Goniec.pl > Gis

Gis

gis

Bałtyk
23.08.2023 13:34 Fatalne wieści dla Polaków odpoczywających nad morzem. Kąpieliska zamknięte przez sinice

Wielu turystów korzystających z ostatnich chwil wakacji nad polskim morzem będzie zawiedziona. Główny Inspektorat Sanitarny w środę 23 sierpnia poinformował na swojej stronie internetowej o bardzo ważnej informacji. Problem dotyczy wielu nadmorskich kąpielisk. Prezentujemy mapę.

palacz
12.07.2023 15:18 W Polsce nie kupisz już papierosów i tytoniu? GIS podał nawet datę

Blady strach padł na palaczy. Na internetowej stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego od jakiegoś czasu znaleźć można hasła sugerujące, że do 2030 roku Polska stanie się “krajem wolnym od tytoniu”. Aby było to możliwe, konieczne jest wprowadzenie strategii endgame, na co zdecydowały się już niektóre państwa na świecie. Czy nasze władze podążą za ich krokiem?

Biedronka
17.06.2023 08:26 Groźna bakteria w produkcie z Biedronki. Koniecznie przejrzyj domową lodówkę

Ważne ostrzeżenie dla klientów Biedronki, którzy chętnie korzystają z gotowych dań. Główny Inspektorat Sanitarny wykrył wyjątkowo groźną bakterię w partii hamburgerów wieprzowo-drobiowych oferowanych przez tę sieć. To Listeria monocytogenes, wywołująca chorobę zwaną listeriozą. Konsumenci proszeni są o kategoryczne niespożywanie zakupionego produktu.

Biedronka
09.06.2023 19:51 GIS wycofuje popularny produkt spożywczy z Biedronki. Jednocześnie ostrzega przed ryzykiem zarażenia sepsą

Główny Inspektorat Sanitarny wycofuje z obiegu popularny produkt spożywczy. Chodzi o określoną partię hamburgerów wieprzowo-drobiowych. Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu, spożycie wadliwego produktu może skutkować nawet sepsą. 

Biedronka
20.04.2023 18:51 Groźna bakteria w produkcie z Biedronki. Ważny komunikat GIS

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega klientów Biedronki. Urząd wydał ostrzeżenie dotyczące jednego z artykułów dostępnych w popularnej sieci sklepów. W partii tego produktu stwierdzono obecność niebezpiecznej bakterii Listeria monocytogenes.

mapa ostrzeżenie Polska
16.04.2023 12:03 Jest ich coraz więcej, mogą przenosić groźne choroby. Sanepid pilnie ostrzega, w tych rejonach trzeba wyjątkowo uważać

Kleszcze to prawdziwa plaga. Uważać muszą zarówno ludzie, jak i zwierzęta, gdyż ten niewielki pajęczak stanowi realne zagrożenie. Sanepid opublikował specjalne ostrzeżenie. - Są niebezpieczne dla naszego zdrowia, mogą przenosić wirusy, bakterie czy pierwotniaki - czytamy na stronie GIS. Powstała specjalna mapa kleszczy i dobrze widać na niej, że w całej Polsce panuje prawdziwa plaga.

GIS Lidl napoje
15.04.2023 15:50 Niebezpieczne napoje w Lidlu i innych sklepach. GIS pilnie ostrzega

Pilne ostrzeżenie dla wszystkich klientów popularnych sklepów. W uwielbianych przez wielu napojach sprzedawanych m.in. w Lidlu, wykryto bardzo niepokojące odstępstwa od normy. Główny Inspektorat Sanitarny apeluje o niespożywanie produktów pochodzących z określonych partii. Chwila nieuwagi może skutkować poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. 

None
14.03.2023 19:08 Lidl wycofuje popularny produkt. GIS ostrzega o "zagrożeniu dla zdrowia"

Lidl podjął decyzję o wycofaniu z oferty ziemniaków. W produkcie wykryto "przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu środka ochrony roślin". GIS ostrzega Polaków, że spożycie produktu może stwarzać zagrożenie dla zdrowia.  

GIS ostrzega: salmonella w popularnym produkcie z Lidla. "Ryzyko zatrucia pokarmowego"
19.02.2023 14:30 GIS ostrzega, salmonella w popularnym produkcie z Lidla. "Ryzyko zatrucia pokarmowego"

Na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego pojawiło się publiczne ostrzeżenie dotyczące żywności. Jak informuje GIS, w jednej z partii salami sprzedawanego w popularnym Lidlu, wykryto bakterię salmonelli. Sprawa jest o tyle poważna, że spożycie skażonego produktu może wiązać się z “potencjalnym ryzykiem zatrucia pokarmowego”. 

Pilne ostrzeżenie GIS. Spożycie partii popularnej sałatki może się źle skończyć
28.01.2023 16:41 Pilne ostrzeżenie GIS. Spożycie partii popularnej sałatki może się źle skończyć

Główny Inspektorat Sanitarny podjął ważną decyzję dotyczącą określonej partii sałatki z buraczków i papryki znanej firmy. Jak podano w komunikacie, stwierdzono w niej "obecność ciała obcego". Odbiorców zobowiązano już do wstrzymania sprzedaży i zabezpieczenia produktów. Na baczności powinni mieć się także sami konsumenci.

pilne goniec
04.01.2023 08:31 Sanepid ostrzega przed popularną herbatką dla dzieci. W jednej partii wykryto ciało obce

Sanepid ostrzega przed herbatą. Podczas kontroli rozpoczętej po skardze klienta wykryto w niej obecność ciał obcych. Herbatka owocowa przeznaczona jest dla dzieci i niemowląt. GIS alarmuje, by nie spożywać produktu, gdyż wiąże się to z "ryzykiem zdrowotnym".Sanepid nie pozostał głuchy na skargę dotyczącą herbatki owocowej przeznaczonej dla dzieci i niemowląt powyżej 8. miesiąca życia. Pojawiło się oficjalne ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności.Głównego Inspektoratu Sanitarnego ostrzega przed 200 g herbatką owocową z ekstraktem z owoców. Jeden z klientów poskarżył się, że w znalazł w produkcie ciało obce. Kontrola potwierdziła, że problem jest szerszy.

Główny Inspektorat Sanitarny przestrzega przed niebezpieczną partią herbatników.
21.12.2022 22:50 GIS ostrzega przed popularnymi herbatnikami. "Nie należy spożywać"

Główny Inspektorat Sanitarny wystosował komunikat, w którym przestrzegł konsumentów przed zakupem niebezpiecznej dla zdrowia partii herbatników "Apetitki Petit Beurre". Przeprowadzone przez GIS badania wykazały podwyższoną zawartość akryloamidu w wybranych partiach ciastek. Producent podjął działania naprawcze, zaś GIS apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności.

Sanepid alarmuje, niebezpieczny produkt znika z Rossmanna
26.11.2022 07:37 Rossmann pilnie wycofuje popularny produkt. Sanepid alarmuje, wydano specjalne ostrzeżenie

Sanepid ostrzega przed świątecznymi szklankami z Rossmanna. Są one realnym zagrożeniem dla zdrowia Polaków. - Nie należy używać szklanek wskazanych w komunikacie do spożywania żywności - alarmuje GIS w specjalnym ostrzeżeniu. Sanepid wykrył niebezpieczne metale w popularnych szklankach świątecznych sprzedawanych przez firmę Rossmann w całej Polsce. Wydano specjalne ostrzeżenie publiczne dotyczące wyrobu do kontaktu z żywnością.

Sanepid ostrzega przed popularnym boczkiem wędzonym, wykryto w nim bakterię
28.10.2022 15:32 Sanepid ostrzega przed popularnym boczkiem wędzonym. Wykryto w nim groźną bakterię

Sanepid pilnie wycofuje ze sklepów w całej Polsce popularny boczek. Wykryto w nim groźne dla ludzi bakterie. - Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą - alarmuje Główny Inspektorat Sanitarny. Znamy numer partii skażonego produktu.W piątek sanepid zaalarmował o niebezpiecznym produkcie, który mógł trafić do tysięcy domów w całej Polsce. Lubiany przez wielu boczek nie jest bezpieczny i pod żadnym pozorem nie należy go spożywać.- W wyniku kontroli wewnętrznej podmiotu stwierdzono obecność bakterii Listeria monocytogenes w określonej poniżej partii boczku wędzonego - przekazuje w specjalnym ostrzeżeniu publicznym dotyczącym żywności GIS.

sklep ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
18.10.2022 21:19 Pilne ostrzeżenie GIS, ze sklepów wycofano partię popularnych przetworów. "Możliwa obecność szkła"

Na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS) pojawiło się ostrzeżenie publiczne, dotyczące wycofania jednej partii produktu pn. "Buraczki wiórki". Decyzja została podjęta ze względu na "możliwą obecność szkła".- Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany, że w związku ze skargą konsumenta na obecność fragmentów szkła w produkcie pn. Nasze Zbiory Buraczki wiórki, firma VICTUS Mielczarek i Kowalska Sp. j. postanowiła wycofać partię produktu - czytamy w komunikacie opublikowanym przez GIS.

Sanepid ostrzega przed metką łososiową, wykryto w niej groźną bakterię
10.10.2022 16:37 Sanepid ostrzega przed bakterią Listeria monocytogenes w popularnym produkcie. "Należy skontaktować się z lekarzem"

Sanepid pilnie ostrzega przez popularnym produktem. W uwielbianej przez klientów metce łososiowej wykryto bakterię Listeria monocytogenes. - Nie należy spożywać produktu wskazanego w komunikacie - czytamy w publicznym ostrzeżeniu GIS. W niektórych przypadkach konieczna jest szybka wizyta u lekarza.Sanepid opublikował w poniedziałek 10 października ważny komunikat dotyczący żywności. Jest to ostrzeżenie. Część miłośników jednego, konkretnego produktu znalazło się w sporym zagrożeniu.Sanepid na bieżąco kontroluje polski rynek, ale nie wszystkie uchybienia udaje się wyłapać, zanim zanieczyszczony i groźny produkt trafi na sklepowe półki. Tak było w przypadku metki łososiowej, której dotyczy najnowsze ostrzeżenie Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS).

GIS informuje o rakotwórczej substancji w jednym z produktów dla dzieci.
18.09.2022 11:53 GIS ostrzega przed substancjami rakotwórczymi w ciastkach dla dzieci. Eksperci apelują, nie należy ich spożywać

W wydanym komunikacie GIS przestrzegł przed rakotwórczymi substancjami znalezionymi w ciastkach przeznaczonych dla dzieci dostępnych w sieci TEDI. Przedsiębiorstwo powzięło już kroki zmierzające do wycofania towaru z półek sklepowych. Wszyscy, którzy zdążyli zakupić szkodliwy produkt, mogą go zwrócić lub wymienić na inny.

sklep
13.09.2022 17:30 GIS wycofuje ze sklepów partię serów. Możliwe wystąpienie kawałków metalu

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega. Trwa akcja wycofywania jednego z popularnych serów. Okazało się, że w opakowaniach znajdowały się metalowe kawałki. Podano, które partie konkretnie są zagrożone. Bardzo często partie, które mamy w domu, nie są tymi, które wychodzą z użytku, ale zawsze warto się upewnić, czy aby na pewno nie trafiła do nas feralna paczka.

Ostrzeżenie GIS. Używanie popularnego produktu dla dzieci może być niebezpieczne
18.08.2022 15:52 Pilne ostrzeżenie GIS. Używanie popularnego produktu dla dzieci może być skrajnie niebezpieczne

Ważny komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego do rodziców. Jak podano w najnowszym ostrzeżeniu, w talerzach dla dzieci z serii "Ambition Junior" wykryto poważne wady, powodujące, iż dochodzi do migracji zawartego w produkcie ołowiu do spożywanej żywności. To z kolei może mieć fatalnie odbić się na zdrowiu użytkowników.O tym, że ołów może migrować do jedzenia z talerzy "Ambition Junior" o danym numerze partii informowano już w lipcu. Wówczas chodziło o produkty mające inny kod kreskowy oraz wzór.Sprzedaż produktu natychmiast została wstrzymana, aby zapobiec rozpowszechnianiu szkodliwego towaru, ustalono także listę odbiorców i zainicjowano wycofywanie wyrobu z rynku. Teraz, w związku z licznymi wątpliwościami dotyczącymi innych talerzy z tej samej partii postanowiono przeprowadzić ich weryfikację. Badania przeprowadzone w laboratoriach Państwowej Inspekcji Sanitarnej okazały się być druzgocące dla producenta zastawy.

"Lay's Oven Baked Grilled vegetables" pilnie wycofywane ze sklepu, sanepid ostrzega
27.07.2022 20:21 "Lay’s Oven Baked Grilled vegetables" znikają ze sklepów. Doszło do "pomyłki w zakładzie produkcyjnym", sanepid ostrzega

Te chipsy zna niemal każdy i wielu będzie zaniepokojonych wiadomości wprost z sanepidu. Jedna z partii "Lay’s Oven Baked Grilled vegetables" jest pilnie wycofywana ze sklepów. GIS nie ukrywa, że wskazane chipsy "nie powinny być spożywane" przez konkretne osoby. Półki z chipsami firmy Lay's nieustannie wymagają uzupełniania przez pracowników sklepów. Jeden z najpopularniejszych produktów giganta branży spożywczej trafił na celownik sanepidu. Nie bez powodu. Główny Inspektorat Sanitarny opublikował "ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności". Popularne chipsy stanowią zagrożenie dla części klientów, gdyż doszło do "pomyłki w zakładzie produkcyjnym".

GIS
12.07.2022 12:18 GIS pilnie ostrzega, chodzi o niebezpieczną substancję. Może doprowadzić nawet do śmierci

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed nową, niezwykle niebezpieczną substancją, która może mieć być poważnym zagrożeniem zarówno dla zdrowia, jak i życia Polaków. GIS przekazał, że od kilku miesięcy obserwuje niepokojący wzrost liczby identyfikacji na polskim rynku niebezpiecznej substancji α-PHiP występującej zazwyczaj w postaci proszku lub kryształów. W poniedziałek 11 lipca na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego pojawił się niepokojący komunikat. Podkreślono, że od kilku miesięcy obserwuje się niepokojący wzrost liczby identyfikacji na polskim rynku niebezpiecznej substancji α-PHiP (α-pirolidynoizoheksanofenon), spotykanej także pod nazwami α-PiHP, 4-Me-PVP, 4'M-PVP, „Funky”, „A-PiHP”.Ten syntetyczny katynon jest sklasyfikowany jako nowa substancja psychoaktywna (NPS) i zawarty w załączniku nr 3 do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 17 sierpnia 2018 r. w sprawie wykazu substancji psychotropowych, środków odurzających oraz nowych substancji psychoaktywnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 406 ze zm.).

Ostrzeżenie GIS
21.06.2022 16:40 Ostrzeżenie GIS. W wegańskim przysmaku wykryto alergen

GIS opublikował nowe ostrzeżenie przed niebezpieczną żywnością. W popularnym wegańskim przysmaku wykryto alergen. Konsumenci zmagający się z nietolerancją lub alergią na mleko nie mogą spożywać tego produktu.To już piąty komunikat w sprawie groźnych produktów opublikowany przez GIS w czerwcu 2022 r. Tym razem instytucja została poinformowana o nieprawidłowościach poprzez system INFOSAN.

burza
15.06.2022 20:13 MZ i GIS ostrzegają Polaków. "Zabezpiecz okna i drzwi, unikaj używania sprzętów elektronicznych"

W ostatnich dniach pogoda często robiła nam niespodzianki - rano dzień witał nas pięknym słońcem, a po południu nadchodziło załamanie i przez region przetaczały się burze i ulewy. Warto pamiętać, że pioruny mogą być niebezpiecznie nie tylko na otwartym terenie, ale także w budynkach. O czym należy pamiętać przebywając w domu podczas burzy?

Pixabay/Squirrel_photos - zdj. ilustracyjne
23.05.2022 20:20 GIS ostrzega przed popularnym serem. Spożycie może prowadzić do groźnej choroby

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) ostrzega przed kolejną niebezpieczną żywnością. W jednej partii popularnego sera wykryto bakterię, która może prowadzić do listeriozy. Wadliwe artykuły są wycofywane ze sklepów.GIS wskazuje, że każdy, kto zaobserwuje niepokojące zmiany stanu zdrowia po spożyciu wadliwego produktu powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Biedronka
07.05.2022 14:06 Salmonella w roladkach z Biedronki. GIS ostrzega przed zatruciem

W partii roladek devolay z kurczaka z nadzieniem o smaku maślano-czosnkowym została wykryta salmonella. GIS ostrzega przed zatruciem, a Biedronka wycofuje produkt z obrotu.

GIS
05.05.2022 22:49 Ostrzeżenie publiczne GIS. W partii kurczaka wykryto pałeczki Salmonelli

Główny Inspektorat Sanitarny wycofuje ze sklepów jedną partię roladek z kurczaka z nadzieniem o smaku maślano-czosnkowym firmy Konspol. W produkcie wykryto bakterie Salmonelli. Jego spożycie może wiązać się z ryzykiem poważnego zatrucia pokarmowego.W związku z uzyskanym wynikiem badań laboratoryjnych, organy urzędowej kontroli wszczęły już postępowanie wyjaśniające. Wszyscy, którzy posiadają w domu wskazany produkt, nie powinni go spożywać.

Marek BAZAK/East News
18.02.2022 11:07 GIS ostrzega. Wady w kilkunastu suplementach diety

GIS ostrzega przed kolejnymi niebezpiecznymi produktami. Tym razem w kilkunastu suplementach diety wykryto składnik, który może szkodzić zdrowiu. Trwa wycofywanie wadliwych artykułów.GIS został poinformowany przez system RASFF o poważnych wadach w popularnych suplementach diety. W trakcie badań okazało się, że surowiec wykorzystany do produkcji był zanieczyszczony tlenkiem etylenu.

ważne
09.02.2022 18:59 GIS ostrzega przed suplementami diety. Wykryto wadę

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował nowe ostrzeżenie przed niebezpiecznością żywnością. Tym razem komunikat dotyczy wadliwych suplementów diety. Firma REGIS Sp.z.o.o. już rozpoczęła wycofywanie produktów z obrotu handlowego.W związku ze sprzecznymi wynikami badań spółka przesłała do GIS także komunikat wyjaśniający. W trosce o bezpieczeństwo konsumentów podjęto decyzję o wycofaniu konkretnych partii suplementów.

  • 1
  • 2