Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Polski milioner poszukiwany przez policję. Jest apel do Polaków
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 22.09.2023 22:19

Polski milioner poszukiwany przez policję. Jest apel do Polaków

Poszukiwany Jakub Meresiński
Materiały Policyjne/Goniec.pl

Funkcjonariusze policji poszukują byłego właściciela Wisły Kraków, na którym ciążą poważne zarzuty. Biznesmen już lata temu wzbudzał ich podejrzenia, a gdy wycofał się z Białej Gwiazdy, okazało się, że były one słuszne.

Jakub Meresiński poszukiwany przez policję. Na mężczyźnie ciążą poważne zarzuty

Jakub Meresiński został właścicielem Wisły Kraków w 2016 roku i już wtedy jego działania zainteresowały policję, gdy postanowił pożegnać się z klubem, okazało się, że pozostawił po sobie masę problemów. Obecnie jest poszukiwany przez policję.

W 2016 roku ówczesny właściciel klubu, Bogusław Cupiał, po latach zarządzania dumą małopolski postanowił ją sprzedać, a zainteresowanie Wisłą Kraków wyraził biznesmen Jakub Meresiński, wspierany przez byłego reprezentanta Polski Marka Citkę. Mężczyzna przejął udziały Tele-Foniki w Białej Gwieździe i tym samym stał się nowym właścicielem klubu. Szybko okazało się, że młody biznesmen jest człowiekiem mocno podejrzanym.

[TYLKO U NAS] Fatalne informacje dla TVP. Polacy zadecydowali, na Woronicza nie będą zadowoleni

Były Właściciel Wisły Kraków pozostawił klub z poważnymi problemami

Niedługo po przejęciu klubu na jaw zaczęły wychodzić oszustwa, których mężczyzna miał się wcześniej dopuścić. Jakub Meresiński został np. w przeszłości skazany prawomocnym wyrokiem sądu za podrobienie świadectwa ukończenia jednego z liceów w Tychach oraz świadectwa maturalnego. Po zaledwie kilku tygodniach, w związku z podejrzaną przeszłością biznesmena, został przejęty przez Towarzystwo Sportowe Wisła.

15 marca 2017 roku Jakub Meresiński został zatrzymany przez policję. Jak ujawniono, udało mu się przejąć udziały w Wiśle Kraków za pomocą sfałszowanej gwarancji bankowej oraz przy pomocy podrobionych listów intencyjnych, które przedstawił poprzednim właścicielom, czyli Tele-Fonice.

W 2018 roku Jakub Meresiński został zatrzymany podczas nielegalnej próby opuszczenia kraju, a już rok później został skazany na 60 tys. zł grzywny za przywłaszczenie blisko pół miliona złotych z klubowej kasy.

Były właściciel Wisły Kraków poszukiwany przez policję. Funkcjonariusze proszą o pomoc

Obecnie Jakub Meresiński znajduje się na liście osób poszukiwanych przez policję w związku z zarzutami oszustwa i przywłaszczenia mienia o znacznej wartości. Służby wystosowały w sieci apel z prośbą o pomoc w odnalezieniu podejrzanego biznesmena i opublikowali jego rysopis na stronie policji. Informacje te mają pomóc funkcjonariuszom z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie w znalezieniu 36-latka.

Funkcjonariusze proszą wszystkie osoby, które mogą mieć informacje pomocne w odnalezieniu osoby poszukiwanej o wiadomość na adres mailowy [email protected] lub zgłoszenie telefoniczne pod numerem 997, lub 112.

Tagi: policja