Goniec.pl > Wiadomości > Robert Winnicki rezygnuje z funkcji w Ruchu Narodowym i Konfederacji. Wskazał swojego następcę
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 13.05.2023 13:25

Robert Winnicki rezygnuje z funkcji w Ruchu Narodowym i Konfederacji. Wskazał swojego następcę

Robert Winnicki
Michal Zebrowski/East News

Wczoraj (12.05) Robert Winnicki ogłosił, że rezygnuje z funkcji prezesa Ruchu Narodowego i szefa sztabu Konfederacji z powodu problemów zdrowotnych. Polityk poinformował o swojej decyzji we wpisie na Facebooku. Jako swojego następcę w Ruchu Narodowym wskazał Krzysztofa Bosaka.

Robert Winnicki rezygnuje z funkcji prezesa Ruchu Narodowego oraz szefa sztabu Konfederacji

Robert Winnicki opublikował wczoraj (12.05) po południu na swoim profilu na Facebooku wpis, w którym oświadczył, że rezygnuje z funkcji prezesa Ruchu Narodowego oraz szefa sztabu Konfederacji. Polityk wyjaśnił, że jest to spowodowane problemami zdrowotnymi, których doświadcza od dłuższego czasu.

W swoim poście Winnicki przyznał, że przez wiele lat ignorował różne sygnały ostrzegawcze wysyłane przez jego organizm, które odczuwał w ubiegłym roku i wcześniej. Jednocześnie zaznaczył, że starał się nie mówić o tym nikomu więcej, niż było to konieczne. Ostatecznie jednak doszedł do wniosku, że musi powiedzieć "stop".

Nieoficjalnie: Kamilek nie zostanie pochowany tam, gdzie zakładano. Decyzja zapadła w ostatniej chwili

Następcą Winnickiego będzie Krzysztof Bosak

Według jego wpisu Robertowi Winnickiemu jest bardzo przykro i trudno z powodu jego rezygnacji, ale cieszy go fakt, że posterunki, które opuszcza, zostaną odpowiednio obsadzone. Jak stwierdził, dla lidera, który od lat budował daną społeczność, nie ma nic lepszego niż świadomość, że będzie ona w stanie funkcjonować sprawnie nawet w momencie, gdy on sam doświadcza kłopotów zdrowotnych.

Ruch Narodowy zostawia w rękach swojego przyjaciela i wiceprezesa Krzysztofa Bosaka. Winnicki jest przekonany, że Bosak będzie w stanie poprowadzić Ruch w odpowiedni sposób. - Ze zrozumiałych względów nie będę się w najbliższym czasie publicznie udzielał, proszę w tym zakresie o zrozumienie i przepraszam za wszystkie sprawy czy projekty, których teraz nie dokończę - napisał Robert Winnicki.

Kim jest Robert Winnicki?

Robert Winnicki od początku swojej kariery politycznej był związany z ugrupowaniem Ruch Narodowy, którego był współzałożycielem w 2012 roku. W 2014 roku objął funkcję prezesa tej partii, a następnie szefa sztabu Konfederacji, której Ruch Narodowy jest jednym z trzech “składników”.

Winnicki jest znany z kontrowersyjnych wypowiedzi i działań, w tym m.in. z krytyki osób LGBT, Unii Europejskiej, NATO czy polityki historycznej rządu. Wiele jego wystąpień spotkało się z ostrą krytyką ze strony opozycji i organizacji pozarządowych. W ciągu swojej kariery politycznej był wielokrotnie kandydatem w wyborach parlamentarnych oraz samorządowych, był posłem na Sejm RP VIII kadencji i jest nim w IX kadencji.

Źródło: Robert Winnicki/Facebook