Auto: plus Żródło: Pixabay.com, autor: Free-Photos

Nieoficjalne: Rząd planuje wprowadzić nowe świadczenie. Nadchodzi program auto plus?

24 Kwiecień 2021 Damian WitońDamian Witoń

Możliwe, że osoby, które będą chciały w najbliższej przyszłości nabyć samochód, otrzymają pomoc od państwa. Według nieoficjalnych doniesień program auto plus jest w drodze.

Dziennikarze "Gazety Wyborczej" donoszą, że rząd myśli aktualnie nad wprowadzeniem nowego świadczenia. Miałoby ono pomóc osobom, które chcą w przyszłości nabyć samochód. Według jego założeń państwo miałoby pokrywać odsetki od kredytu, który obywatel brałby na zakup auta.

Rząd wprowadzi program auto plus? Według nieoficjalnych doniesień jest to bardzo możliwe

Partia rządząca szuka sposobów, aby zwiększyć dzietność w Polsce. Początkowo miał w tym pomóc program 500+. Okazało się, że nie jest on jednak wystarczający, dlatego rząd rozważa kolejny pomysł. Dofinansowanie aut, które miałoby polegać na pokryciu odsetek wziętego na nie przez obywatelu kredytu, według nieoficjalnych doniesień, jest obecnie przedmiotem ożywionej dyskusji polityków.

Kłodawa: strażacy pilnie wezwani na cmentarz. Musieli pomóc kobiecieKłodawa: strażacy pilnie wezwani na cmentarz. Musieli pomóc kobiecieCzytaj dalej

- Państwo mogłoby pokrywać odsetki od kredytów takiego samochodu. Oczywiście taki samochód musiałby być z określonej półki cenowej, aby nikt nas nie oskarżył, że dopłacamy do luksusowych limuzyn - miał powiedzieć jeden z polityków PiS Gazecie Wyborczej

Nie wiadomo jeszcze oczywiście, jak dokładnie funkcjonowałby program. Nie wiemy też, jakie trzeba będzie spełnić kryteria, jeśli zostanie wprowadzony. Mimo tego zdążył już wywołać mnóstwo kontrowersji.

Przeciwnicy pomysłu łapią się za głowy i zarzucają rządowi rozdawnictwo, które przecież w znacznym stopniu obciąża budżet państwa. Nie brakuje jednak też osób, które chętne skorzystałyby z pomysłu.

Dziennikarze "Gazety Wyborczej" donoszą, że program auto plus najprawdopodobniej byłby skierowany do wielodzietnych rodzin. Dokładna ilość potomków, która jest wymagana do tego, aby rodzinę nazwać wielodzietną pozostaje jednak tajemnicą.

Możliwe, że pomysł rządu został zainspirowany tym, co mamy aktualnie na Węgrzech. Rząd z Budapesztu oferuje kredyt bez oprocentowania na samochód dla rodzin. Warunkiem jest jednak to, aby kobieta była w ciąży w momencie jego brania. Można ubiegać się o kwotę nawet do 30 tysięcy euro.

To jednak nie wszystko. Węgierski rząd zachęca również pary do zakładania rodziny poprzez udzielanie wsparcia finansowego w zakresie zakupu mieszkania lub budowy domu.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: BusinessInsider, Moto.pl, Popularne.pl,

Następny artykuł