Goniec.pl
"Teściowa" Zełenskiego z Moskwy, kobieta udzieliła wywiadu

AFP PHOTO /UKRAINIAN PRESIDENCY PRESS OFFICE

Rosyjski dziennikarz ujawnił, że "teściowa" Zełenskiego mieszka w Moskwie. Kobieta udzieliła wywiadu

20 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

"Teściowa" Wołodymyra Zełenskiego mieszka w Moskwie? Proklemowscy dziennikarze ustalili miejsce przebywania Olgi Witalijewnej Kijaszko. Problem polega na tym, że Olga Witalijewna Kijaszko będąca matką żony prezydenta Ukrainy i Olga Witalijewna Kijaszko z Moskwy to dwie różne kobiety. - Obawiam się, że mogę stać się częścią jakiegoś planu - powiedziała śledzona przez dziennikarzy kobieta.

Rosyjska propaganda zmienia retorykę na temat wojny w Ukrainie i zaczyna przygotowywać podwaliny pod ewentualne wycofanie przez Władimira Putina wojsk. Niemniej jedna z mieszkanek Moskwy zaczęła obawiać się o swoją przyszłość. Powodem jest powiązanie jej z rodziną Wołodomyra Zełenskiego.

Putin

Ukraiński wywiad: Rosja planowała inwazję na Białoruś po sfałszowanych wyborach w 2020 roku

CZYTAJ DALEJ

Olga Witalijewna Kijaszko z Moskwy miała świadomość, że z teściową prezydenta Ukrainy dzieli imię i nazwisko. Nie spodziewała się jednak, że trafi na celownik prokremlowskiej propadany. Pierwsza czerwona lampka zapaliła się, gdy sąsiedzi pokazali jej nagranie z monitoringu.

"Teściowa" Zełenskiego z Moskwy. Prokremlowscy dziennikarze węszą spisek

53-letnia Olga Kijaszko zdecydowała się na rozmowę z portalem Medianoza. Mieszkanka Moskwy opowiedziała o tym, jak została okrzyknięta teściową Wołodomyra Zełenskiego. Jedynym wspólnym punktem są... personalia.

- Zaczynam się bać o siebie, mimo że jestem nieustraszoną osobą - powiedziała Olga Kijaszko portalowi Medianoza po tym, jak pod jej drzwiami zaczęli pojawiać się dziennikarze związani z Kremlem.

Moskwianka wyznała, że pierwsze wiadomości o pojawieniu się mężczyzn otrzymała od swoich sąsiadów. Olga Kijaszko, czyli fałszywa teściowa prezydenta Ukrainy, otrzymała od nich nagranie z monitoringu. Widać na nim, jak dwoje mężczyzn zadaje jej sąsiadom pytania o "Władimira Timofiejewicza i Olgę Witalijewną Kijaszko".

Dopasowali do swojej tezy dowody i ujawnili w Moskwie "teściową" Zełenskiego

W materiale opublikowanym w "The Moscow Times" zrelacjonowano słowa rzekomej teściowej prezydenta Ukrainy. Olga Kijaszko wyznała, że dowiedziała się o wyemitowaniu materiału na swój temat.

W kanale Tsargrad, który jest bezpośrednio związany z Kremlem, bloger Siergieja Zergulio Koljasnikowa opublikował materiał z przeprowadzonego przez siebie "śledztwa". Propagandzista przekonywał, że na przedmieściach Moskwy mieszka teściowa Wołodomyra Zełenskiego.

Setki tysięcy mieszkańców Moskwy na skraju bezrobocia, Putin tego nie ukryje

Reuters: dramatyczna sytuacja pracowników w Moskwie. Setki tysięcy osób odczuwa zachodnie sankcje

CZYTAJ DALEJ

Jako dowód podał wykaz nieruchomości powiązanych z rodziną prezydenta Ukrainy, w tym mieszkanie Olgi Kijaszko. Według Siergieja Koljasnikowa mieszkanie było "zarejestrowane na nazwisko teściowej Zełenskiego".

Pominęli kluczowe nieścisłości, one nie pasowały do tezy o teściowej prezydenta Ukrainy

Olga Witalijewna Kijaszko z Moskwy i teściowa Wołodymyra Zełenskiego to dwie różne osoby. Głównym argumentem stojącym w sprzeczności z prokremlowskim propagandowym przekazem jest... data urodzenia obu kobiet.

- Fakt, że teściowa (Zełenskiego - przyp. red.) urodziła się w 1953, a ja w 1965, nikogo nie dezorientuje - powiedziała przybita Olga Kijaszko z Moskwy w wywiadzie dla portalu Medianoza.

Kobieta nie ukrywa, że znalazła się w trudnej sytuacji. - Obawiam się, że mogę stać się częścią jakiegoś planu - dodała. Podkreśliła, że osoby, które zdecydowały o stworzeniu materiału o moskiewskiej teściowej Zełenskiego nie zrobiły tego przypadkiem.

- Ktokolwiek ich wysłał, świadomie tworzy fake. Pewnie dobrze wiedzą, że nie jestem nią, a ona nie jest mną - stwierdziła Olga Kijaszko.

Tak mieszka Wołodymyr Zełenski

Niewiarygodne, jak od początku wojny mieszka Zełenski. Nie może nawet zapalić światła

- Tu musi być ciemno, nie można włączyć światła, bo bomba mogłaby po prostu wlecieć podczas nalotu - powiedział Wołodymyr Zełenski podczas oprowadzania dziennikarzy po swoim tymczasowym domu od początku wojny w Ukrainie. Tak żyje prezydent okupowanego kraju, który nie chciał zostawić rodaków i nie wyjechał ze stolicy nawet, gdy ta była atakowana. fot. Twitter.com/@60Minutes

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: the moscow times

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Polska Policja

Wiadomości

Warszawa: Dachowało auto. Służby nie znalazły kierowcy, bo poszedł do pracy

Czytaj więcej >
Zaspy, Limanowa, Facebook, screen

Wiadomości

Małopolska: Zimowy żywioł atakuje, zaspy dochodzą do dwóch metrów

Czytaj więcej >
Adam Pabiś
Kadr z programu "Pytanie na śniadanie"/TVP VOD

Wiadomości

Podawał się za lekarza, występował w mediach jako ekspert. Jest zawiadomienie do prokuratury

Czytaj więcej >
Pixabay.com Henryk Niestrój

Wiadomości

Poszła spać z bolącym ramieniem. Mąż znalazł ją martwą w łóżku, miała zaledwie 41 lat

Czytaj więcej >
Raport Gońca ze Świata. Joe Biden i Xi Jinping

Wiadomości

Raport Gońca ze Świata. Chiński balon nad USA oraz sprawa F-16 dla Ukrainy

Czytaj więcej >
Kadr z programu "Sprawa dla reportera"/TVP VOD

Wiadomości

Mecenas Piotr Kaszewiak mocno o alimentach Marcinkiewicza. Nie gryzł się w język

Czytaj więcej >