Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Polak wygrał gigantyczne pieniądze w Eurocjackpot. Mamy kolejnego milionera
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 20.11.2023 20:46

Polak wygrał gigantyczne pieniądze w Eurocjackpot. Mamy kolejnego milionera

eurojackpot
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Pewien gracz z Polski może mówić o wielkim szczęściu, ale i o małym niedosycie. Zabrakło mu zaledwie jednej liczby do wygrania kosmicznych pieniędzy. Mimo tego, jego domowy budżet wzbogaci się o miliony. Wiadomo, gdzie padł szczęśliwy los.

Wygrał fortunę w Eurocjackpot

W ostatnim losowaniu Eurojackpot z piątku 17 listopada do zgarnięcia było aż 160 mln euro. Udało się to pewnemu graczowi z Niemiec, który rozbił główną pulę i wzbogacił się o niemal 700 milionów złotych. O włos od tej fortuny był Polak, któremu do pełni szczęścia zabrakło tylko jednej liczby. Mimo tego wygrał wielkie pieniądze. W losowaniu Eurojackpot z 17 listopada zwycięskie liczby to: 4, 14, 15, 20, 28 oraz 7 i 9.

Nie żyją dwie małe dziewczynki i ich matka. Policja zatrzymała ojca

Wysoka wygrana Polaka w Eurojackpot. Wiemy gdzie padła

Szczęśliwy zakład z Polski został zawarty w Poznaniu. - Do pełni szczęścia zabrakło tylko jednej liczby. Kupon nabyto w poznańskim punkcie Lotto przy ul. Szyperskiej 1 - poinformował Totalizator Sportowy. Mimo iż poznaniak nie zdobył głównej nagrody, to i tak ma powody do radości. Na jego konto wpłynie bowiem 2,1 mln zł. To czwarta wygrana drugiego stopnia w Eurojackpot w Poznaniu.

Warto jednak pamiętać, że każda wygrana powyżej 2280 zł obliguje zwycięzcę do zapłacenia podatku w wysokości 10 procent. W tym przypadku gracz z Poznania otrzyma "na czysto" 1,9 mln zł.

Eurojackpot bardzo popularne w Polsce

Losowania Eurojackpot są coraz bardziej popularne na całym świecie, ale także w Polsce. Graczy kuszą gigantyczne pieniądze, które można zdobyć, zawierając zakład. Ten kosztuje 12,50 zł.

Zasady gry są proste, należy wytypować 5 z 50 liczb oraz 2 z 20. Można skorzystać z opcji "chybił trafił". Skorzystał z niej właśnie gracz z Poznania. Losowania Eurojackpot odbywają się w każdy wtorek i piątek.