Goniec.pl

Storm talk - Cailyn Lloyd photographer, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons/Twitter/Mike Sington

Prezenter załamał się na wizji. Mężczyzna nie wytrzymał: "Drogi Boże, pomóż im!"

26 Marca 2023

Autor tekstu:

Eryk Błaszak

Przez Stany Zjednoczone przechodzą niszczycielskie tornada. W wyniku uderzenia żywiołu w stanach Alabama i Missisipi życie straciło jak dotąd 26 osób. Podczas transmisji pogody na żywo w stacji WTVA prowadzący wydanie Matt Laubhan w momencie dostrzeżenia siły zbliżającego się w stronę mieszkańców tornada nagle wyraził swoją trwogę. - Dobry Boże, proszę, pomóż im! - powiedział meteorolog.

USA. Potężne tornado

Mieszkańcy stanów Alabama oraz Missisipi zmagają się ze skutkami niszczycielskiego tornada, jakie nawiedziło ich w ostatnich dniach. W wyniku potężnej siły żywiołu życie jak dotąd straciło 26 osób. Decyzją władz stanowych na terenach, przez które przetoczyło się tornado, wprowadzony został stan wyjątkowy. Zniszczenia są na tyle poważne, iż służby w dalszym ciągu prowadzą akcję ratunkową.

Wydarzenia te relacjonował będący w studiu stacji WTVA, meteorolog Matt Laubhan, który opisywał przebieg komórek burzowych, niosących potężne trąby powietrzne. Kiedy prezenter w trakcie swojej relacji dostrzegł na mapie potężne tornado, zbliżające się w stronę mieszkańców niespodziewanie wyraził swoje przerażenie. 

 

Nasz nowy dom

"Nasz nowy dom". Samotna matka dostała nie tylko remont. Pierwszy taki przypadek w historii programu

CZYTAJ DALEJ

USA. Potężne tornado: "Drogi Boże, pomóż im!"

- W tej chwili mamy tu nowy skan - przekazał Laubhan, który po chwili ujrzał potężną komórkę burzową - O Boże! - wyrzekł prowadzący - Północna strono Amory, to się zbliża. Drogi Jezu, proszę, pomóż im! - komentował emocjonalnie meteorolog, który oparłszy łokieć na stole, złapał się przejmująco za twarz. 

USA. Potężne tornado zmiotło miejscowości z ziemią

Jak przekazały media, w piątkowych godzinach wieczornych czasu amerykańskiego, przez stany Alabama i Missisipi przeszło potężne tornado, które pozostawiło po sobie pas zniszczeń o długości prawie 300 km. 

Wiele domów zostało zrównanych z ziemią. Kompletnie zniszczona została również licząca ok. 300 mieszkańców wioska Silver City. Według obecnych wyliczeń w obu stanach życie straciło 26 osób. Pojawiające się w mediach zdjęcia z obszarów objętych niszczycielskim żywiołem prezydent USA, Joe Biden określił jako “rozdzierające serce”. 

- Dla osób dotkniętych przez te niszczycielskie burze oraz dla osób udzielających pierwszej pomocy i personelu ratunkowego pracującego na rzecz swoich rodaków w Ameryce, zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc - przekazał Joe Biden.

Źródło: wydarzenia.interia.pl/Twitter/Mike Sington/rmf24.pl


 

Nie żyje Nicholas Lloyd Webber

Nie żyje syn znanego muzyka. Gwiazdor wydał łamiące serce oświadczenie

CZYTAJ DALEJ
Zacznie się już w poniedziałek. Kolejki ustawią się do Biedronki, lepiej się spieszyć

Zacznie się już w poniedziałek. Kolejki ustawią się do Biedronki, lepiej się spieszyć

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

USAPogoda

Podobne artykuły

Wiadomości

Nowy Targ. Nie żyje 33-latka w ciąży. Mąż kobiety zamieścił w sieci poruszający wpis
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nowe informacje ws. zaginionego małżeństwa. "Pojechali polską taksówką"
Czytaj więcej >

Wiadomości

TVN stanowczo reaguje na skandaliczne słowa Jarosława Kaczyńskiego. Stacja podjęła ważną decyzję
Czytaj więcej >

Wiadomości

Skandaliczne słowa na konferencji Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS przekroczył granicę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Dachowanie samochodu w Chojnicach. Ratownicy się tego nie spodziewali, zaskakujące sceny
Czytaj więcej >

Wiadomości

Opole. Splądrowali Żabkę na oczach obsługi. Policja szuka świadków
Czytaj więcej >
Eryk Błaszak

Między Mickiewiczem a Słowackim zasiadam na widowni spektaklu politycznego, by przekazywać dzieje polsko-polskiej miłości. Wszak nie ma większych proroków niż w kraju nad Wisłą.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]