Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ograniczenia w bankowości internetowej. Klienci popularnych banków muszą liczyć się z utrudnieniami
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 18.03.2023 09:11

Ograniczenia w bankowości internetowej. Klienci popularnych banków muszą liczyć się z utrudnieniami

None
flickr.com/Elizabeth Hammond

Klienci ING Bank Śląski, Credit Agricole i Nest Bank w najbliższych dniach muszą liczyć się z utrudnieniami w bankowości elektronicznej, mobilnej oraz płatnościach BLIK. Wynikać to będzie z prowadzonych prac serwisowych i technicznych. Gdzie i kiedy obowiązywać będą ograniczenia w korzystaniu z usług bankowych?

 

ING Bank Śląski. Spore ograniczenia dla klientów

W sobotę, 18 marca, od godz. 8:00 do godz. 18:00 ING Bank Śląski przeprowadzi prace technologiczno-serwisowe. W tym czasie wyłączony z użytku zostanie moduł Makler w systemie bankowości internetowej.

Dodatkowo w nocy z soboty na niedzielę (18/19 marca) od godz. 00:00 do godz. 05:30 klienci banku nie będą mogli:

  • płacić kartami w internecie z 3DSecure, czyli tymi, które wymagają dodatkowego potwierdzania płatności w aplikacji lub jednorazowym kodem SMS,
  • zamówić kart płatniczych,
  • aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych oraz nadawać kodów PIN,
  • dodać kart Mastercard do portfeli zewnętrznych (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay),
  • przypisać kart do telefonu w aplikacji Moje ING Mobile,
  • zrobić przelewu z rachunku karty kredytowej,
  • realizować operacji na kartach w bankowości elektronicznej,
  • korzystać z pożyczek i procesów sprzedażowych rachunków bieżących i oszczędnościowych.

Trudności sprawić również może składanie wniosków w Moim ING i na stronie www.ing.pl., korzystanie z usług powierniczych (e-Custody), a także obsługa kart w systemie ING Business. W sobotę 18 marca od godz. 15:00 do godz. 15:30 i w niedzielę 19 marca od godz. 00:30 do godz. 4:30 niemożliwe będzie też wykonanie przelewu Express Elixir oraz przelewu na telefon BLIK do innego banku.

Lidl rozbił bank, takich okazji dawno nie było. Polacy będą walić drzwiami i oknami

Utrudnienia czekają też klientów Credit Agricole

W banku Credit Agricole w nocy z soboty na niedzielę (18/19 marca), od godz. 23:00 do godz. 9:00 nie będzie możliwe korzystanie z aplikacji mobilnej, CA24 eBank, przelewów online oraz BLIK. W tym czasie klienci nie otrzymają również powiadomień SMS o transakcjach wykonanych kartą, a gotówka wpłacona za pośrednictwem wpłatomatów będzie księgowana dopiero po zakończeniu przerwy. 

Bank gwarantuje, że karty płatnicze w sklepach i punktach usługowych oraz przy wypłacie z bankomatów będą działać bez zarzutów. Credit Agricole na wszelki wypadek zaleca jednak klientom posiadanie gotówki.

Nest Bank. Problemy z przelewami natychmiastowymi

Z ograniczeniami w korzystaniu z usług bankowości internetowej liczyć będą musieli się także klienci Nest Banku. W niedzielę, 19 marca, od godz. 00:30 do godz. 4:30 nie będzie możliwości przejścia z przelewów natychmiastowych z procedurą techniczną prowadzoną przez Krajową Izbę Rozliczeniową.

Źródło: biznes.interia.pl