Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Potężna awantura na boisku, piłkarze okładali się pięściami. W bójce uczestniczył Maciej Rybus
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 28.11.2022 20:56

Potężna awantura na boisku, piłkarze okładali się pięściami. W bójce uczestniczył Maciej Rybus

screen awantura boisko
Screen Twitter @adagamov

To, że piłka nożna wywołuje silne emocje, wiadomo nie od dzisiaj. Oprócz tych dobrych zdarzają się też te skrajnie negatywne, czego przykład można było zaobserwować w trakcie jednego z meczów piłkarskich w Rosji. Na murawie doszło do regularnej bijatyki, której nie był w stanie zatrzymać sędzia. Jednym z uczestników był polski piłkarz - Maciej Rybus.

Potężna awantura na boiskowej murawie

Rosyjska kadra narodowa oraz wszystkie kluby piłkarskie, w związku z agresją Rosji na Ukrainę, zostały wykluczone ze wszystkich międzynarodowych rozgrywek klubowych oraz reprezentacyjnych. Nic więc dziwnego, że w trakcie wielkiego turnieju, jakim są Mistrzostwa Świata, wśród rosyjskich graczy rodzi się dużo frustracji oraz złości.

W Pucharze Rosji zmierzyli się odwieczni rywale, czyli Zenit Sankt Petersburg oraz Spartak Moskwa. Przy stanie 0:0, w doliczonym czasie gry, doszło do niewielkiej sprzeczki pomiędzy Wilmarem Barriosem (Zenit) z Quincym Promesem (Spartak). Przepychanka w kilka chwil przerodziła się w regularną bijatykę, a do starcia dwóch zawodników włączyli się ich klubowi koledzy.

Awantura absolutnie wymknęła się spod kontroli, bo gracze przeciwnych drużyn zaczęli wzajemnie okładać się pięściami i kopać. Sędzia tego spotkania nie był w żaden sposób w stanie zapanować nad sytuacją. Jednym z uczestników feralnych zdarzeń był polski piłkarz, Maciej Rybus (Spartak Moskwa).

Dopiero po kilku minutach sędziowie, z pomocą ochrony i bardziej pokojowo nastawionych członków sztabów zwaśnionych stron byli w stanie opanować sytuację. Czerwone kartki obejrzało aż sześciu zawodników. Wielu piłkarzy kończyło mecz z obitymi twarzami. Ostatecznie Zenit wygrał w serii rzutów karnych.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Twitter/ Flashscore