Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Ostrzeżenie dla wracających z majówki. Wojsko apeluje o "szczególną ostrożność"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 05.05.2024 09:17

Ostrzeżenie dla wracających z majówki. Wojsko apeluje o "szczególną ostrożność"

wojsko
fot. East News/Mateusz Grochocki

W ciągu najbliższych godzin na drogach w województwach zachodniopomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim pojawiać się będą kolumny pojazdów wojskowych. Sztab Generalny Wojska Polskiego wydał specjalny komunikat w tej sprawie. - Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze - podkreślono.

Kolumny wojskowe na drogach. Sztab Generalny z komunikatem

Sztab Generalny Wojska Polskiego jeszcze przed majówką, 30 kwietnia wydał w tej sprawie komunikat, w którym informował kierowców wybierających się na dłuższy wypoczynek o możliwych utrudnieniach. W niedzielę 5 maja Wojsko przypomniało, że od wczoraj do poniedziałku 6 maja na polskich drogach w trzech województwach mogą pojawiać się kolumny pojazdów. Wszystko w związku z ćwiczeniami.

Informujemy, że od 4 do 6 maja planowane są przemieszczenia kolumn wojskowych w regionach województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Trwa ćwiczenie DEFENDER-24 - poinformowano.

Tragedia w majówkę. Nie żyje 16-latek

Pojazdy wojskowe na polskich drogach do 6 maja

Sztab Generalny Wojska Polskiego w komunikacie podkreślił, aby zachować szczególną ostrożność na drogach, wracając z długiego weekendu.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, zwłaszcza podczas podróży w trakcie długiego weekendu. Bądźmy czujni i pamiętajmy o bezpieczeństwie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dziękujemy za wyrozumiałość! - czytamy.

ZOBACZ: Specjalny zakaz na drogach w majówkę. Ruszyły masowe kontrole

Kolumny wojskowe na drogach polskich województw mają związek z ćwiczeniami DEFENDER-24.

Ćwiczenia NATO. Największe manewry od lat

Ćwiczenia są częścią manewrów NATO - Steadfast Defender 2024, w których łącznie weźmie udział niemal 100 tys. żołnierzy, a także ponad 50 okrętów, 80 myśliwców, blisko 1100 wozów bojowych, w tym 133 czołgów i 533 bojowych wozów piechoty. W polskiej części udział weźmie 20 tysięcy żołnierzy z dziewięciu krajów członkowskich NATO.

DEFENDER-24 to największe ćwiczenia od 1988 roku, gdy NATO organizowało projekt "Reforger". Wówczas w akcji brało udział 125 tysięcy żołnierzy.