Goniec.pl
Wolontariusze z oddziału covidowego

Screen dziendobry.tvn.pl

Pracują na oddziale covidowym, dostali tajemniczą przesyłkę. Po otwarciu rozpłakali się

18 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Monika i Krystian pracują obecnie na oddziale covidowym w warszawskim szpitalu tymczasowym. W ramach akcji "Dzień dobry tu kurier", prowadzonej przez stację TVN, małżeństwu dostarczono tajemnicze przesyłki. Gdy kobieta otworzyła swoją paczkę, nie mogła powstrzymać łez wzruszenia.

Małżeństwo nie spodziewało się takiej niespodzianki po kolejnym 24-godzinnym dyżurze na oddziale covidowym w warszawskim szpitalu tymczasowym. Pod Stadionem Narodowym czekała na nich Dorota Wellman, która wręczyła im tajemnicze pudełka. Wkrótce polały się łzy.

Pracownicy oddziału covidowego dostali tajemnicze paczki

Dorota Wellman wraz z ekipą stacji TVN wcieliła się w rolę kuriera i dostarczyła paczki pracownikom oddziału covidowego szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym w Warszawie. Przesyłki trafiły do Moniki i Krystiana, którzy są małżeństwem i od dwóch miesięcy opiekują się chorymi w stołecznej placówce.

Pani Monika na co dzień opiekuje się osobami starszymi, a podczas takich wydarzeń jak np. Strajk Kobiet, miała okazję udzielać pomocy jako członkini zespołu karetki. Wraz z mężem zgłosiła się do pomocy na oddziale covidowym, by nieść pomoc innym ludziom. Małżeństwo ma 24-godzinne zmiany, a po jednej z nich czekała na nich niespodzianka.

Dorota Wellman wręczyła parze specjalne paczki, o których wysłanie poprosiła siostra wolontariuszki, pani Magda. Kobieta chciała w ten sposób podziękować im za ich ciężką pracę i ogromne serce, które wkładają w pomoc ofiarom pandemii koronawirusa.

[EMBED-243]

Dziennikarka przekazała parze kilka ciepłych słów od siostry pani Moniki, a kobieta nie mogła powstrzymać łez wzruszenia. Wyznała, że to właśnie pani Magda obecnie opiekuje się ich dziećmi, by oni mogli nieść pomoc ludziom w potrzebie.

- To jest przesyłka od Magdy, która chciała wam podziękować za wspaniałe serce, za tyle dobrej pracy, za to, co robicie dla ludzi, za to wszystko. Powiedziała też, że bardzo cię kocha - przekazała im wzruszona prezenterka TVN.

Małżeństwo nie ukrywa, że ich codzienna praca jest trudna, a na oddziale spotykają się z ogromnym cierpieniem. Wielogodzinne dyżury przy łóżkach chorych są ciężkie, jednak pracownicy nie poddają się i nie chcą rezygnować ze swojej misji.

- Jest tam dużo cierpienia, te osoby są pozbawione kontaktu z rodzinami, wiadomo, że są telefony, ale często to my zastępujemy tę najbliższą rodzinę - wyznał pan Krystian w rozmowie z Dorotą Wellman.

Poruszona ich historią Dorota Wellman zwróciła się na antenie stacji do wszystkich, którzy na co dzień stoją na pierwszej linii frontu walki z pandemią. Dziennikarka podziękowała im za poświęcenie, codzienną ciężką pracę i ogromne serce.

  • Córka Katarzyny Dowbor to zjawiskowa piękność. Niewielu wie, kto jest jej ojcem

  • Wielka awaria systemu do wystawiania e-recept w całej Polsce

  • Czajka zbierał pieniądze na pogrzeb mamy. Powiedział, na co je wydał

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Dzień dobry TVN

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >