Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Racibórz: Miał opiekować się seniorem, okradł go na ponad 80 tys. zł
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 05.01.2023 15:54

Racibórz: Miał opiekować się seniorem, okradł go na ponad 80 tys. zł

policja
Polska Policja

Raciborscy funkcjonariusze zatrzymali ukrywającego się za granicą mężczyznę, który został oskarżony o kilkadziesiąt włamań na konto bankowe. 31-latek regularnie okradał z oszczędności seniora, którym miał się opiekować. Z konta mężczyzny zniknęły w ponad 82 tys. zł.

Opiekun przez ponad 2 lata okradał seniora

Śledczy z Raciborza (woj. śląskie) przyjęli od 80-letniego wówczas mężczyzny zgłoszenie dotyczące oszustwa w 2018 roku. W toku śledztwa okazało się, że nie jest to jedyne przestępstwo, którego dopuścił się opiekun seniora. Ten bowiem regularnie wyprowadzał pieniądze z konta bankowego starszego mężczyzny - od 2016 do 2018 roku były to w sumie 82 tys. zł.

Oszust był nieuchwytny, ukrywał się za granicą, dlatego trudno było go namierzyć i przesłuchać. Pod koniec ubiegłego roku mężczyzna został jednak zatrzymany przez strażników granicznych na jednym z polskich lotnisk po tym, jak został namierzony funkcjonariusze policji. Raciborscy śledczy przedstawili 31-latkowi 41 zarzutów włamań na konto bankowe. Grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: slaska.policja.gov.pl