Główny Inspektorat Sanitarny wydał pilne ostrzeżenie dotyczące jednego z popularnych serów dostępnych w polskich sklepach. Produkt może stanowić zagrożenie dla zdrowia, dlatego służby sanitarne podjęły już odpowiednie kroki. Sprawdź, czy masz go w swojej lodówce.
Niebezpieczny składnik został wykryty w jednym z popularnych produktów w polskich sklepach. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega konsumentów i informuje o wycofaniu wyrobu mięsnego firmy Sokołów. Jedna grupa klientów powinna zachować szczególną ostrożność.
Główny Inspektorat Sanitarny wydał pilne ostrzeżenie w sprawie żelu pod prysznic, który był dostępny w jednej z najpopularniejszej sieci marketów w Polsce. Jak poinformował sklep, w produkcie wykryto groźną bakterię. Klienci proszeni są o natychmiastowe zaprzestanie używania i wyrzucenie artykułu.
Główny Inspektorat Sanitarny wydał w piątek (29 listopada) pilny komunikat w sprawie popularnej herbaty. Stwierdzono w nim przekroczenie poziomu alkaloidów pirolizydynowych, co może przyczynić się m.in. do uszkodzenia wątroby.
Główny Inspektorat Sanitarny wydał w piątek (22 listopada) pilny komunikat w sprawie kilku popularnych produktów. Jak czytamy, chodzi o niektóre rodzaje herbat. – Nie należy spożywać partii produktów określonych w komunikacie – zaapelował GIS. Podano szczegółowe informacje na temat wycofywanych partii.
Polacy są ostrzegani przed niebezpiecznym dla zdrowia mięsem. Główny Inspektorat Sanitarny informuje, że konieczne jest pilne usunięcie popularnego produktu ze sklepów, a także z naszych lodówek. Powodem jest wykrycie niebezpiecznej bakterii Listeria monocytogenes w jednej z jego partii. Lepiej czym prędzej sprawdzić, czy nie mamy go u siebie – spożycie może skutkować sepsą.
Główny Inspektor Sanitarny Paweł Grzesiowski poinformował o wykryciu zmutowanego wirusa polio. Potwierdziła to próbka, pobrana w ostatnich dniach ze ścieków komunalnych w Warszawie. Główny Inspektor powiedział wprost – jest to “sytuacja alertowa”. Jednocześnie wystosowano pilny apel do rodziców dzieci.
Główny Inspektorat Sanitarny wydał pilny komunikat do konsumentów. Chodzi o jajka, na skorupkach których wykryto bakterie salmonelli. Spożycie zakażonego produktu może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych.
Główny Inspektorat Sanitarny alarmuje konsumentów. W wydanym w środę komunikacie ogłoszono, że jeden z produktów codziennego użytku jest niebezpieczny do spożycia. Chodzi o mąkę żytnią razową, w której przekroczono dopuszczalny poziom toksyny. Substancja może stanowić zagrożenie dla zdrowia – lepiej czym prędzej sprawdzić, czy nie mamy skażonej partii mąki w domu.
Główny Inspektorat Sanitarny opublikował na swojej stronie internetowej kolejny ważny komunikat do wszystkich osób, które na co dzień używają w swoich kuchniach tego produktu. Wykryto w nim poważne zagrożenie. Należy niezwłocznie zaprzestać używania i zwrócić go w sklepie.
Główny Inspektorat Sanitarny opublikował w środę 23 października bardzo ważny komunikat. Może dotyczyć dużej części Polaków, używających w swoich domach tych konkretnych przedmiotów. - W badaniach stwierdzono migrację do żywności pierwszorzędowych amin aromatycznych - wyjaśnia GIS.
Główny Inspektorat Sanitarny wydał pilny komunikat w sprawie jednego z produktów, dystrybuowanego przez sieć sklepów Lidl. W jednej z oferowanych partii stwierdzono zanieczyszczenie ochratoksyną A, producent podjął już niezbędne kroki w tej sprawie. Klientom dyskontu zapewniono szybki zwrot pieniędzy za produkt. Oto, co należy zrobić.
Popularne “second handy” to prawdziwa kopalnia ubrań i galanterii. Nikt nie mógł się jednak spodziewać, że w tym sezonie ten rodzaj sklepów poszerzy swój asortyment o sezonowy przysmak – grzyby. Tymczasem GIS wydał pilny komunikat do wszystkich, którzy zamierzają wybrać się na ich zbiory w kilku regionach Polski.
Pilna informacja z od Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Eksperci wydali ostrzeżenie przed zakupem konkretnej partii jajek. Mogą być skażone bardzo groźną bakterią. GIS opublikował zdjęcie opakowania i ostrzega Polaków.
Ruszył sezon na grzyby. Wielu Polaków już dzieli się w sieci swoimi zdobyczami, jednak niektórzy zapominają o kilku bardzo ważnych przepisach dotyczących grzybobrania. Wbrew pozorom warto mieć się na baczności – nawet 5000 zł mandatu może czekać na tych, którzy zlekceważą zasady zbierania grzybów.
Trwa druga połowa wakacji, a Polacy szykują się na powrót upałów, m.in. kupując przydomowe baseny ogrodowe. Chociaż te z pewnością stanowią ochłodę w ciepłe dni, niosą za sobą pewne zagrożenie. Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dla wszystkich posiadaczy basenów ogrodowych, lepiej mieć je na uwadze.
Gdzie szukać grzybów? To pytanie pojawia się coraz częściej wśród amatorów grzybobrania. Po kilku dniach deszczu i wysokich temperatur warto wybrać się na spacer w poszukiwaniu tych przysmaków, co udowadniają zdjęcia z pierwszych udanych zbiorów. Specjaliści w tej kwestii dobrze wiedzą, że w tych miejscach najłatwiej znaleźć teraz grzyby.
Polacy już zacierają ręce na nadchodzący sezon grzybobrania. Mimo że tradycyjnie nadejdzie on we wrześniu, Główny Inspektorat Sanitarny nieustannie ostrzega przed zagrożeniami wynikającymi z nieznajomości gatunków grzybów. Nie każdy wie, że w uniknięciu zatrucia może pomóc lokalny sanepid.
Wraz z rozpoczętym sezonem na owoce ruszają kontrole straży miejskiej oraz urzędników IJHARS, PIORiN i GIS. Kontrolerzy wybiorą się nie tylko na bazary, ale także do dużych marketów, gdzie sprzedawane są tego typu produkty. Sprawdzone zostaną zarówno jakość i pochodzenie oferowanego towaru, jak i legalność obrotu.
Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące wykrycia bakterii Listeria monocytogenes. Wykryto ją na w partii wieprzowego mięsa. Spożycie produktu może doprowadzić do poważnej choroby – listeriozy.
Choć wiele osób z radością obserwuje budzącą się do życia naturę, dla niektórych wiąże się to z prawdziwą katorgą. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed nadchodzącym okresem pylenia. Maj to z reguły miesiąc intensywnego kwitnienia, w związku z czym niektóre osoby muszą liczyć się z ryzykiem kataru siennego i atopowej astmy oskrzelowej. Wiadomo, na co należy uważać.
Jak informuje Główny Inspektorat Sanitarny, w ciągu ostatnich dwóch lat mamy do czynienia z aż 15-krotnym wzrostem zachorowań na szkarlatynę, zwaną też płonicą. Choroba dotyka głównie w szkołach i przedszkolach. Eksperci podkreślają, że nie można lekceważyć jej objawów. Wskazują również, jak je rozpoznać.
Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie przed popularnymi chipsami. Powodem jest złe oznaczenie jednego ze składników, który może wywołać przykre konsekwencje. Uważać muszą przede wszystkim osoby uczulone, które mogą być narażone na reakcję alergiczną. Przekazano szczegóły.
Zdaje się, że Biedronka i Lidl idą łeb w łeb nie tylko, jeśli chodzi o ceny i oferowany asortyment, ale także ostrzeżenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Ten poinformował niedawno o możliwości zanieczyszczenia jednej partii popularnego wyrobu, dostępnego w niemieckim dyskoncie, elementami plastiku. Firma podjęła już stosowne kroki, dobrowolnie wycofując artykuł z rynku i publikując komunikat skierowany do klientów. Mimo tego, amatorzy burgerów powinni dokładnie przejrzeć lodówki.
W ubiegłym tygodniu Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wirusie znalezionym w partii truskawek, pochodzących z Maroka. Ich spożycie może wiązać się z ryzykiem wystąpienia wirusowego zapalenia wątroby typu A. Teraz wiadomo, do jakich regionów Polski trafił ten niebezpieczny produkt.
Główny Inspektorat Sanitarny wydał pilne ostrzeżenie. W owocach dostępnych w sklepach popularnej sieci wykryto obecności niebezpiecznego wirusa, wywołującego wirusowe zapalenie wątroby typu A. Sanepid apeluje o natychmiastowe zaprzestanie spożywania tych owoców.
Produkt dla małych dzieci pilnie wycofywany ze sprzedaży. Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, iż w trakcie badań wykryto groźną bakterię, która może nawet zagrażać życiu. Znamy serię oraz datę produkcji skażonych produktów.
Bardzo ważna wiadomość dla klientów sklepów Auchan. Sieć poinformowała o wycofaniu z obrotu popularnego, zwłaszcza w okresie świąt, produktu spożywczego. Decyzja ma być motywowana troską o bezpieczeństwo konsumentów. W przypadku posiadania wskazanego towaru w domu, zaleca się natychmiastowe wyrzucenie go lub zwrot.