Goniec.pl > Wiadomości > Nocna tragedia na DK11. Osobówka zmiażdżona przez ciężarówkę. Nie żyją dwie osoby
Piotr Dutka
Piotr Dutka 29.09.2022 08:50

Nocna tragedia na DK11. Osobówka zmiażdżona przez ciężarówkę. Nie żyją dwie osoby

POLICJA WYPADEK NOC
Policja.pl

Niezwykle przerażający wypadek miał miejsce w nocy ze środy na czwartek 28/29 września na jednym z odcinków drogi krajowej numer 11 w okolicach Środy Wielkopolskiej. Doszło do zderzenia samochodu osobowego oraz ciężarówki. Niestety, w wyniku zdarzenia zginęły dwie osoby. Na miejscu przez wiele godzin pracowali przedstawiciele służb, którzy ustalali przyczyny tego fatalnego incydentu.

Koszmar na DK11. Dwie osoby zginęły w porażających okolicznościach

Fatalny bilans nocnego wypadku na jednym z odcinków krajowej 11 w Środzie Wielkopolskiej. Niestety, ale w wyniku zderzenia osobówki oraz samochodu ciężarowego zginęły dwie osoby.

Dyżurny wielkopolskich strażaków przekazał, że około godziny 1:00, lokalne służby otrzymały niepokojące zgłoszenie dotyczące fatalnego incydentu na trasie DK11. Samochód osobowy zderzył się tam z ciężarówką. W wyniku tego wypadku zginęły dwie osoby podróżujące osobówką. Kierowcy samochodu ciężarowego nic się nie stało.

Na miejscu bardzo szybko pojawiły się wszystkie służby, które niezwłocznie przystąpiły do dalszych działań. Ustają one szczegółowe okoliczności tego zdarzenia, a ich praca jest nadzorowana przez tamtejszą prokuraturę.

Przez wiele godzin droga w miejscu tragedii była zablokowana. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w specjalnym komunikacie przekazała, że wprowadzono objazd zamkniętego odcinka trasy. Służby wyznaczyły objazdy przez Śrem i Wrześnię. W chwili obecnej nie występują już żadne utrudnienia, a droga jest całkowicie przejezdna.

Policja apeluje do kierowców. Mundurowi proszą o zachowanie szczególnej ostrożności

Funkcjonariusze ostrzegają polskich kierowców, prosząc ich o stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, a także o bezpieczną i rozważną jazdę.

W swoich apelach przypominają, że aktualne warunki na jezdniach są już typowo jesienne, a do zwiększonej liczby wypadków drogowych może dochodzić z powodu ograniczenia widoczności, a także śliskiej nawierzchni. 

Funkcjonariusze podkreślają, że w takiej sytuacji należy dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, a także nie podejmować żadnych ryzykownych manewrów, które mogą doprowadzić do kolizji, czy też fatalnych incydentów drogowych.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

źródło: SE/Goniec.pl