Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje Roberto Cavalli. Znany projektant mody zmarł w wieku 83 lat
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 12.04.2024 22:16

Nie żyje Roberto Cavalli. Znany projektant mody zmarł w wieku 83 lat

świeczka
fot. Unsplash/Marc Igancio

Smutne wieści obiegły media. W wieku 83 lat zmarł jeden z najbardziej znanych projektantów modowych na świecie - Roberto Cavalli. Włoch od dłuższego czasu borykał się z problemami zdrowotnymi. W ostatnich dniach jego stan miał się znacznie pogorszyć.

Nie żyje Roberto Cavalii

Roberto Cavalli urodził się w 1940 roku we Florencji. W branży modowej zaczął pracować w latach 70. Włoski projektant zadebiutował w Paryżu ze swoją techniką tworzenia wydruków na skórze. W stolicy Francji zaprezentował światu także swoją pierwszą kolekcję.

Roberto Cavalli otworzył swój pierwszy butik również we Francji, w 1974 roku w Saint-Tropez. Dwa lata później projektant pojawił się ze swoją kolekcją w Nowym Jorku. Jego dom mody sprzedawał ubrania zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Ponadto Cavalli rozszerzył swoją działalność także o perfumy i akcesoria. U włoskiego projektanta z czasem zaczęły ubierać się największe światowe gwiazdy jak Jennifer Lopez czy Christina Aguilera.

Nowe fakty ws. zabójstwa 39-latka w Szwecji. Jest komunikat polskiego MSZ

Roberto Cavalli nie żyje. Włoski projektant zmarł po długiej chorobie

Roberto Cavalli był dwukrotnie żonaty. W 1964 roku poślubił Silvanellę Giannoni, a w 1980 został mężem Evy Düringer, którą poznał trzy lata wcześniej podczas konkursu miss, gdzie pełnił funkcję jurora. W 2014 roku włoski projektant związał się z modelką Sandrą Nilsson, która była od niego młodsza o 45 lat. W marcu ubiegłego roku urodził im się syn

ZOBACZ: Nie żyje laureat Nagrody Nobla. Był odkrywcą “boskiej cząstki”

Zmarł legendarny projektant mody Roberto Cavalli

Roberto Cavalli zmarł w swoim domu we Florencji w wieku 83 lat. Informację potwierdziła włoska agencja informacyjna ANSA. Projektant odszedł po długiej walce z chorobą. Pozostawił sześcioro dzieci. Jego najmłodszy syn urodził się przed rokiem. 

Drogi Roberto, być może nie ma cię już fizycznie tutaj z nami, ale wiemy, że zawsze będziemy czuć przy sobie twojego ducha. To największy zaszczyt pracować pod twoim dziedzictwem i tworzyć dla marki, którą założyłeś, mając taką wizję i styl. Spoczywaj w pokoju, będzie nam ciebie brakowało - napisali współpracownicy zmarłego projektanta.

Hołd Roberto Cavallemu w mediach społecznościowych oddał także Giorgio Armani, podkreślając, że zmarły projektant był prawdziwym artystą, który wywarł duży wpływ na branżę modową.