Goniec.pl > Polityka > PAP: Kaczyński szykuje konwencję i objazd po Polsce. Polityczna ofensywa zacznie się jeszcze przed wakacjami
Maria Glinka
Maria Glinka 15.05.2022 21:43

PAP: Kaczyński szykuje konwencję i objazd po Polsce. Polityczna ofensywa zacznie się jeszcze przed wakacjami

Jakub Kaminski/East News
Jakub Kaminski/East News

Na początku tegorocznych wakacji PiS planuje dużą ofensywę polityczną - donosi PAP, powołując się na rozmowy z członkami partii. W czerwcu zostanie zorganizowana duża konwencja, po której najważniejsi politycy m.in. Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki, wyruszą w Polskę. W ten sposób mają dać przykład lokalnym działaczom.

Plan na nadchodzące tygodnie miał ogłosić sam prezes PiS Jarosław Kaczyński w trakcie jednego z ostatnich posiedzeń klubu PiS. Jak już informowaliśmy, Zjednoczona Prawica zdaje sobie sprawę, że z każdym kolejnym miesiącem jej poparcie może spadać.

Wielka konwencja i terenowa ofensywa PiS

Duży event partyjny ma zostać zorganizowany jeszcze w czerwcu. Następnie działacze wyruszą w objazd po Polsce. Najnowszy pomysł Jarosława Kaczyńskiego na terenową ofensywę zakłada m.in. spotkania z wyborcami.

O szczegółach nowego planu informuje PAP. - Prezes akcentował konieczność mobilizacji i zapowiedział, że od czerwca działacze mają ruszyć w teren z ofensywą. Spotkania z wyborcami mają się odbyć w każdym z powiatów - przyznał w rozmowie z agencją prasową jeden z uczestników posiedzenia klubu PiS.

Z informacji PAP wynika, że szczegóły nowego planu wymagają jeszcze dopracowania. - Ofensywa prawdopodobnie zostanie zainaugurowana dużą konwencją polityczną, jesteśmy jeszcze na etapie planowania eventu - przyznał działacz z otoczenia Jarosława Kaczyńskiego. Jak wskazał, PiS rozważa także zwołanie kongresu.

Plan odsunięty w czasie

Rozmówca PAP wskazał, że polityczne tournée po Polsce było planowane na wiosnę, ale pojawiły się przeszkody. - Jeśli chodzi o objazd po kraju, to był on przygotowany już wcześniej, bo miał się on rozpocząć w marcu - zdradził polityk.

Jak tłumaczył, terenowa ofensywa została przesunięta "ze względu na wybuch wojny w Ukrainie". - Obecnie aktualizujemy listę miejscowości i terminy wizyt oraz dostosowujemy ją do kalendarza - przyznał.

Zjednoczona Prawica liderem najnowszego sondażu

Najnowszy sondaż wykonany przez pracownię Estymator na zlecenie portalu dorzeczy.pl wskazuje, że to Zjednoczona Prawica może liczyć na największe uznanie Polaków. Na PiS i Solidarną Polskę chce głosować 39,2 proc. ankietowanych.

Mimo zdecydowanej przewagi nad drugą w sondażu Koalicją Obywatelską (27,1 proc.), PiS zdobyłoby mniej mandatów niż w trakcie wyborów parlamentarnych w 2019 r. Sondaż wskazuje, że partia Jarosława Kaczyńskiego wprowadziłaby do Sejmu 219 posłów, czyli o 19 mniej niż przed trzema laty.

W ostatnich dniach doszło do głośnego politycznego transferu - Anna Maria Siarkowska opuściła PiS i wstąpiła do Solidarnej Polski. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: PAP, fakt.pl, goniec.pl