Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyją trzy osoby, w tym dziecko. W akcji aż 10 zastępów strażaków, policja i pogotowie
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 21.11.2023 15:36

Nie żyją trzy osoby, w tym dziecko. W akcji aż 10 zastępów strażaków, policja i pogotowie

karetka straż pożarna droga
(zdj. ilustracyjne) policja.pl

Tragiczny wypadek na Śląsku. Doszło do niego na drodze krajowej numer 8 w Łagiewnikach. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Nie żyją trzy osoby, a jedna z nich to dziecko. Akcja służb jeszcze się nie zakończyła.

Śmiertelny wypadek w Łagiewnikach

Śmiertelny wypadek w Łagiewnikach w województwie śląskim przyniósł ze sobą wyjątkowo tragiczny bilans ofiar. Na drodze krajowej numer 8 pojawiło się aż 10 zastępów straży pożarnej oraz policja i pogotowie.

Około godziny 13 we wtorek 21 listopada zderzyły się dwa pojazdy. Jeden z nich to samochód osobowy, w którym siedziały trzy osoby. Jak podaje lokalny portal doba.pl, osobówka zderzyła się z ciężarówką, po czym odbiła się od TIR-a i uderzyła w drugi samochód ciężarowy jadący trasą Łagiewniki-Radzików.

Niecodzienne zakończenie "Faktów" TVN. Piotr Kraśko nagle zawiesił głos, potem zapadła cisza

Nie żyją trzy osoby, jedna z ofiar to dziecko

Punkt Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wyjaśnia, że sam wypadek miał miejsce pomiędzy Łagiewnikami a Jordanowem Śląskim. - Doszło tam do zderzenia samochodu ciężarowego z samochodem osobowym - przekazał w rozmowie z TVN24 dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

ZOBACZ: Nowe informacje ws. zbrodni w Puszczykowie. Ujawnili, co działo się po zbrodni

- W wyniku wypadku zginęły trzy osoby z auta osobowego - dwie dorosłe i dziecko - dodał strażak. Niemniej akcja na drodze krajowej numer 8 nadal trwa. Na miejscu roi się od strażaków oraz policjantów.

Przyczyn śmiertelnego wypadku z udziałem dziecka są jeszcze nieznane

Kierowcy kierujący się na DK 8 w Łagiewnikach muszą przygotować się na utrudnienia. Trasa jest zupełnie zablokowana. Uniknięcie korka gwarantuje tylko wybranie objazdu odcinka, gdzie doszło do zderzenia, w którym zginęły trzy osoby w tym dziecko.

ZOBACZ: Ciało kobiety z raną ciętą szyi w domu w Wieruszowie. Trwa policyjna obława

Śmiertelny wypadek w Łagiewnikach pozostaje na razie zagadką dla śledczych. Policja nie ujawniła nawet wstępnych możliwych przyczyn wypadku. Zabezpieczono ślady oraz zebrano dowody, które pomogą w wyjaśnieniu tego, dlaczego samochód osobowy zderzył się z ciężarówką i co było bezpośrednią przyczyną śmierci dwóch osób dorosłych i dziecka.

Źródło: doba.pl, TVN24