Osiedle: katolickie pod Warszawą Żródło: pixabay_Andrartes

Pod Warszawą powstanie wyjątkowe osiedle. Wstęp tylko dla katolików

24 Kwiecień 2021 Damian WitońDamian Witoń

Osiedle tylko dla katolików zostanie oddane do użytku już w 2022 roku. Będzie składało się z bliźniaczych domów, które staną w Łomiankach obok Warszawy. W zamurowaniu każdego z nich zostanie umieszczona specjalna rzecz.

Katolicy, którzy marzą o tym, aby mieszkać w otoczeniu osób podzielających ich wierzenia i wartości, mają teraz wyjątkową okazję. Niestety nie jest to okazja tania, bowiem za jeden z bliźniaczych domków na osiedlu "Przyjaźń", które budowane jest w podwarszawskich Łomiankach, będzie trzeba słono zapłacić.

W Łomiankach powstaje osiedle tylko dla katolików. Zostanie oddane do użytku już w 2022 roku

W Łomiankach pod Warszawą powstaje wyjątkowe osiedle, na którym będą mogli zamieszkać wyłącznie katolicy. Stanie ono na specjalnie poświęconej ziemi. Każdy z jednorodzinnych bliźniaków będzie miał wmurowany w fundamenty przedmioty kultu religijnego, takie jak, chociażby, medaliki czy różańce.

Patronami osiedla będą postaci, które są niezwykle ważne dla katolików. Na osiedlu nie zabraknie więc odniesień do Jana Pawła II, św. Faustyny, czy Matki Teresy z Kalkuty. Wszystko zostało zaplanowane tak, aby sprostać oczekiwaniom rodzin, chcących żyć zgodnie ze swoimi wartościami, o czym wspomina sam deweloper.

1 osoba nie żyje, dwie walczą o życie po wypadku koło Polkowic1 osoba nie żyje, dwie walczą o życie po wypadku koło PolkowicCzytaj dalej

- Osiedle dedykowane rodzinom, które łączą wspólne wartości i chęć budowania rodziny oraz jej otoczenia na trwałym fundamencie, jakim jest wiara w Boga - informuje deweloper

Na terenie osiedla nie zabraknie oczywiście kapliczek czy innych miejsc, które posłużą rodzinom do modlitwy czy wyciszenia. Wiadomo już, że chętnych do zamieszkania w nowym miejscu nie zabraknie. Jeśli ktoś chce się jeszcze załapać, musi się pospieszyć.

Z 32 domków, które zostały wystawione w ofercie przez dewelopera, wolnych zostało już tylko 11. Ceny mieszczą się w przedziale od 535 do 707 tysięcy złotych w zależności od określonych parametrów mieszkania. Kluczową rolę odgrywa tu oczywiście metraż. Osiedle "Przystań" oferuje domy o powierzchni od 105 do 147 metrów kwadratowych.

Pomysł wybudowania osiedla tylko dla katolików spotkał się z mieszanymi opiniami osób postronnych. Niektórzy twierdzą, że jest świetny i deklarują, że sami chętnie zamieszkaliby w takim miejscu. Inni z kolei sądzą, że nie powinno się budować osiedli, które będą wymagały od mieszkańców określonego stylu życia.

Przyszli mieszkańcy osiedla, którym udało się zarezerwować sobie na nim miejsce, tworzą już zalążki społeczności i wymieniają się komentarzami na Facebooku. Opowiadają sobie nie tylko o samej budowie i planach zagospodarowania nowych domków, ale również zachęcają się do modlitwy oraz poruszają chrześcijańskie tematy.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: ofeminin.pl

Następny artykuł