Goniec.pl
Tomasz Knapik

MW/East News

Nie żyje Tomasz Knapik, najpopularniejszy głos w Polsce. Syn ujawnił szczegóły śmierci

6 Września 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

W poniedziałek 6 września nad ranem zmarł Tomasz Knapik. Jeden z najpopularniejszych lektorów w Polsce od dwóch miesięcy był bardzo chory. Przykre doniesienia przekazał jego syn. W tym miesiącu dziennikarz świętowałby swoje 78. urodziny. Najbardziej rozpoznawalny polski głos jest żegnany przez największe media.

Na Facebooku syna Tomasza Knapika pojawiła się dzisiaj tj. 6 września wiadomość o śmierci ojca. Maciej Knapik ujawnił, że lektor od ponad dwóch miesięcy zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Rodzina miała nadzieję, że wykładowca akademicki wyzdrowieje.

Andrzej Duda

Andrzej Duda zapowiedział nowe święto narodowe 27 grudnia. Dodatkowy wolny dzień już niedługo?

CZYTAJ DALEJ

– Chciałem Was poinformować, że dzisiaj zmarł mój Tata, Tomasz Knapik. Jak część z Was wie, od ponad dwóch miesięcy walczył z ciężkim kryzysem chorobowym. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że mu się uda. Niestety – napisał Maciej Knapik.

Tomasz Knapik był nie tylko najbardziej rozpoznawalnym głosem w Polsce. Lektor pracował także jako wykładowca Politechniki Warszawskiej. Maciej Knapik dodał, że prywatnie zmarły był „ukochanym ojcem i dziadkiem”. Niedługo mają pojawić się informacje dotyczące pogrzebu dziennikarza.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Nie żyje Tomasz Knapik

Miliony Polaków znają głos Tomasza Knapika. Dziennikarz pracował jako lektor przy wielu kultowych produkcjach. Na świat przyszedł 16 września 1943 roku. Został absolwentem Politechniki Warszawskiej, zdobywając tytuł doktora inżyniera elektrotechnika. Był wykładowcą na Wydziale Transportu.

Karierę w mediach rozpoczął już jako nastolatek. Początkowo współpracował z Rozgłośnią Harcerską. Szybko poznano się na jego wyjątkowym głosie. Wreszcie zaczął czytać filmy zagraniczne w Telewizji Polskiej. Został też lektorem Polskiej Kroniki Filmowej. W 1995 roku dołączył do stacji Polsat.

Po dekadzie zaczął współpracę z telewizją Tele 5. Jego głos można było także usłyszeć na antenie TVN24, TVN Turbo, TV4. Od 2008 roku głos Tomasza Knapika można usłyszeć również w polskich autobusach oraz tramwajach. Od 2010 roku lektor pojawiał się w RMF FM, prowadząc narrację powieści radiowej „Dym nad wysypiskiem”.

Tomasz Knapik zagrał w serialach

Choć w telewizji głównie można było słyszeć głos Tomasza Knapika, to lektor czasem grał epizodyczne role w produkcjach. Wystąpił między innymi w filmie „Hel” (2009 rok), „Daleko od noszy” (2010 rok), „Od pełni do pełni” (2012 rok). Zatrudniany był także w wielu reklamach.

W czwartek 16 września Tomasz Knapik obchodziłby swoje 78. urodziny. Dzisiaj największe stacje pożegnały już słynnego lektora. Komunikaty pojawiły się między innymi w TVN24 oraz Programie Pierwszym Polskiego Radia. Dziennikarz pojawił się także na panelu dyskusyjnym TEDx.

Jak dobrze znasz piosenki "Bajmu"? Niemal każdy wykłada się na 5. pytaniu, a to przecież największy HIT

Pytanie 1 z 5

Dokończ tekst piosenki "Biała armia": Jesteś sterem, białym żołnierzem; nosisz spodnie, więc walcz...

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Onet.pl

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Lech Wałęsa zamieścił niepokojący wpis. "Spotkanie z kolegami, może ostatnie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ryszard Czarnecki wygwizdany na meczu Polska - Słowenia

Czytaj więcej >

Wiadomości

Andrzej Duda przekazał właśnie wiadomość. Polski generał objął ważną funkcję w NATO

Czytaj więcej >
uwaga na podejrzane numery

Wiadomości

Oszuści z zagranicy wydzwaniają pod różnymi numerami. Odebranie połączenia może słono kosztować

Czytaj więcej >
mężczyzna próbował uprowadzić 5-latkę

Wiadomości

Katowice: Próbował uprowadzić 5-latkę z placu zabaw, sąd go wypuścił

Czytaj więcej >

Wiadomości

Agresor napadł na 16-latka. Nie wiedział, że to multimedalista w sztukach walki

Czytaj więcej >