Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Gis

Gis

gis

stragany
04.06.2024 17:23 Ruszyły masowe kontrole zakupów. Kary nawet do 500 zł

Wraz z rozpoczętym sezonem na owoce ruszają kontrole straży miejskiej oraz urzędników IJHARS, PIORiN i GIS. Kontrolerzy wybiorą się nie tylko na bazary, ale także do dużych marketów, gdzie sprzedawane są tego typu produkty. Sprawdzone zostaną zarówno jakość i pochodzenie oferowanego towaru, jak i legalność obrotu.

sklepowe półki
04.06.2024 09:35 GIS alarmuje. Pilnie wycofują ten produkt z polskich sklepów

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące wykrycia bakterii Listeria monocytogenes. Wykryto ją na w partii wieprzowego mięsa. Spożycie produktu może doprowadzić do poważnej choroby – listeriozy.

trawa las
09.05.2024 08:34 Ostrzeżenie GIS. Ta grupa osób powinna szczególnie uważać

Choć wiele osób z radością obserwuje budzącą się do życia naturę, dla niektórych wiąże się to z prawdziwą katorgą. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed nadchodzącym okresem pylenia. Maj to z reguły miesiąc intensywnego kwitnienia, w związku z czym niektóre osoby muszą liczyć się z ryzykiem kataru siennego i atopowej astmy oskrzelowej. Wiadomo, na co należy uważać.

przychodnia
06.04.2024 14:23 Znaczny wzrost zachorowań na szkarlatynę. Eksperci alarmują

Jak informuje Główny Inspektorat Sanitarny, w ciągu ostatnich dwóch lat mamy do czynienia z aż 15-krotnym wzrostem zachorowań na szkarlatynę, zwaną też płonicą. Choroba dotyka głównie w szkołach i przedszkolach. Eksperci podkreślają, że nie można lekceważyć jej objawów. Wskazują również, jak je rozpoznać. 

GIS
06.04.2024 08:38 Popularne chipsy wycofane ze sklepów. GIS alarmuje

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie przed popularnymi chipsami. Powodem jest złe oznaczenie jednego ze składników, który może wywołać przykre konsekwencje. Uważać muszą przede wszystkim osoby uczulone, które mogą być narażone na reakcję alergiczną. Przekazano szczegóły.

Lidl
26.03.2024 20:20 Pilne ostrzeżenie dla klientów z Lidla. Mięso wycofano ze sklepów

Zdaje się, że Biedronka i Lidl idą łeb w łeb nie tylko, jeśli chodzi o ceny i oferowany asortyment, ale także ostrzeżenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Ten poinformował niedawno o możliwości zanieczyszczenia jednej partii popularnego wyrobu, dostępnego w niemieckim dyskoncie, elementami plastiku. Firma podjęła już stosowne kroki, dobrowolnie wycofując artykuł z rynku i publikując komunikat skierowany do klientów. Mimo tego, amatorzy burgerów powinni dokładnie przejrzeć lodówki.

zakupy
20.03.2024 16:46 Ostrzeżenie GIS. Trujący produkt w trzech województwach

W ubiegłym tygodniu Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wirusie znalezionym w partii truskawek, pochodzących z Maroka. Ich spożycie może wiązać się z ryzykiem wystąpienia wirusowego zapalenia wątroby typu A. Teraz wiadomo, do jakich regionów Polski trafił ten niebezpieczny produkt.

sklep
16.03.2024 10:18 Sanepid ostrzega. Uwielbiany owoc może być niebezpieczny

Główny Inspektorat Sanitarny wydał pilne ostrzeżenie. W owocach dostępnych w sklepach popularnej sieci wykryto obecności niebezpiecznego wirusa, wywołującego wirusowe zapalenie wątroby typu A. Sanepid apeluje o natychmiastowe zaprzestanie spożywania tych owoców. 

apteka
07.01.2024 13:39 Preparat dla dzieci pilnie wycofywany z rynku. Może zagrażać zdrowiu i życiu

Produkt dla małych dzieci pilnie wycofywany ze sprzedaży. Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, iż w trakcie badań wykryto groźną bakterię, która może nawet zagrażać życiu. Znamy serię oraz datę produkcji skażonych produktów.

sklep
12.12.2023 22:40 Znana sieć sklepów pilnie wycofuje z półek jeden produkt. Od razu go wyrzuć

Bardzo ważna wiadomość dla klientów sklepów Auchan. Sieć poinformowała o wycofaniu z obrotu popularnego, zwłaszcza w okresie świąt, produktu spożywczego. Decyzja ma być motywowana troską o bezpieczeństwo konsumentów. W przypadku posiadania wskazanego towaru w domu, zaleca się natychmiastowe wyrzucenie go lub zwrot.

przyprawy
09.11.2023 22:37 Popularna przyprawa wycofana ze sprzedaży. Może grozić poważnym zatruciem

Kolejny dzień przynosi kolejne ostrzeżenie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Dopiero co informowaliśmy o wycofaniu z obrotu makaronu kukurydzianego zawierającego gluten, a tymczasem GIS apeluje o niespożywanie popularnej przyprawy. Polacy bardzo chętnie stosują ją w swojej kuchni, wykorzystując jej wszechstronne zastosowanie. Tym razem jednak, zamiast ucztą dla podniebienia, może skończyć się poważnym zatruciem.

makaron
08.11.2023 19:18 Makaron pilnie wycofywany ze sklepów. Ważne ostrzeżenie GIS

Nowe ostrzeżenie Głównego Inspektora Sanitarnego. Jak poinformowano, zdecydował on o wycofaniu z obrotu całej partii popularnego makaronu. Spożycie produktu przez osoby z alergią bądź nietolerancją na jeden ze składników może skutkować poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. Koniecznie sprawdź, czy nie jesteś w grupie ryzyka.

Bałtyk
23.08.2023 13:34 Fatalne wieści dla Polaków odpoczywających nad morzem. Kąpieliska zamknięte przez sinice

Wielu turystów korzystających z ostatnich chwil wakacji nad polskim morzem będzie zawiedziona. Główny Inspektorat Sanitarny w środę 23 sierpnia poinformował na swojej stronie internetowej o bardzo ważnej informacji. Problem dotyczy wielu nadmorskich kąpielisk. Prezentujemy mapę.

palacz
12.07.2023 15:18 W Polsce nie kupisz już papierosów i tytoniu? GIS podał nawet datę

Blady strach padł na palaczy. Na internetowej stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego od jakiegoś czasu znaleźć można hasła sugerujące, że do 2030 roku Polska stanie się “krajem wolnym od tytoniu”. Aby było to możliwe, konieczne jest wprowadzenie strategii endgame, na co zdecydowały się już niektóre państwa na świecie. Czy nasze władze podążą za ich krokiem?

Biedronka
17.06.2023 08:26 Groźna bakteria w produkcie z Biedronki. Koniecznie przejrzyj domową lodówkę

Ważne ostrzeżenie dla klientów Biedronki, którzy chętnie korzystają z gotowych dań. Główny Inspektorat Sanitarny wykrył wyjątkowo groźną bakterię w partii hamburgerów wieprzowo-drobiowych oferowanych przez tę sieć. To Listeria monocytogenes, wywołująca chorobę zwaną listeriozą. Konsumenci proszeni są o kategoryczne niespożywanie zakupionego produktu.

Biedronka
09.06.2023 19:51 GIS wycofuje popularny produkt spożywczy z Biedronki. Jednocześnie ostrzega przed ryzykiem zarażenia sepsą

Główny Inspektorat Sanitarny wycofuje z obiegu popularny produkt spożywczy. Chodzi o określoną partię hamburgerów wieprzowo-drobiowych. Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu, spożycie wadliwego produktu może skutkować nawet sepsą. 

Biedronka
20.04.2023 18:51 Groźna bakteria w produkcie z Biedronki. Ważny komunikat GIS

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega klientów Biedronki. Urząd wydał ostrzeżenie dotyczące jednego z artykułów dostępnych w popularnej sieci sklepów. W partii tego produktu stwierdzono obecność niebezpiecznej bakterii Listeria monocytogenes.

mapa ostrzeżenie Polska
16.04.2023 12:03 Jest ich coraz więcej, mogą przenosić groźne choroby. Sanepid pilnie ostrzega, w tych rejonach trzeba wyjątkowo uważać

Kleszcze to prawdziwa plaga. Uważać muszą zarówno ludzie, jak i zwierzęta, gdyż ten niewielki pajęczak stanowi realne zagrożenie. Sanepid opublikował specjalne ostrzeżenie. - Są niebezpieczne dla naszego zdrowia, mogą przenosić wirusy, bakterie czy pierwotniaki - czytamy na stronie GIS. Powstała specjalna mapa kleszczy i dobrze widać na niej, że w całej Polsce panuje prawdziwa plaga.

GIS Lidl napoje
15.04.2023 15:50 Niebezpieczne napoje w Lidlu i innych sklepach. GIS pilnie ostrzega

Pilne ostrzeżenie dla wszystkich klientów popularnych sklepów. W uwielbianych przez wielu napojach sprzedawanych m.in. w Lidlu, wykryto bardzo niepokojące odstępstwa od normy. Główny Inspektorat Sanitarny apeluje o niespożywanie produktów pochodzących z określonych partii. Chwila nieuwagi może skutkować poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. 

None
14.03.2023 19:08 Lidl wycofuje popularny produkt. GIS ostrzega o "zagrożeniu dla zdrowia"

Lidl podjął decyzję o wycofaniu z oferty ziemniaków. W produkcie wykryto "przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu środka ochrony roślin". GIS ostrzega Polaków, że spożycie produktu może stwarzać zagrożenie dla zdrowia.  

GIS ostrzega: salmonella w popularnym produkcie z Lidla. "Ryzyko zatrucia pokarmowego"
19.02.2023 14:30 GIS ostrzega, salmonella w popularnym produkcie z Lidla. "Ryzyko zatrucia pokarmowego"

Na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego pojawiło się publiczne ostrzeżenie dotyczące żywności. Jak informuje GIS, w jednej z partii salami sprzedawanego w popularnym Lidlu, wykryto bakterię salmonelli. Sprawa jest o tyle poważna, że spożycie skażonego produktu może wiązać się z “potencjalnym ryzykiem zatrucia pokarmowego”. 

Pilne ostrzeżenie GIS. Spożycie partii popularnej sałatki może się źle skończyć
28.01.2023 16:41 Pilne ostrzeżenie GIS. Spożycie partii popularnej sałatki może się źle skończyć

Główny Inspektorat Sanitarny podjął ważną decyzję dotyczącą określonej partii sałatki z buraczków i papryki znanej firmy. Jak podano w komunikacie, stwierdzono w niej "obecność ciała obcego". Odbiorców zobowiązano już do wstrzymania sprzedaży i zabezpieczenia produktów. Na baczności powinni mieć się także sami konsumenci.

pilne goniec
04.01.2023 08:31 Sanepid ostrzega przed popularną herbatką dla dzieci. W jednej partii wykryto ciało obce

Sanepid ostrzega przed herbatą. Podczas kontroli rozpoczętej po skardze klienta wykryto w niej obecność ciał obcych. Herbatka owocowa przeznaczona jest dla dzieci i niemowląt. GIS alarmuje, by nie spożywać produktu, gdyż wiąże się to z "ryzykiem zdrowotnym".Sanepid nie pozostał głuchy na skargę dotyczącą herbatki owocowej przeznaczonej dla dzieci i niemowląt powyżej 8. miesiąca życia. Pojawiło się oficjalne ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności.Głównego Inspektoratu Sanitarnego ostrzega przed 200 g herbatką owocową z ekstraktem z owoców. Jeden z klientów poskarżył się, że w znalazł w produkcie ciało obce. Kontrola potwierdziła, że problem jest szerszy.

Główny Inspektorat Sanitarny przestrzega przed niebezpieczną partią herbatników.
21.12.2022 22:50 GIS ostrzega przed popularnymi herbatnikami. "Nie należy spożywać"

Główny Inspektorat Sanitarny wystosował komunikat, w którym przestrzegł konsumentów przed zakupem niebezpiecznej dla zdrowia partii herbatników "Apetitki Petit Beurre". Przeprowadzone przez GIS badania wykazały podwyższoną zawartość akryloamidu w wybranych partiach ciastek. Producent podjął działania naprawcze, zaś GIS apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności.

Sanepid alarmuje, niebezpieczny produkt znika z Rossmanna
26.11.2022 07:37 Rossmann pilnie wycofuje popularny produkt. Sanepid alarmuje, wydano specjalne ostrzeżenie

Sanepid ostrzega przed świątecznymi szklankami z Rossmanna. Są one realnym zagrożeniem dla zdrowia Polaków. - Nie należy używać szklanek wskazanych w komunikacie do spożywania żywności - alarmuje GIS w specjalnym ostrzeżeniu. Sanepid wykrył niebezpieczne metale w popularnych szklankach świątecznych sprzedawanych przez firmę Rossmann w całej Polsce. Wydano specjalne ostrzeżenie publiczne dotyczące wyrobu do kontaktu z żywnością.

Sanepid ostrzega przed popularnym boczkiem wędzonym, wykryto w nim bakterię
28.10.2022 15:32 Sanepid ostrzega przed popularnym boczkiem wędzonym. Wykryto w nim groźną bakterię

Sanepid pilnie wycofuje ze sklepów w całej Polsce popularny boczek. Wykryto w nim groźne dla ludzi bakterie. - Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą - alarmuje Główny Inspektorat Sanitarny. Znamy numer partii skażonego produktu.W piątek sanepid zaalarmował o niebezpiecznym produkcie, który mógł trafić do tysięcy domów w całej Polsce. Lubiany przez wielu boczek nie jest bezpieczny i pod żadnym pozorem nie należy go spożywać.- W wyniku kontroli wewnętrznej podmiotu stwierdzono obecność bakterii Listeria monocytogenes w określonej poniżej partii boczku wędzonego - przekazuje w specjalnym ostrzeżeniu publicznym dotyczącym żywności GIS.

sklep ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
18.10.2022 21:19 Pilne ostrzeżenie GIS, ze sklepów wycofano partię popularnych przetworów. "Możliwa obecność szkła"

Na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS) pojawiło się ostrzeżenie publiczne, dotyczące wycofania jednej partii produktu pn. "Buraczki wiórki". Decyzja została podjęta ze względu na "możliwą obecność szkła".- Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany, że w związku ze skargą konsumenta na obecność fragmentów szkła w produkcie pn. Nasze Zbiory Buraczki wiórki, firma VICTUS Mielczarek i Kowalska Sp. j. postanowiła wycofać partię produktu - czytamy w komunikacie opublikowanym przez GIS.

Sanepid ostrzega przed metką łososiową, wykryto w niej groźną bakterię
10.10.2022 16:37 Sanepid ostrzega przed bakterią Listeria monocytogenes w popularnym produkcie. "Należy skontaktować się z lekarzem"

Sanepid pilnie ostrzega przez popularnym produktem. W uwielbianej przez klientów metce łososiowej wykryto bakterię Listeria monocytogenes. - Nie należy spożywać produktu wskazanego w komunikacie - czytamy w publicznym ostrzeżeniu GIS. W niektórych przypadkach konieczna jest szybka wizyta u lekarza.Sanepid opublikował w poniedziałek 10 października ważny komunikat dotyczący żywności. Jest to ostrzeżenie. Część miłośników jednego, konkretnego produktu znalazło się w sporym zagrożeniu.Sanepid na bieżąco kontroluje polski rynek, ale nie wszystkie uchybienia udaje się wyłapać, zanim zanieczyszczony i groźny produkt trafi na sklepowe półki. Tak było w przypadku metki łososiowej, której dotyczy najnowsze ostrzeżenie Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS).

  • 1
  • 2