Goniec.pl
Szokujące słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Nie do wiary, do czego wezwała prezenterka

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Oburzające słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Prezenterka nawołuje do buntu

9 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Magdalena Ogórek nie może pogodzić się z wyrokiem sądu, który uznał, że prezenterka wraz z Rafałem Ziemkiewiczem dokonała zniesławienia aktywistki Elżbiety Podleśnej. Gwiazda TVP Info odniosła się do tego faktu na antenie w kuriozalnych słowach, jednocześnie publicznie nawołując o buntu wobec niepokornych sędziów i ich orzeczeń.

TVP przegrywa w sądzie

Ostatnie dni muszą być dla obecnych władz TVP wyjątkowo trudne. Podczas gdy były prezes Telewizji Polskiej zyskał właśnie kolejną intratną posadę, oni muszą mierzyć się z kolejnymi klęskami na polu prawnym, wyznaczanymi niekorzystnymi dla nich wyrokami, a także surową oceną od własnych widzów.

TVP przejmuje piloty

Media rządowe i długo nic. "TVP przejmuje piloty"

CZYTAJ DALEJ

Jedno z orzeczeń z pewnością było nieudanym mikołajkowym prezentem, bowiem zapadło we wtorek 6 grudnia i dotyczyło sprawy o zniesławienie wytoczonej przez aktywistkę Elżbietę Podleśną przeciwko Magdalenie Ogórek i Rafałowi Ziemkiewiczowi.

Prezenterzy TVP Info uznani zostali za winnych zniesławienia, za co muszą zapłacić grzywnę w wysokości 10 tys. złotych. To jednak zbyt wiele dla miłującej się w luksusowych torebkach Ogórek, która nie kryła oburzenia wyrokiem i mocno przeżywała go na antenie.

Magdalena Ogórek oburzona wyrokiem

Magdalena Ogórek nie zwlekała długo i pospieszyła poinformować o swoich odczuciach widzów rządowej telewizji. W prowadzonym przez siebie programie "Plan dnia" przypuściła więc nagonkę na wszystkich niepokornych sędziów, przypominając o innych niewygodnych dla TVP postanowieniach sądów, w tym umorzeniu postępowania ws. Barbary Kurdej-Szatan.

Na tym jednak nie koniec, bo Ogórek zaczęła się tylko rozkręcać i po chwili oznajmiła z odrazą, że „część nadzwyczajnej kasty świetnie bawi się na spotkaniu z Adamem Michnikiem”. Traf chciał, że jej gościem był tego dnia rzecznik PiS Rafał Bochenek, który chętnie wtórował byłej kandydatce na prezydenta i dodał, że jej sprawa jest „doskonałym przykładem na polityczne wyroki”.

- Dostała pani karę za stwierdzenie faktów, za opisanie rzeczywistości w grzeczny sposób. Sąd uznał, że nie może pani tego robić - stwierdził.

"Powinien pojawić się bunt"

Odpowiedzią na słowa Bochenka było śmiałe stwierdzenie prowadzącej program, że "sędziowie będą nakładać cenzurę" na dziennikarzy TVP.

- Takie wyroki są kneblujące, zastraszające. To sygnał: uważajcie na to, co mówicie - grzmiała Ogórek, sugerując, że niepodporządkowujący się władzy sędziowie są stronniczy, bo sprzyjają opozycji.

Na koniec zszokowała widzów nawołując do kuriozalnej rzeczy, a mianowicie rebelii wśród sędziów. - Środowisko sędziowskie powinno reagować, powinien się pojawić bunt - oznajmiła.

"Wiadomości" TVP i słynne już "paski" to marka sama w sobie. Fot.: screen "Wiadomości" TVP wydanie z dn. 02.09.2022 r.

"Wiadomości" TVP w zaledwie kilka dni przeszły same siebie. Festiwal manipulacji i wpadek

"Wiadomości" TVP przechodzą same siebie od dawna. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wyglądały słynne paski od początku września. Zaledwie kilka dni wystarczyło, by byli już pracownicy Jacka Kurskiego pokazali pełen wachlarz umiejętności w tworzeniu krótkich i chwytliwych fraz. Zgadniecie jakie tematy to konik Telewizji Polskiej?

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Onet

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Polska Policja

Wiadomości

Warszawa: Dachowało auto. Służby nie znalazły kierowcy, bo poszedł do pracy

Czytaj więcej >
Zaspy, Limanowa, Facebook, screen

Wiadomości

Małopolska: Zimowy żywioł atakuje, zaspy dochodzą do dwóch metrów

Czytaj więcej >
Adam Pabiś
Kadr z programu "Pytanie na śniadanie"/TVP VOD

Wiadomości

Podawał się za lekarza, występował w mediach jako ekspert. Jest zawiadomienie do prokuratury

Czytaj więcej >
Pixabay.com Henryk Niestrój

Wiadomości

Poszła spać z bolącym ramieniem. Mąż znalazł ją martwą w łóżku, miała zaledwie 41 lat

Czytaj więcej >
Raport Gońca ze Świata. Joe Biden i Xi Jinping

Wiadomości

Raport Gońca ze Świata. Chiński balon nad USA oraz sprawa F-16 dla Ukrainy

Czytaj więcej >
Kadr z programu "Sprawa dla reportera"/TVP VOD

Wiadomości

Mecenas Piotr Kaszewiak mocno o alimentach Marcinkiewicza. Nie gryzł się w język

Czytaj więcej >