Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Podolsze. Mężczyznę przygniotła 20-tonowa maszyna, nie żyje. Na miejsce natychmiast wezwano służby
Monika Majko
Monika Majko 15.07.2022 12:16

Podolsze. Mężczyznę przygniotła 20-tonowa maszyna, nie żyje. Na miejsce natychmiast wezwano służby

straz pozarna
TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News [zdjęcie ilustracyjne]

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś rano na terenie jednego ze składów węgla w powiecie oświęcimskim. Mężczyzna został przygnieciony przez 20-tonową maszynę. Jego życia nie udało się uratować.

O tragedii poinformował serwis oswiecim112.pl. W piątek, 15 lipca br., około godziny 7:20 w Podolszu niedaleko Oświęcimia doszło do koszmarnego wypadku, w wyniku którego życie stracił mężczyzna.

Kilkutonowa maszyna przygniotła mężczyznę

Z nieoficjalnych ustaleń reportera serwisu wynika, że na składzie węgla przy ulicy Starowiejskiej pracownicy podjęli próbę samodzielnego przesunięcia 20-tonowej maszyny. W pewnym momencie zaczęła ona staczać się z górki, a mężczyźni kompletnie stracili nad nią panowanie.

Pracownicy próbowali zatrzymać 20-tonową maszynę własnymi siłami, jednak to nie przyniosło skutków. Po chwili doszło do koszmarnego wypadku. Ciężkie urządzenie przygniotło jednego z mężczyzn do innej maszyny. Przerażeni koledzy 56-latka natychmiast rzucili mu się na pomoc.

Mężczyznę szybko udało się uwolnić z potrzasku, a następnie przystąpiono do jego reanimacji. Podjął się jej jeden z miejscowych strażaków, który po wezwaniu natychmiast ruszył bezpośrednio na miejsce zdarzenia.

Po chwili na terenie składu węgla pojawili się także ratownicy medycznie oraz kolejne strażackie zastępy. W akcji udział brali strażacy z OSP Podolsze, OSP Zator i JRG Oświęcim. Medycy przejęli akcję ratunkową, jednak nie zdołali uratować życia zmiażdżonemu mężczyźnie.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: oswiecim112.pl