Goniec.pl

Pixabay/ mspark0/ Journal of Pediatric Surgery Case Reports

Rodzice zawieźli do lekarza 4-latka skarżącego się na ból brzucha. Rentgen ujawniły przyczynę

20 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

Małe dzieci często połykają drobne przedmioty, co niejednokrotnie stanowi duże wyzwanie dla ich rodziców. Na łamach amerykańskiego "Journal Of Pediatric Surgery Case Reports" opisano nietypowy przypadek 4-letniego chłopca, który trafił do szpitala z silnymi bólami brzucha. Dopiero zdjęcie rentgenowskie wykazało, co jest prawdziwą przyczyną problemów zdrowotnych dziecka.

Rodzice zawieźli do lekarza 4-latka skarżącego się na ból brzucha

Chłopiec trafił do lekarza po tym, jak od dwóch dni skarżył się na ostry ból w okolicach pępka. Zaniepokojeni rodzice nie mieli pojęcia co może być przyczyną takiej sytuacji. Po zbadaniu lekarze najpierw stwierdzili, że chłopiec ma ostre zapalenie wyrostka robaczkowego, a następnie usunęli mu wyrostek robaczkowy. Jak się jednak okazało, problem nie minął.

Trzy dni po zabiegu chłopczyk zaczął wymiotować, a ból brzucha się nasilił. "Ból brzucha po usunięciu wyrostka robaczkowego nie ustępował. Dodatkowo trzeciego dnia po operacji zaczęły występować silne wymioty żółcią" - czytamy w raporcie.

Kolejne dni nie przyniosły poprawy zdrowotnej dziecka, wiec rodzice postanowili ponownie udać się do szpitala w celu ponownego przeanalizowania sytuacji. Lekarze zrobili zdjęcie rentgenowskie jamy brzusznej 4-latka. Dopiero wtedy się okazało, że chłopiec miał w brzuchu... bransoletkę. Przedmiot składający się z 18 magnetycznych kulek prawdopodobnie został połknięty przez nieświadome dziecko kilka dni wcześniej.

Rodzice nie przedstawili początkowo faktu połknięcia ciała obcego. Po przeprowadzonej diagnozie wykonano zabieg usunięcia przedmiotu”- dodano w badaniu. Przedmiot usunięto i wykonano zabieg naprawczy uszkodzonego jelita cienkiego. Chłopiec, po tym, jak lekarze nie stwierdzili żadnych powikłań, mógł wrócić do domu szóstego dnia po operacji. 

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • 500 plus zniknie po wyborach? Zaskakujący głos z Sejmu, "ja bym zlikwidował"

  • Zobaczył cenę toalety w Zakopanem i od razu chwycił za telefon. Polacy przecierają oczy ze zdumienia

  • Dąbrówno. Zarzut zabójstwa 5-latki dla matki dziecka. Są wyniki sekcji zwłok dziecka

Źródło: Journal of Pediatric Surgery Case Reports

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje znany i ceniony dziennikarz. Rodzina przekazała smutne informacje, wielka strata
Czytaj więcej >

Wiadomości

ZUS ostrzega Polaków, muszą mieć się na baczności. Oszuści nie mają litości, trzeba uważać na maile
Czytaj więcej >

Wiadomości

Funkcjonariusze kontrolowali auto, gdy zajrzeli do środka, zdębieli. Od razu zatrzymali kierowcę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszedł do sklepu przebrany za kobietę. To, co zrobił później, odbiera mowę. Policjanci byli zdumieni
Czytaj więcej >

Wiadomości

38-latka zmarła w szpitalu w Głogowie. Dzień wcześniej urodziła zdrowe dziecko
Czytaj więcej >

Wiadomości

Adrian Klarenbach nagle zniknął z TVP Info. To kara za wyśmianie polityka Zjednoczonej Prawicy?
Czytaj więcej >
Jan Jałowczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]