Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Non-fiction > Niepublikowane fakty o Danielu Obajtku. Dziennikarz Gońca wszystko ujawnia
Krzysztof Górski
Krzysztof Górski 28.12.2024 12:32

Niepublikowane fakty o Danielu Obajtku. Dziennikarz Gońca wszystko ujawnia

Układ zamknięty, Wojciech Mulik, Radosław Gruca, Daniel Obajtek, Przemysław Czarnek
Goniec.pl

Za nami kolejne wydanie programu “Układ zamknięty”. Wojciech Mulik i Radosław Gruca ujawnili tym razem niepokojące fakty dotyczące Daniela Obajtka i jego prezesury w Orlenie.

Podejrzane inwestycje Daniela Obajtka

Jak wynika z ustaleń prokuratury (…) inwigilacja polityków Platformy Obywatelskiej miała być zlecona niedługo po tym, jak Gazeta Wyborcza ujawniła tzw. “Taśmy Obajtka” więc termin nie jest tutaj przypadkowy - ujawnił Wojciech Mulik.

"Wykonawcą zlecenia była gdańska firma detektywistyczna Invest Protect, kierowana przez Wojciecha Koszczyńskio. Koszczyńskiego jako wykonawcę osobiście wskazał Obajtek. Detektyw był z nim związany od 2017 r. Pracował dla koncernu Energa, gdy Obajtek był prezesem tej spółki, a w marcu 2018 r. razem z Obajtkiem przeszedł do Orlenu" - informuje "Wyborcza".

Opłaty za wywóz śmieci wzrosną drastycznie. Nowe stawki od 2025 roku Nagle rozległ się alarm w oknie życia. To nie było dziecko, nie wierzyli własnym oczom

"Wydał ponad milion złotych"

Dziennikarz Gońca przytacza też postać posła Marka Sowy. "No cóż detektyw wynajęty przez Orlen śledził tutaj m.in. Marcina Kierwińskiego, Jana Grabnca (…) na te usługi detektywistyczne Orlen wydał nawet ponad milion złotych - ujawnia Mulik.

Daniel Obajtek w świetle Gońca

Wojciech Mulik przypomniał, że obecnie oczekiwane jest uchylenie immunitetu Daniela Obajtka. Wówczas będzie mógł być pociągnięty do odpowiedzialności. Cały odcinek programu “Układ zamknięty” do obejrzenia poniżej.