcze zanim odezwała się do Alyss, o wszystkim powiedziała swoim zastępczym rodzicom.

Para przyznała, że wiedziała o istnieniu jej siostry, ale po trudnej rozmowie, jaką przeprowadzili w dzieciństwie Victorii, nie chcieli więcej wracać do dyskusji na temat jej przeszłości. Po latach jednak nie widzieli przeszkód, by rodzeństwo wreszcie się poznało.

Do spotkania Alyss i Victorii doszło w lutym 2021 roku. Mieszkająca w Chicago kobieta odnalazła również biologiczną mamę. Od tego czasu rodzina utrzymuje kontakt za pośrednictwem mediów społecznościowych. Trudno uwierzyć w to, że po blisko trzech dekadach udało im się poznać.

Szybko okazało się, że choć dziewczynki nie wychowywały się razem, to mają wiele wspólnego. Alyss i Victoria uwielbiają zwierzęta i zajmują się rysowaniem. Do ich ulubionych autorów należy Stephen King. Co ciekawe, obie mają wytatuowane nietoperze w okolicach kostek.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Ksiądz zakończył komunię kontrowersyjną piosenką

  • Wielkie szczęście w domu Kwaśniewskich. Uradowana Jolanta świętowała urodziny

  • Sebastian Wątroba był gwiazdą W11. Wiemy, czym dzisiaj się zajmuje i jak wygląda

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >