Goniec.pl
Policja rozpoczęła kontrole drogowe

Pixabay.com Andrzej Rembowski

Policja rozpoczęła akcję "Wielkanoc 2021"

2 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Wielkanoc to czas, gdy wielu Polaków decyduje się na podróże do swoich bliskich. Choć w obecnej sytuacji pandemicznej rząd zaapelował do Polaków o wstrzymanie się od rodzinnych spotkań, policja jak co roku zaplanowała na ten czas akcj

Policjanci ponownie zaplanowali akcję kontroli na polskich drogach w okresie świąt wielkanocnych. Jak podkreślił w rozmowie z nami st. asp. Norbert Cibor z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, w tym roku również nie będzie pobłażania dla kierowców, którzy łamią przepisy.

Policja rozpoczęła świąteczną akcję kontroli na polskich drogach

St. asp. Norbert Cibor podkreślił, że choć w związku z zagrożeniem epidemicznym w naszym kraju policjanci nie spodziewają się na drogach osób, które będą przemieszczać się w celach rekreacyjnych, to i tak prawdopodobnie sporo kierowców ruszy w trasę w okresie świątecznym.

- Jak co roku spodziewamy się wzmożonego ruchu, pomimo stanu związanego z pandemią. Prosimy o ograniczenie tego ruchu, aczkolwiek niektóre osoby będą przymuszone do tego, by pojechać do rodzin i zając się swoimi bliskimi - wskazał w rozmowie z nami st. asp. Norbert Cibor.

Jak podkreślił funkcjonariusz, „policja będzie pomagała tym osobom sprawnie przemieszczać się z miejsca zamieszkania do miejsc docelowych”. W tym celu już od piątku 2 kwietnia br. ruszyła akcja kontroli „Wielkanoc 2021” i potrwa ona przez cały okres świąteczny.

- Będziemy przede wszystkim zwracać uwagę na piratów drogowych, które nie będą przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Szczególnie na głównych drogach komunikacyjnych między miastami, drogach ekspresowych i krajowych - tam nie będzie pobłażania dla kierowców, którzy będą bezpośrednio zagrażać bezpieczeństwu - podkreślił przedstawiciel mazowieckiej komendy.

Kierowcy powinni uważać i zdjąć nogę z gazu, jeśli nie chcą zapłacić surowej kary. St. asp. Cibor podkreślił, że policjanci nie dostali dokładnych wytycznych co miejsc, gdzie takie kontrole mają się odbywać, a uczestnicy ruchu drogowego powinni zachowywać ostrożność podczas całej podróży.

- Nie ma wytyczonych miejsc kontroli, zajmujemy się praktycznie wszystkimi drogami, lokalnymi, osiedlowymi i przede wszystkim drogami wojewódzkimi, krajowymi i ekspresowymi. Tam policjanci będą szczególnie zwracać na to uwagę - dodał policjant.

Funkcjonariusze będą kontrolować nie tylko przestrzeganie przepisów oraz dostosowywanie prędkości jazdy do warunków i regulacji panujących na drogach, ale sprawdzą również trzeźwość kierowców. W najbliższych dniach w ruch pójdą więc wszelkie dostępne sprzęty policyjne.

- Wszystkie środki, czyli wideorejestratory, radary i wszelkie inne urządzenia do pomiaru prędkości oraz zbadania trzeźwości będą wykorzystane maksymalnie, w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach - podkreślił w rozmowie z nami st. asp. Norbert Cibor.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Policja wydała ważny apel do Polaków. Wiele osób w ostatnich dniach łamie przepisy, sypią się mandaty

  • Nowe obostrzenia w kościołach? Profesor Horban zabrał głos

  • Adam Niedzielski potwierdził fatalną sytuację na Śląsku

Źródło: Policja

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >