Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Pirat drogowy uciekał przed policją. Nagranie z polskiej trasy obiegło sieć
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 22.05.2024 10:10

Pirat drogowy uciekał przed policją. Nagranie z polskiej trasy obiegło sieć

pościg za piratem drogowym
fot. Screen Youtube / STOP CHAM

27-kierowca Audi uciekał przed policją, jadąc pod prąd drogą krajową numer 10. Nie zważając na okoliczności, naraził życie wielu uczestników ruchu, zmuszając ich do wykonywania rozpaczliwych manewrów, by uniknąć czołowego zderzenia. Wszystko nagrały kamery. 

Szaleniec w Audi uciekał przed policją

Na nagraniu opublikowanym przez popularny kanał ”Stop Cham” widać, jak prowadzący rozpędzone Audi mężczyzna nic sobie nie robi z ruchu drogowego. Z dużą prędkością porusza się pod prąd, a jadący z naprzeciwka kierowcy zmuszeni są do gwałtownego hamowania i zjeżdżania na pobocze. 

Skarbówka ujawniła zaskakujące dane. Fala donosów na rodzinę i znajomych

27-latek uciekał przed policją. Mógł doprowadzić do tragedii

27-letni skrajnie nieodpowiedzialny kierowca ignorował ścigających go policjantów. Na nagraniu można zauważyć, że kilkukrotnie było o włos o tragedii, w której mógł zginąć nie tylko pirat drogowy, ale i postronni uczestnicy ruchu. Mundurowym udało się zatrzymać 27-letniego kierowcę dopiero na terenie Szczecina.

Mężczyzna kierując samochodem marki Audi na drodze krajowej nr 10, drodze ekspresowej S10, a następnie ulicą Szosą Stargardzką w Szczecinie, aż do Węzła Szczecin Kijewo stworzył ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych użytkowników dróg – mówi w rozmowie z portalem info112.pl asp. Justyna Siwarska z KPP w Stargardzie

Pirat aresztowany. Grozi mu surowa kara

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Śledztwo w jego sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Stargardzie. 27-latek usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej i stworzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Grozi mu do 8 lat więzienia. 

 

Źródło: Stop Cham, info112.pl