Goniec.pl > Wiadomości > Nie żyje dziennikarka radiowa Monika Jaworska
Maria Glinka
Maria Glinka 04.01.2022 15:47

Nie żyje dziennikarka radiowa Monika Jaworska

goniec.pl
goniec.pl

Zmarła Monika Jaworska, wieloletnia dziennikarka Radia Ram. Zmagała się z długą i ciężką chorobą. Smutne informacje przekazali współpracownicy redaktorki z rozgłośni za pośrednictwem mediów społecznościowych.

"Radiu Ram poświęciła całe swoje życie", czytamy w poście, w którym rozgłośnia wspomina zmarłą dziennikarkę. Na śmierć Moniki Jaworskiej zareagowały także inne redakcje.

Zmarła Monika Jaworska. Dziennikarze i słuchacze wspominają ją w ciepłych słowach

"Dziś rano pękły nam serca", od tych słów zaczyna się post informujący o śmierci Moniki Jaworskiej, który pojawił się na Facebooku Radia Ram. "Kochamy Cię Moniko. Twoim Najbliższym składamy wyrazy najgłębszego współczucia", czytamy dalej.

Monika Jaworska zmagała się z długą, ciężką i nieuleczalną chorobą. Walkę przegrała. We wtorek 4 stycznia nadeszły tragiczne informacje, nad czym ubolewa środowisko dziennikarzy.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Wzruszający wpis zamieścił m.in. Jacek Harłukowicz z "Gazety Wyborczej". "Wspaniała, ciepła, zawsze uśmiechnięta osoba, dziewczyna Elvisa Presleya. Niebo nad Wrocławiem dziś od rana płacze", czytamy we wpisie dziennikarza na Twitterze, do którego dołączył czarno-białą fotografię zmarłej.

Z kolei Dominik Panek napisał w mediach społecznościowych, że na Monikę Jaworską "zawsze można było liczyć". "Wspaniała osoba, trudno coś sensownego napisać…", czytamy na Twitterze”.

Dziennikarkę wspominają również słuchacze. "Najlepsze radio w Polsce dzięki Pani Monice", "Gdy odkryłam Radio RAM, był to pierwszy głos, jaki usłyszałam w eterze", czytamy w komentarzach.

Kim była Monika Jaworska?

Monika Jaworska to legenda wrocławskiego radia i współtwórczyni Radia RAM. Swoją karierę rozpoczynała w czasach, gdy rozgłośnia figurowała pod nazwą "Programu Miejskiego". Ukończyła filologię polską.

Monika Jaworska prowadziła m.in. program humorystyczny "Bieg przez płotki". Przez dwadzieścia lat była prowadzącą audycji "Dzień dobry we Wrocławiu". W ostatnich lat była szefową Radia Ram.

Portal press.pl pisze, że Monika Jaworska była jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób z Radia Ram. Każdego roku to właśnie ona wręczała Nagrodę Radia Ram na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej.

Współpracownicy z rozgłośni piszą w specjalnym artykule poświęconym zmarłej dziennikarce, że "zawsze była na bieżąco ze sprawami Wrocławia, ale wymarzyła sobie, by prowadzone przez nią radio pozostawało apolityczne". Redakcja zaznacza, że Monika Jaworska stworzyła stację "otwartą i uśmiechniętą, taką samą jak ona". 

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Twitter, Facebook, press.pl, "Gazeta Wyborcza"

Tagi: Nie żyje