Pilne ostrzeżenie dla klientów z Lidla. Mięso wycofano ze sklepów
Zdaje się, że Biedronka i Lidl idą łeb w łeb nie tylko, jeśli chodzi o ceny i oferowany asortyment, ale także ostrzeżenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Ten poinformował niedawno o możliwości zanieczyszczenia jednej partii popularnego wyrobu, dostępnego w niemieckim dyskoncie, elementami plastiku. Firma podjęła już stosowne kroki, dobrowolnie wycofując artykuł z rynku i publikując komunikat skierowany do klientów. Mimo tego, amatorzy burgerów powinni dokładnie przejrzeć lodówki.
Lidl wycofuje partię burgerów wołowych
Dopiero co Główny Inspektorat Sanitarny informował o salmonelli wykrytej w hamburgerach drobiowych z Biedronki, a tymczasem kolejne ostrzeżenie dotyczy największego rywala portugalskiego dyskontu - niemieckiego Lidla.
GIS został poinformowany przez niemiecką sieć o dobrowolnym wycofaniu jednej partii burgera wołowego. Powodem ma być możliwość zanieczyszczenia produktu fragmentami plastiku. Numer podejrzanej partii to: 01279024 z terminem przydatności do spożycia 29.03.2024. Produkt nosi nazwę BURGER WOŁOWY, 2x110g, marki RZEŹNIK.
Katastrofa mostu w USA. W sieci ukazał się dramatyczny filmGIS ostrzega. Produkt może być zanieczyszczony plastikiem
Jeśli chodzi o bardziej szczegółowe informacje na temat potencjalnie zanieczyszczonej partii burgerów wołowych, jej producentem jest Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o. o., Golina ul. Dworcowa 47D, 63-200 Jarocin, WNI 30063801, a dystrybutorem: Lidl sp. z o. o. sp. k., ul. Poznańska 48, 62-080 Jankowice, Tarnowo Podgórne.
ZOBACZ: Pył znad Sahary nadchodzi nad Polskę. Dotrze we wtorek
GIS informuje w komunikacie, że po przeprowadzeniu szczegółowej analizy procesu produkcyjnego, nie można wykluczyć możliwości pojawienia się plastikowych elementów w produkcie.
Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo konsumentów, podjęto decyzję o wycofaniu produktu ze sprzedaży. Wycofanie dotyczy wyłącznie jednej partii produktu - dodaje.
Konsumenci mogą zwrócić burgery bez okazania paragonu
Z oficjalnie zamieszczonego komunikatu możemy dowiedzieć się również, iż firma Lidl poinformowała konsumentów o wycofaniu artykułu z rynku poprzez umieszczenie w sklepach plakatów i zamieszczenie wiadomości o odpowiedniej treści na stronie internetowej w panelu “ważna informacja dla klientów”. Zrobiono to niezwłocznie po wykryciu zagrożenia, w dniu 22 marca.
Organy urzędowej kontroli żywności we współpracy z producentem prowadzą postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie. W zaleceniach dla konsumentów przekazano, że nie należy spożywać produktu z wyżej wymienionej partii. Produkty obarczone ryzykiem zanieczyszczenia można zwrócić w każdym sklepie Lidl bez paragonu.
Źródło: GIS