Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Poznań. Kupił zdrapkę za jedyne 5 złotych. Niebywałe, ile udało mu się wygrać
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 29.11.2023 15:36

Poznań. Kupił zdrapkę za jedyne 5 złotych. Niebywałe, ile udało mu się wygrać

Lotto
Marek BAZAK/East News

Mimo iż to zakłady Lotto oraz Eurojackpot cieszą się wśród graczy największą popularnością, to wciąż chętnie kupowane są także zdrapki. Mieszkaniec Poznania kupił taki los za jedyne 5 złotych i wygrał wielkie pieniądze.

Zdrapki cieszą się popularnością od lat

Zdrapki cały czas cieszą się dosyć sporą popularnością wśród graczy. Być może ze względu na swoją cenę, która w porównaniu do zakładów Lotto czy Eurocjackpot jest znacznie niższa. Zdrapki można kupić już od zaledwie 1 zł, a bogata oferta kusi graczy.

- Od 1999 roku, czyli już ponad 20 lat czeka dla Was bogata oferta Zdrapek, które zadowolą nawet najbardziej wymagających. W ofercie mamy Zdrapki na każdą kieszeń i na każdą okazję, a ich ceny zaczynają się już od złotówki! W ponad 45 różnych Zdrapkach, dostępnych jednocześnie w sprzedaży czekają na Ciebie miliony do wygrania! - podkreśla Lotto na swojej stronie internetowej. 

Kadzidło. Atak nożownika w szkole. Troje uczniów ciężko rannych

Kupił zdrapkę za 5 zł, wygrał wielkie pieniądze

Gra w zdrapki okazała się szczęśliwa dla jednego z mieszkańców Poznania. Kupił on szczęśliwy los 27 listopada w kolekturze Lotto przy ulicy Stanisława Matyi 2, na terenie Galerii Avenidy. Szczęśliwiec wybrał zdrapkę "Różowy diament" za jedyne 5 złotych. Jak się później okazało, jego wybór był trafny, a mężczyzna wygrał jedną z głównych nagród, aż 200 tys. zł.

W zdrapce "Różowy diament" do wygrania są 3 główne wygrane po 200 tys. zł, 6 wygranych II stopnia w kwocie 7 tys. zł, a także 300 wygranych III stopnia po 400 zł i wygrane niższych stopni. Łączna pula na wygrane wynosi 17 247 000 zł.

Kumulacja w Lotto rozbita

W minioną sobotę również w losowaniu Lotto została rozbita gigantyczna kumulacja. Główna wygrana, w wysokości ponad 12 milionów złotych padła w Radzionkowie.

- Wylosowany w sobotę w Lotto zestaw sześciu szczęśliwych liczb, który przyniósł miliony jednej z osób grających w radzionkowskiej kolekturze przy ul. Męczenników Oświęcimia 20A: 9, 15, 25, 28, 38, 44" - podał Totalizator Sportowy. Dokładna kwota wygranej to: 12 070 149,20 zł.