Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nikt nie mógł uwierzyć, jak turystki ubrały się zimą w Tatry. Nagranie szybko stało się hitem
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 12.01.2023 17:16

Nikt nie mógł uwierzyć, jak turystki ubrały się zimą w Tatry. Nagranie szybko stało się hitem

Tatry
tiktok/euforiia_

Ile to razy słyszeliśmy o interwencjach ratowników górskich, którzy musieli sprowadzać z gór osoby, które ze względu na brak odpowiedniego stroju oraz sprzętu, utknęły na szlaku. Sytuacje najczęściej mają miejsce w okresie zimowym, kiedy doba trwa krócej, a warunki pogodowe potrafią się zmieniać bardzo dynamicznie. Nic sobie z tego nie zrobiły dwie turystki podróżujące do Morskiego Oka. Kobiety pochwaliły się w internecie modną stylizacją, niemającą nic wspólnego z górską wędrówką w zimie.

Wygląd ważniejszy niż bezpieczeństwo i rozsądek

Nieodpowiednio ubrani, nieprzygotowani turyści w górach zimą to temat, który powraca jak bumerang co roku. Minionej zimy głośno było o turystach, którzy wyruszyli w kierunku wyższych partii górskich absolutnie nieprzygotowani na potencjalne trudy tego typu wycieczki. Para miała na sobie nieodpowiednie ubranie, a na nogach... trampki. Turystów na granicy hipotermii, musiały ratować odpowiednie służby.

- Byli nieodpowiednio ubrani. Mężczyzna dygotał, miał na sobie tylko legginsy, szorty, wiatrówkę, a na nogach trampki i rakiety śnieżne. Nie miał nawet rękawiczek. Podobnie ubrana była jego towarzyszka. Leżała na ziemi i była owinięta folią izolacyjną. Otrzymała ją od przejeżdżających narciarzy, którzy pomogli w interwencji - opisywał przed rokiem, w rozmowie z serwisem novinky.cz. Ondřej Šimko z pogotowia górskiego w Czechach.

Brak wyobraźni u turystek

Brak wyobraźni? Czasami kwestie modnej stylizacji biorą górę nad rozsądkiem oraz własnym bezpieczeństwem. Przykład takiego podejścia zaprezentowały dwie turystki ze Śląska, które postanowiły wybrać się w kierunku tatrzańskiego Morskiego Oka. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie nieodpowiedni strój kobiet.

Turystki, które na górską wyprawę ubrały modne śniegowce, zamiast zimowych butów trekkingowych, zamieściły nagranie ze swoich "dokonań" na portalu TikTok. - Walka o przetrwanie. Kiedy założyłaś moon bootsy w góry z nadzieją, że to idealne śniegowce - podpisała autorka nagrania, które udostępniła na swoim koncie na TikToku.

Internauci byli bezlitośni. - Ludzie nigdy się nie naucza, że w góry zakłada się odpowiednie do tego obuwie. To nie ma ładnie wyglądać, tylko ma być bezpieczne! - komentuje jedna z internautek.

Kolejna słusznie wskazuje na kwestię odpowiedzialności. - Właśnie dlatego za ewentualną akcję ratowniczą GOPRu powinien być wystawiony rachunek. To by się nauczki ludzie odpowiedzialności - czytamy.

@euforiia_ Walka o przetrwanie😅🙈 #zakopane #mountains #morskieoko ##dc##foryou##dlaciebie##foryoupage##moonboots##viral##friends ♬ Funny Song - Cavendish Music

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Turyści.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi: Tatry