Piotr Lisiecki nie żyje Żródło: Boryszew

Nie żyje Piotr Lisiecki

5 Maj 2021 Mateusz SidorekMateusz Sidorek

We wtorek 4 maja media otrzymały komunikat o śmierci Piotra Lisieckiego. Spółka Boryszew, której prezesem był zmarły, wydała krótkie oświadczenie, w którym potwierdziła smutne wieści. Działacze nie poinformowali o tym, jakie były przyczyny zgonu przedsiębiorcy. Jednocześnie zapewniono, że przyszłość firmy jest bezpieczna.

Piotr Lisiecki miał zaledwie 50 lat. Przedstawiciele spółki Boryszew niespodziewanie przekazali wiadomość o jego śmierci. W komunikacie giełdowym jednak nie pojawiły się informacje o okolicznościach tego dramatycznego zdarzenia. Za sterami firmy był od ponad 2 lat.

7 listopada 2018 roku Piotr Lisiecki został prezesem spółki Boryszew. Przedsiębiorca uzyskał wykształcenie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończył również Akademią Ekonomiczno-Biznesową w Poznaniu.

Nie żyje Piotr Lisiecki

Zanim Piotr Lisiecki został prezesem spółki Boryszew, ekonomista stał za sterami Huty Bankowej. Oprócz tego pełnił także mnóstwo funkcji kierowniczych. Zajmował stanowisko między innymi wiceprezesa Banku Ochrony Środowiska.

W przeszłości zmarły także był dyrektorem zarządzającym w Kredyt Banku S.A. oraz DZ Bank S.A. Doniesienia o jego śmierci potwierdzili już działacze spółki Boryszew. Wiadomość była zwięzła i nie wyjaśniła, dlaczego prezes odszedł w tak młodym wieku.

Polacy masowo dostają tego samego SMS-a. Wszystko po decyzji ministra zdrowiaPolacy masowo dostają tego samego SMS-a. Wszystko po decyzji ministra zdrowiaCzytaj dalej

Przedstawiciele firmy powiadomili także, że media w komunikacie giełdowym, że spółka nie spodziewa się żadnych przeszkód w funkcjonowaniu w najbliższej przyszłości.

Zmianom ma nie ulec także skład przewidziany przez przepisy prawa oraz statut spółki.

Czym zajmuje się spółka, której prezesem był Piotr Lisiecki

Prowadzona przez Piotra Lisieckiego spółka Boryszew należy do największych grup przemysłowych w kraju. Firma zajmuje się produkcją komponentów do samochodów, przetwórstwem chemii przemysłowej oraz metali niezależnych.

Grupa zatrudnia około 10 tysięcy pracowników i ma ponad 30 zakładów, które zlokalizowane są w 14 krajach. Firma ma przedstawicieli i centra badawczo-rozwojowe na 4 kontynentach – Azji, Europie, Ameryce Południowej oraz Ameryce Północnej.

Od 1996 roku spółka znajduje się na Giełdzie Papierów Wartościowych. W 2020 roku skonsolidowane przychody grupy przemysłowej wyniosły 5,5 mld zł.

Chociaż pandemia koronawirusa znacznie wpłynęła na gospodarkę na całym świecie, grupie Boryszew udało się wypracować bardzo dobre wyniki we wszystkich gałęziach przemysłowych firmy.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Gazeta.pl; Business Insider

Następny artykuł