Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nieznana substancja przed kancelarią premiera. Zatrzymano 34-letniego mężczyznę
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 13.04.2024 22:16

Nieznana substancja przed kancelarią premiera. Zatrzymano 34-letniego mężczyznę

Donald Tusk, policja, straż pożarna
Fot. (zdj. ilustracyjne) East News/Wojciech Olkusnik; PSP Zielona Góra

Przed Kancelarią Premiera w Warszawie wylana została nieznana substancja. Na miejscu natychmiast pojawiły się służby, w tym specjaliści z jednostki chemicznej. W związku ze zdarzeniem zatrzymano jedną osobę.

Incydent przed Kancelarią Premiera

W sobotę 13 kwietnia doszło do incydentu przed budynkiem Kancelarii Premiera w Warszawie. Kilka minut po godzinie 13.00 wpłynęło zgłoszenie mówiące o rozlaniu na Alejach Ujazdowskich 1/3 nieznanej substancji.

Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci oraz specjalistyczna jednostka chemiczna. Kluczowe jest ustalenie, jaka substancja znalazła się na chodniku przed budynkiem, gdzie niemal codziennie pracuje Donald Tusk. Nieopodal znajdują się również Łazienki Królewskie. 

Sanepid ostrzega przed popularną herbatą. "Stwarza istotne zagrożenie dla zdrowia"

34-latek rozlał nieznaną ciecz

Po godzinie 13:00 otrzymaliśmy informację o zdarzeniu. Przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów została rozlana nieznana ciecz. W związku ze zdarzeniem zatrzymaliśmy 34-letniego mężczyznę - poinformował sierżant sztabowy Jakub Pacyniak, rzecznik śródmiejskiej policji w rozmowie z polsatnews.pl.

ZOBACZ: Pracodawca może wymagać opłacania abonamentu RTV. Po kontroli karę dostanie pracownik

Przed budynkiem na Alejach Ujazdowskich nadal trwają prace służb. Nie są jeszcze znane motywy działania zatrzymanego mężczyzny. Nie można wykluczyć, iż 34-latek zostanie przesłuchany w związku z incydentem jeszcze w sobotę (13.04).

Służby nadal pracują

Nic nie wskazuje na to, by 34-letni mężczyzna stawiał opór podczas zatrzymania przez policję. Nic nie wskazuje jednak na to, by zdradził, jaką substancję rozlał przed budynkiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Specjaliści skupiają się na ustaleniu, czy jest ona szkodliwa.

ZOBACZ: Druga waloryzacja emerytur. Pojawił się projekt

W sobotę Polskę obiegła wiadomość o dymisji w radzie Donalda Tuska. Z posadą żegna się wiceminister resortu rodziny, pracy i polityki społecznej. Oficjalną przyczyną odejścia Pawła Zgórzyńskiego są powody osobiste.

Źródło: polsatnews.pl