Goniec.pl
truskawki jakie ceny

Pixabay.com/NickyPe (zdjęcie ilustracyjne)

Cena za polskie truskawki jest ogromna. Oszuści nabierają klientów

7 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Na rynku coraz więcej pojawia się osób, które sprzedają polskie truskawki, choć tych jest jeszcze nie wiele. Konsumenci powinni uważać na oszustów, którzy już czekają na okazję. Choć owoce z naszego kraju rzeczywiście są już dostępne w sprzedaży, to ich cena jest bardzo wysoka. Na obniżkę trzeba jeszcze trochę poczekać.

Sezon na truskawki zbliża się wielkimi krokami. Na rynku pojawiają się już owoce, jednak ich cena nadal nie jest zachęcająca. Od 22 złotych do 30 złotych płaci się za czerwone słodkości w hurcie. W sklepach natomiast można za nie zapłacić nawet od 40 złotych do 50 złotych.

To wymarzona okazja dla nieuczciwych sprzedawców, którzy oferują truskawki podpisane jako polskie. W rzeczywistości oszuści często kupują importowane owoce po hurtowych cenach, a później sprzedają je dwa razy drożej, naciągając nieświadomych konsumentów.

Amatorzy truskawek powinni uważać

Wytrawni naciągacze wiedzą, że Polacy bardzo chętnie wspierają rodzimy rynek, kupując polskie truskawki. Dlatego takie hasło potrafi przyciągnąć tłumy klientów. Nic dziwnego, ponieważ nasze owoce smakują bardzo dobrze.

Prawdziwie polskie truskawki pochodzą przede wszystkim spod Kalisza. To w województwie wielkopolskim znajdują się największe plantacje szklarniowe. Pracownicy rozpoczęli już zbiory, które skończą się w połowie maja.

[EMBED-243]

Warto pamiętać jednak, że tych szklarniowych owoców jest nie za dużo i przede wszystkim to decyduje o ich wysokich cenach, które mogą szokować. Jednak już niedługo powinno być coraz taniej. Trzeba zaczekać na więcej słońca.

Truskawki będą coraz tańsze

Jak tylko pojawią się truskawki, które uprawia się w tunelach, ceny w sklepach powinny zacząć spadać. Jednak należy pamiętać, że owoce z takich upraw potrzebują dużo słońca, natomiast jak na razie maj nie zachwyca pod względem pogody.

Oszacowano, że w związku z warunkami atmosferycznymi wegetacja roślinna została spóźniona o co najmniej 2 tygodnie. Dlatego obecnie przeważająca część truskawek na rynku pochodzi ze szklarni, choć niektórzy prowadzą już sprzedać owoców we własnych gospodarstwach,

Nie ulega jednak wątpliwościom, że w porównaniu do cen z ubiegłego roku, tegoroczne truskawki są wyraźnie droższe. Dobrym przykładem jest Rynek Hurtowy Bronisze, gdzie w pierwszej dekadzie maja 2020 roku za te owoce można było zapłacić 18 złotych.

Dzisiaj ten sam rynek sprzedaje truskawki nawet za 30 złotych. Podobnie jest na Wielkopolskiej Giełdzie Rolno-Ogrodniczej S.A., gdzie polskie owoce kosztują od 28 złotych do 30 złotych za kilogram. Niemal identyczna sytuacja jest na giełdzie w Kaliszu.

Sprzedawcy na krakowskim Placu Targowym Rybitwy sprzedają truskawki nieco taniej – od 22 złotych do 25 złotych. To jednak nadal dość drogo. Znacznie taniej owoce kosztują w hurcie – od 12 złotych do 17 złotych.

  • Zenek Martyniuk w żałobie. Stracił teściową

  • Ministerstwo zdrowia potwierdziło pierwszy przywilej dla zaszczepionych

  • Widz obraził dziennikarzy TVP Info

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >