Goniec.pl
pies: piaskownica

pixabay_adamkontor

Policyjny pies pomógł odkryć sekret przestępcy. 37-latek trzymał nielegalne substancje w piaskownicy

17 Marca 2021

Autor tekstu:

Damian Witoń

Udostępnij:

Policyjny pies dokonał wstrząsającego odkrycia. 37-latek ukrył nielegalne substancje w piaskownicy dla dzieci. Został zatrzymany, a jego sprawą zajęła się prokuratura

Każdy pies obdarzony jest węchem, który wielokrotnie przebija ludzki. Czworonogi służące w policji szkolone są tak, aby wykorzystywać go do specjalnych zadań. Jednym z nich jest poszukiwanie uznanych za nielegalne przez prawo substancji. Przestępcy wpadają na naprawdę oryginalne pomysły dotyczące miejsca ich przechowywania. Tym razem jednemu z nich również nie zabrakło fantazji. Pies okazał się jednak sprytniejszy.

Pies pomógł wykryć nielegalne substancje. Przestępca postanowił ukryć je w piaskownicy

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego komendy w Sieradzu dokonali wstrząsającego odkrycia. Mężczyzna, który już wcześniej był podejrzany o posiadanie i handel nielegalnymi substancjami, przechowywał znaczną część swojego towaru w piaskownicy. Prawdopodobnie nie udałoby się odkryć jego tajemnicy, gdyby nie specjalnie przeszkolony owczarek niemiecki, pomagający policjantom w codziennej pracy.

37-letni mieszkaniec Sieradza był podejrzany o handel narkotykami. W związku z tym policjanci postanowili przeszukać jego posesję z pomocą wyszkolonego psa. Czworonóg spisał się wzorowo. Niesamowity węch pozwolił mu odnaleźć miejsce, w którym przestępca przechowywał nielegalne substancje. Była to piaskownica, znajdująca się na jego ogródku. Zakopał w niej beczki, w których funkcjonariusze znaleźli 1,5 kilograma marihuany.

Co ciekawe pies, który dokonał odkrycia, odbywał swój pierwszy dzień służby. Jeśli kolejne będą równie owocne, przestępcy mają się czego obawiać. Funkcjonariusze zamieścili nawet specjalny wpis w mediach społecznościowych, w którym chwalą psa. Informują również, że 37-latek został zatrzymany.

Narkotyki ukryte w piaskownicy odnalazł policyjny pies. Lupo niedawno zasilił szeregi sieradzkiej komendy . 1,5 kg środków odurzających jak na pierwszy dzień służby to super wynik - brzmi wpis opublikowany na Twitterze łódzkiej policji

Sprawą 37-latka zajęła się już prokuratura. Oskarżony usłyszał zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany na 3 miesiące, które spędzi w areszcie. Dalej grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Oprócz nielegalnych substancji na terenie posesji 37-latka policjanci zabezpieczyli również sprzęt wykorzystywany do ich dalszej dystrybucji.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl

Źródła: O2, Łódzka Policja

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >