Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Niespodziewana śmierć podczas konferencji prasowej w Egipcie. Prawnik nagle zemdlał
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 10.08.2022 12:35

Niespodziewana śmierć podczas konferencji prasowej w Egipcie. Prawnik nagle zemdlał

Niespodziewana śmierć podczas konferencji prasowej
fot. screen z Twitter.com

Niespodziewana śmierć podczas konferencji prasowej w Egipcie. Przemawiający 46-letni prawnik nagle zasłabł i, jak się okazało, już się nie obudził. W swoim ostatnim przemówieniu chwalił prezydenta Egiptu.

46-letni Al-Qahtani był prezesem zarządu Al-Salam Holding Company. Nagranie natychmiast trafiło do sieci i podbiło media społecznościowe. Widać po tym, że użytkownicy wciąż łakną brutalnych treści.

Niespodziewana śmierć podczas konferencji prasowej w Egipcie. Prawnik nagle zemdlał

Mohammad Fahad Muflih al-Qahtani był jednym z najbardziej znanych prawników z Arabii Saudyjskiej. Nazywano go żarliwym krytykiem saudyjskiego sądownictwa, a przy tym jednym z założycieli saudyjskiej organizacji chroniącej prawa człowieka, Saudi Civil.

W 2013 roku został on skazany w swoim rodzinnym kraju na 10 lat pozbawienia wolności i 10 lat braku możliwości podróżowania za działalność na rzecz praw człowieka.

Mohammad Fahad Muflih al-Qahtani miał jednak pieniądze i zasądzone kary niekoniecznie go obchodziły, a od dłuższego czasu podróżował on po krajach arabskich, by rozmawiać przede wszystkim o prawach człowieka.

Ostatnio brał udział w konferencji prasowej w Egipcie, w której przede wszystkim chwalił działalność egipskiego prezydenta, Abd al-Fattaha as-Sisiego. Niespodziewanie, 46-latek osunął się na ziemię i, jak się okazało, miał już nigdy nie odzyskać przytomności. Szybka reakcja lekarzy nie pomogła uratować prawnika. Nie podano również przyczyny jego zgonu.

Jego ostatnie słowa według świadków miały brzmieć: "Gdziekolwiek jesteś, śmierć cię ogarnie". Wideo z nagrania końcówki jego przemówienia natychmiast rozeszło się po sieci. Wiele osób z krajów arabskich znało zmarłego choćby ze słyszenia. W komentarzach natychmiast posypały się kondolencje: "Niech Allah przebaczy mu, zlituje się nad nim i przyjmie go wśród swoich sprawiedliwych sług".

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Tagi: Egipt