Goniec.pl
Minister Zdrowia: ważne informacje

Piotr Molecki/East News

Regionalizacja lockdownu. MZ przekazał, które województwa jako pierwsze mogą spodziewać się zniesienia obostrzeń

14 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Damian Witoń

Udostępnij:

Minister Zdrowia Adam Niedzielski udzielił ważnych informacji, dotyczących regionalizacji lockdownu w Polsce. Dowiedzieliśmy się, które województwa w pierwszej kolejności mogą pożegnać część obostrzeń.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Adam Niedzielski przekazał bardzo ważne informacje. Lockdown w Polsce będzie zregionalizowany, co oznacza, iż poszczególne województwa mogą być objęte nieco innymi obostrzeniami w zależności od sytuacji, jaka w nich występuje.

Minister Zdrowia powiedział, które z nich mogą spodziewać się zniesienia części obostrzeń jako pierwsze. Przedstawił też listę województw, gdzie sytuacja jest najcięższa.

Regionalizacja lockdownu. Minister Zdrowia przekazał ważne informacje 

Na dzisiejszej konferencji Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu lockdownu w całej Polsce do 25 kwietnia z wyłączeniem żłobków, przedszkoli oraz sportu uprawianego na świeżym powietrzu. Zakaz działania hoteli zostanie z nami natomiast aż do 3 maja, a zatem wiele osób musi pożegnać swoje plany na majówkę.

Rząd bardzo boi się tego okresu, ponieważ stanowi idealne podłoże do migracji części ludności w celach wypoczynkowych, co niesie za sobą duże ryzyko epidemiczne. Wielu ekspertów już wcześniej informowało, że istnieje duże prawdopodobieństwo takiej decyzji.

Pojawiła się jednak pewna nadzieja na to, że niektóre osoby, będą mogły zrealizować swoje plany. Minister Zdrowia wspomniał bowiem o regionalizacji lockdownu. Polega ona na tym, że województwa, w których sytuacja związana z epidemią jest wystarczająco dobra, to znaczy przyrosty zakażeń nie są relatywne wysokie, a w szpitalach pozostaje dużo wolnych miejsc, będą mogły liczyć na zniesienie części obostrzeń. Adam Niedzielski przedstawił ich wstępną listę na podstawie bieżących danych.

Duże prawdopodobieństwo na zniesienie części obostrzeń istnieje obecnie w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim oraz lubelskim. Przeciwną sytuację mamy z kolei na Śląsku, w Małopolsce, na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce. 

 -Te regiony w tej chwili najbardziej dotknięte to: Śląsk, Małopolska, Dolny Śląsk, również województwo wielkopolskie, czyli, jak powiedziałem, ten zachodnio-południowy pas kraju. Na drugim biegunie jest sytuacja w woj. warmińsko-mazurskim, podlaskim czy lubelskim - powiedział Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej 

Dodatkowo Minister Zdrowia podał dokładne wartości dotyczące liczby wykrywanych przypadków zakażeń koronawirusem, które musi spełniać region, aby kwalifikował się do zdjęcia obostrzeń. 

- Lockdown w danym województwie zostanie złagodzony, jeśli liczba wykrywanych zachorowań spadnie poniżej 30 na 100 000 mieszkańców - informuje Minister Zdrowia

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Wnuczek wyrzucił swoją babcię przez balkon. Kobieta zmarła, wszystko zarejestrowała kamera

  • Policjanci odkryli fabrykę narkotyków w zakładzie pogrzebowym w Ostródzie

  • Przykre sceny w szpitalu tymczasowym w Poznaniu. Zmarło 6 osób, gdy zabrakło tlenu

Damian WitońAutor

Redaktor goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Producent poduszek dla niemowlaków The Bobby Company wycofuje swój produkt. Zmarło ośmioro dzieci

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dziś w nocy dotrze nad Polskę chmura dwutlenku siarki znad wulkanu Cumbre Vieja

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje powstaniec warszawski Henryk Filipski "Jeremi"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rosja: Podczas chrztu ksiądz uderzył głową dziecka o chrzcielnicę. Matka interweniowała

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Tysiące Polaków otrzymuje mandaty z fotoradarów umiejscowionych w nieoznakowanych pojazdach

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pomorskie: Mężczyzna utonął w fontannie. Prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >