Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Pogoda nie będzie łaskawa. Nad Polskę nadciągają burze i silny wiatr, trzeba uważać
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 25.03.2023 10:54

Pogoda nie będzie łaskawa. Nad Polskę nadciągają burze i silny wiatr, trzeba uważać

burza
Pixabay/holdmypixels, Twitter/IMGW

Pogoda w najbliższym czasie nie będzie dla Polaków łaskawa. IMGW ostrzega, że nad naszym krajem pojawią się burze i silne wiatry. Jest również zagrożenie opadów gradu. To może być trudny czas. 

Pogoda dla Polski. Trudne dni

IMGW wydało ostrzeżenie dla aż 10 województw - nad Polskę zmierzają ciemne chmury i to dosłownie. Zapowiedziano, że już niebawem nadciągną burze i możliwe opady gradowe. Sytuacja nie będzie kolorowa. 

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 20 mm, drobny grad oraz porywy wiatru do 70 km/h - przekazało IMGW.

"Nasz nowy dom". Samotna matka dostała nie tylko remont. Pierwszy taki przypadek w historii programu

Ostrzeżenia dla 10 województw

Pogoda znacznie popsuje się w aż 10 województwach. Chodzi o województwa lubuskie, wielkopolskie, łódzkie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie, świętokrzyskie, opolskie, śląskie, dolnośląskie i częściowo zachodniopomorskie. 

Niektóre regiony mogą jednak spodziewać się słońca i przyjemnej pogody. Według ekspertów na termometrach może pojawić się nawet 14 stopni, a na niebie - ciepłe słońce. Wszystko zależy od tego, w której części Polski akurat będziemy.

Dlaczego pojawią się burze?

Eksperci IMGW tłumaczą, że burze będą skutkiem zetknięcia się dwóch prądów atmosferycznych - zimne i ciepłe powietrze stworzą mieszankę wybuchową, która zaowocuje wyładowaniami elektrycznymi i nagłymi, silnymi opadami.

Burz możemy spodziewać się w nadchodzącym tygodniu - zmiany będą nagłe. Do środy i czwartku w niektórych miejscach termometry będą pokazywać nawet 0 stopni, a potem nastąpi ocieplenie. To sprawi, że nadejdą burze. 

Źródło: IMGW

Tagi: Pogoda burza