Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Opole. Poznajesz? Policja poszukuje mężczyzny podejrzanego o haniebny czyn
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 20.01.2023 13:49

Opole. Poznajesz? Policja poszukuje mężczyzny podejrzanego o haniebny czyn

poszukiwany
KMP Opole

Funkcjonariusze Wydział Kryminalnego Komisariatu Policji w Opolu udostępnili wizerunek osoby podejrzanej o ciężkie pobicie młodego mężczyzny. Do zdarzenia doszło 21 sierpnia 2022 roku przy ulicy Katowickiej 55 na terenie Opola. Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawcy haniebnego czynu.

Opole. Poznajesz? Policja poszukuje mężczyzny

21 sierpnia 2022 roku, około godz. 04:50 w Opolu przy ul. Katowickiej 55 (przy Restauracji Czardasz), niezidentyfikowany mężczyzna, ciężko pobił młodego mężczyznę, który na skutek agresji upadł na chodnik, w wyniku czego doznał wstrząśnienia mózgu, urazu głowy, pęknięcia czaszki i stłuczenia krwotocznego mózgu.

W związku z bulwersującym wydarzeniem opolscy funkcjonariusze policji opublikowali nagranie z monitoringu, które utrwaliło wizerunek świadków i osoby podejrzewanej o to przestępstwo. "Policjantom jak i prokuratorowi nadzorującemu postępowanie zależy na ustaleniu osoby odpowiedzialnej za uszkodzenie ciała, jak i danych kluczowego świadka" - informuje policja. Chodzi o postawnego mężczyznę w jasnym ubraniu, który kroczy najbardziej po lewej.

Nagranie ze wspomnianego monitoringu pojawiło się na stronie KMP w Opolu. Można je zobaczyć tutaj.

Policja apeluje o wsparcie

W związku ze sprawą mundurowi proszą o pomoc wszystkie osoby, które mogłyby mieć jakiekolwiek informacje co do tożsamości osób z nagrania. "Dlatego jeśli rozpoznajesz osoby z monitoringu,  skontaktuj z I komisariatem w Opolu przy ulicy Cmentarnej, tel. 47 864 25 95 lub bezpośrednio z prowadzącą postępowanie st. sierż. Katarzyną Duraj tel. 47 864 36 41, e-mail [email protected]" - czytamy na stronie.

Jak podkreśla KMP w Opolu wszystkim osobom informującym będzie zapewniona anonimowość. "Każda informacja zostanie przez nas sprawdzona. Nie pozwólmy, aby sprawca uniknął odpowiedzialności. To zawsze mogłeś byś Ty lub osoba Ci bliska" - apelują mundurowi.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: KMP Opole

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!