Goniec.pl > Polityka > Ośmieszyła dziennikarkę TVP. Nagranie hitem sieci
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 01.06.2023 14:55

Ośmieszyła dziennikarkę TVP. Nagranie hitem sieci

konferencja
Twitter/@pomaska

Na ostatniej konferencji z udziałem Agnieszki Pomaski doszło do kuriozalnych scen. W pewnym momencie wysłanniczka TVP Info zadała posłance pytanie, na które otrzymała błyskawiczną ripostę. Zapadła cisza. Reporterka nie wiedziała, jak się ma do niej odnieść. 

Konferencja prasowa posłanek opozycji

W środę 31 maja posłanki Agnieszka Pomaska i Barbara Nowacka oraz dr Dariusz Wieczorek z Uniwersytetu Gdańskiego zorganizowali konferencję niedaleko jednej ze stacji Lotos w Gdańsku. Agnieszka Pomaska poinformowała podczas konferencji, że złożyła ponaglenie do prokuratora w sprawie zawiadomienia złożonego w grudniu 2022 r. Mowa o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy procesie sprzedaży Lotosu Sauidi Aramco.

- Składamy ponaglenie do prokuratury, bo sprawa jest bardzo poważna. Pojawiają się nowe wątki, wątki rosyjskie, które sprawiają, że nie możemy czuć się bezpiecznie. Zadziwia nas brak reakcji premiera Morawieckiego, ministra Sasina - mówiła posłanka.

Katarzyna Dowbor wyremontuje kolejny dom. Zaskakujące informacje

Agnieszka Pomaska w starciu słownym z reporterką TVP Info

Podczas konferencji posłanka Platformy Obywatelskiej została zapytana przez wysłanniczkę TVP info o rzekome wydarzenia, jakie miały miejsce za czasów rządów koalicji PO-PSL. Pomaska bardzo szybko zripostowała dziennikarkę i wytknęła jej brak przygotowania.

- Czy mogłaby pani odnieść się do tego, że koalicja PO-PSL sprzedała ponad 950 spółek? - zapytała reporterka.

Odpowiedź posłanki była natychmiastowa. - A to proszę je wymienić. Zna pani jakieś? - odparła pewnie Agnieszka Pomaska. Zapadła wymowna cisza, a posłanka PO kontynuowała temat. 

- Ale o którą spółkę pani chodzi? – dopytywała. W odpowiedzi usłyszała, że reporterka nie zna nazwy spółki, zadaje tylko pytanie i jest “z ramienia TVP Info”.

- Nie wiem, o jakie spółki pani pyta. Wiem, że zadaje pani pytanie, ale powinna pani wiedzieć, o co pani pyta. Może wymieni pani jakąś spółkę, którą sprzedaliśmy? No właśnie. Jak pani nie wymieni, to nie mam na co odpowiadać – wyjaśniła Pomaska.

Internauci komentują potyczkę słowną Agnieszki Pomaski z reporterką TVP

Agnieszka Pomaska zapis z konferencji oraz całą wymianę zdań z pracownicą TVP udostępniła na swoim Twitterze. Posłanka opisała całe nagranie słowami “Podobno kto pyta, nie błądzi. Kłopot pojawia się wtedy, gdy pytają przedstawiciele TVP Info. Bo okazuje się, że nie wiedzą, o co pytają”.

W odpowiedzi otrzymała liczne słowa poparcia i gratulacji. “Piękna orka”, “Brawo!”, “Brawo Pani Agnieszko! Obnażyła Pani ich głupotę i brak profesjonalizmu po prostu koncertowo!” – zachwycają się internauci.