Goniec.pl
jaworek-nadal-poszukiwany

materiały policyjne

Nowe informacje ws. Jacka Jaworka

6 Października 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Paczka nadana we Francji przyszła w ubiegły czwartek do poszukiwanego listem gończym za zabójstwo brata, bratowej i bratanka Jacka Jaworka. Przesyłkę zabezpieczono we wsi Borowce, w której doszło do masakrycznej zbrodni. Pracujący przy śledztwie eksperci zlecili jej oględziny.

Informację o przesłanym liście podał portal TVN24, a potwierdził ją rzecznik prokuratury w Częstochowie Tomasz Ozimek. Przesyłkę zabezpieczono w czwartek w siedzibie Poczty Polskiej w Borowcach.

EN 01493649 0005

Żona zostawiła kartkę na grobie Krawczyka

CZYTAJ DALEJ

- Obecnie prokuratura ustala, jakie były losy tej przesyłki w okresie od końca ubiegłego tygodnia. W szczególności będziemy ustalać, czy listonosz próbował przekazać tę przesyłkę funkcjonariuszom policji - powiedział Ozimek.

Tajemnicza przesyłka z Francji

List nadany został we Francji, ale nie wiadomo dokładnie kiedy, ani co się w nim znajdowało. Prokuratura odmówiła udzielenia odpowiedzi na to pytanie ze względu na dobro postępowania. Pewne jest jedynie, że na kopercie z nadrukami w języku francuskim jako nadawca widniała nazwa koncernu "Google".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- W toku dalszego śledztwa będziemy weryfikować, czy informacje znajdujące się w tej przesyłce mogą mieć jakieś znacznie dla śledztwa, które prowadzimy, a w szczególności w zakresie poszukiwań podejrzanego w tej sprawie - zdradził prokurator.

Wątpliwości budzi także tajemniczy napis na przesyłce "Jacek Jaworek OSP Borowce". Jak zaznacza bowiem były prezes tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej, poszukiwany nigdy nie był strażakiem. Ojciec Jaworka był jednak prezesem OSP Borowce.

Marian Błaszczyk twierdzi też, iż list to najprawdopodobniej "jakieś ponaglenie", ale zastrzega, że nie zaglądał do środka. Dostał go od listonosza, który przynosi mu wszystkie adresowane do straży przesyłki.

Morderstwo w Borowcach

Do zbrodni w Borowcach doszło w lipcu br. Jacek Jaworek miał zabić swojego brata, jego żonę oraz starszego syna. Młodszy schował się za kanapą i w bezpiecznym momencie uciekł. Mężczyzna zaraz po zdarzeniu zniknął, a w jego poszukiwania zaangażowane były liczne jednostki policji.

Za Jaworkiem wystawiono list gończy oraz europejski nakaz aresztowania. Wyznaczono także nagrodę w wysokości 20 tys. złotych za udzielenie informacji, które mogłyby przyczynić się do schwytania poszukiwanego.

Od 10 lipca przed domem, w którym doszło do zbrodni na stałe patroluje policja. Służby wciąż zakładają różne scenariusze, zgodnie z którymi Jaworek ukrywa się w Polsce lub za granicą. Nie wykluczają także, że mężczyzna popełnił samobójstwo.

Najłatwiejsze siedem pytań z "Milionerów", na których polegli uczestnicy. Na piątym można się wyłożyć

Pytanie 1 z 7

Mistrzami jakiej broni są Atos, Portos i Aramis z książki Aleksandra Dumasa?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Onet, TVN24

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Prezydent podpisał ustawę o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Podwyżka cen ogrzewania. W Wielkopolsce prawie o 600 proc.

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News, Facebook/Karkonoski Park Narodowy

Wiadomości

IMGW wydał ostrzeżenia drugiego stopnia. W Karkonoszach zagrożenie lawinowe

Czytaj więcej >

Wiadomości

Spotkanie na samym szczycie w najbliższą sobotę. Kaczyński jest już gotowy

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Kamiński naruszył prawo. Ekspertka: ograniczenia przy granicy są niekonstytucyjne

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wypadek strażaków w Czernikowie. Dwóch z nich nie żyje

Czytaj więcej >