Goniec.pl

goniec.pl

Pruszków: pożar w kamienicy. Nie żyją dwie osoby, jedna trafiła do szpitala

19 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Maria Glinka

W sobotę wieczorem wybuchł pożar w kamienicy w Pruszkowie (woj. mazowieckie). Dwie osoby zginęły, a jedna została przetransportowana do szpitala. Do pomocy wezwano czternaście zastępów straży pożarnej. Akcja gaśnicza trwała sześć godzin.

Na ten moment nie wiadomo, jakie są przyczyny sobotniego pożaru. Policja wskazuje, że jest zbyt wcześnie, aby wskazywać na szczegóły tego zdarzenia.

Kamienica stanęła w ogniu. Dwie osoby nie żyją, jedna trafiła do szpitala

Pożar wybuchł w kamienicy przy ul. Komorowskiej 9. Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie otrzymała zgłoszenie w tej sprawie o godz. 23:30.

Po przybyciu na miejsce służby ujawniły ofiarę śmiertelną. - Jedna osoba poniosła śmierć. Był to 48-letni mężczyzna - poinformowała w rozmowie z portalem goniec.pl kom. Karolina Kańka, oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Pruszkowie.

W budynku mieszkało łącznie 36 osób, a jedna z nich - 70-letnia kobieta miała poważne obrażenia. - Mimo reanimacji nie udało się jej uratować - przekazała nam przedstawicielka pruszkowskiej policji. - Jeden mężczyzna trafił do szpitala - dodała.

Na miejscu pojawili się także strażacy. Mł. bryg. Karol Kroć, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie przekazał nam, że pożar wybuchł na trzecim piętrze w kamienicy. - Budynek został uszkodzony w około 50 proc. - oznajmił.

Działania prowadzone przez strażaków trwały sześć godzin. - W działaniach brało udział w sumie czternaście zastępów i 53 strażaków - wskazał mł. bryg. Kroć.

Na miejscu pojawiło się także kilka zespołów ratownictwa medycznego, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. - Natomiast transport poszkodowanego do szpitala odbył się karetką.

Ewakuowano ponad 30 osób. Na razie nie mogą wrócić do domu

Z płonącego budynku ewakuowano łącznie 33 osoby. - Trafiły do hotelu, część z nich do rodziny i znajomych - wskazała oficer prasowa KPP w Pruszkowie. Lokatorzy nie będą mogli wrócić do budynku dopóki nie zostaną przeprowadzone oględziny.

Szczegóły tego zdarzenia nakreśli dopiero śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Pruszkowie. - Prawdopodobnie dziś mogą zostać przeprowadzone oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa - przyznał kom. Kańka.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Marta Kaczyńska zrobiła w urodziny Lecha i Jarosława Kaczyńskiego wyjątkową rzecz. Aż chce się płakać

  • Joe Biden przewrócił się na rowerze. Nagranie ze zdarzenia hitem sieci

  • Jarosław Kaczyński ma urodziny. Czego życzą mu politycy? [TYLKO U NAS]

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

GIS ostrzega klientów. Popularny produkt może być niebezpieczny, nie należy go spożywać
Czytaj więcej >

Wiadomości

Potężny pożar w polskiej miejscowości, kłęby dymu widać z kilometrów. Trwa walka z żywiołem
Czytaj więcej >

Wiadomości

19-latek skonfrontował się z Donaldem Tuskiem. "To jest pana robota"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje 67-letni mężczyzna. Zginął w wyjątkowo dramatycznych okolicznościach
Czytaj więcej >

Wiadomości

Seniorka otrzymała od dziennikarki kopertę, gdy zajrzała do środka, oniemiała. Reakcja wyciska morze łez
Czytaj więcej >

Wiadomości

Były policjant odszedł ze służby. Po czasie zdradził powody swojej decyzji. Nagranie to hit
Czytaj więcej >
Maria Glinka

Redaktor portalu Goniec.pl. Doświadczenie zdobywałam w redakcjach TVN24 i Euractiv. Jestem absolwentką stosunków międzynarodowych i studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się polityką polską i zagraniczną, problemami społecznymi w ujęciu lokalnym i globalnym, literaturą i filmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]