Goniec.pl
Policja ostrzega, złodzieje polują na pompy ciepła

(zdj. ilustracyjne) KWP Białystok

Policja z Poznania alarmuje. Złodzieje polują na pompy ciepła

24 Listopada 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Policja z Poznania alarmuje, że złodzieje obrali na cel konkretne przedmioty. Funkcjonariusze apelują do wszystkich, którzy są w trakcie budowy, gdyż nowa moda wśród przestępców będzie kosztować grube tysiące. - Miejmy oko na kręcących się w pobliżu nieznajomych - czytamy w ostrzeżeniu. Brak świadomości może zakończyć się brakiem pompy ciepła.

Poznańska policja ostrzega wszystkich mieszkańców regionu w związku z zauważeniem niebezpiecznego trendu wśród ostatnich kradzieży. Złodzieje obrali na cel budowy, a właściwie jeden ich element, który kosztuje małą fortunę.

Koniec poszukiwań ciała Jacka Jaworka, policja nie znalazła zwłok

Policja skończyła trzydniową akcję poszukiwania ciała Jacka Jaworka. Śledztwo tkwi w martwym punkcie

CZYTAJ DALEJ

- Łupem złodziei w wielu przypadkach stają się dużej wartości pompy ciepła montowane zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków - alarmuje policja. Funkcjonariusze wyjaśniają, jak ustrzec się przed kosztowną stratą.

Poznań: plaga kradzieży pomp ciepła

Pompy ciepła to sposób ogrzewania domów, który zyskuje coraz większą popularność. Piece węglowe montowane są coraz rzadziej i przegrywają z pompami ciepła głównie ze względu na czystość i komfort ogrzewania domów.

Nie jest to jednak mały wydatek, który w kosztorysie kosmicznych pieniędzy potrzebnych na budowę domu zajmuje wysokie miejsce. Złodzieje z okolic Poznania wyczuli szanse na szybkie wzbogacenie się cudzym kosztem.

- Policjanci na terenie Poznania i powiatu poznańskiego odnotowują coraz więcej przypadków kradzieży z włamaniem do domów jednorodzinnych, które są w trakcie budowy - czytamy w komunikacie.

Policja prosi o pomoc w znalezieniu mężczyzny ze zdjęcia.

Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęcia. Skrzywdził 81-latkę

CZYTAJ DALEJ

Policja wyjaśnia, jak uchronić się przed kradzieżą

Specyficzny i jasno określony cel działań złodziei wymierzony w pompy ciepła może wywoływać dreszcz na plecach osób mających rozpoczętą budowę. Policja przygotowała specjalny poradnik, który może pomóc udaremnić plany przestępców.

- Budując się, w celu jej uniknięcia zawsze warto skorzystać, z którejś z następujących opcji: ogrodzić swoją posesję, bezpiecznie składować materiały, pozostawiać maszyny i narzędzia pod kluczem, pracować ze sprawdzoną ekipą, dobrze oświetlić plac budowy, rozważyć zamontowanie monitoringu - wylicza policja z Poznania.

Na baczności powinna mieć się szczególnie jedna grupa osób. - Właściciele działek na odludziu powinni szczególnie zatroszczyć się o zabezpieczenie swoich posesji - wskazuje policja.

Pogrzeb Jerzego Połomskiego. Fot.: Piotr Molecki/East News

Pogrzeb Jerzego Połomskiego. Mamy zdjęcia z ceremonii, poruszające sceny w kościele

Pogrzeb Jerzego Połomskiego w Warszawie ściągnął prawdziwe tłumy. Przejmująca uroczystość pogrzebowa wielkiego artysty obfitowała w gesty honorujące jego życie i twórczość. Ksiądz prowadzący mszę pogrzebową zdecydował się na zacytowanie słów piosenkarza. Poruszające jest to, jak wielu fanów chciało pożegnać idola.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, materiały policyjne

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

KWP PSP Białystok

Wiadomości

Podlaskie: Zderzenie busa i dwóch aut. Jedna osoba nie żyje, siedem zostało rannych

Czytaj więcej >
awantura WP

Wiadomości

Nowy rzecznik PiS o katastrofie smoleńskiej: "To jest akt terroryzmu"

Czytaj więcej >
Absurdalne sceny w Sejmie, wszystko w trakcie meczu Polska-Argentyna

Wiadomości

Poseł przemawiał, gdy nagle polityk zaczął krzyczeć. Wszystko przez Wojciecha Szczęsnego

Czytaj więcej >
Pożar we Wrześniu, strażacy walczą z ogniem budynku, gdzie mieszkają uchodźcy z Ukrainy

Wiadomości

Pożar we Wrześciu. Budynek przerobiony na mieszkania socjalne stanął w płomieniach

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

"Morawiecki się odegrał". W szeregach PiS kipi od emocji

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk prosi słuchaczy o pieniądze, wszystko dzień przed urodzinami Radia Maryja

Wiadomości

Tadeusz Rydzyk prosi słuchaczy o pieniądze. W tle huczne urodziny Radia Maryja

Czytaj więcej >