Goniec.pl > Wiadomości > Nie żyje druga osoba poszkodowana w wypadku w Boże Ciało. Policja ujawniła tożsamość ofiar
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 09.06.2023 12:27

Nie żyje druga osoba poszkodowana w wypadku w Boże Ciało. Policja ujawniła tożsamość ofiar

Wypadek pod Płockiem
OSP KSRG ŁĄCK

W miejscowości Sendeń Mały niedaleko Płocka doszło wczoraj (8.06) do tragicznego wypadku drogowego. W aucie podróżowało cztery osoby, niestety dwie z nich poniosły śmierć. Policja przeprowadziła dochodzenie w celu ustalenia przyczyn zdarzenia oraz zidentyfikowała poszkodowanych i zmarłych.

Tragedia w Boże Ciało. Poważny wypadek pod Płockiem

Wczoraj (8.06) w miejscowości Sendeń Mały pod Płockiem doszło do groźnego wypadku. Strażacy otrzymali zgłoszenie po 11:00. - W trakcie trwania procesji Bożego Ciała OSP ŁĄCK została zadysponowana do wypadku drogowego w miejscowości Łąck ul. Kolejowa. Auto wypadło z drogi - przekazywali jako pierwsi druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łącku.

Dziś zna go cała Polska. Poznajecie, kto jest na zdjęciu z młodości?

Dwie osoby nie żyją, dwie kolejne są ranne

Pięć zastępów staży pożarnej walczyło o życie poszkodowanych. Droga została zablokowana. Niestety nie obyło się bez ofiar śmiertelnych. Początkowo informowano, że zginęła jedna osoba. - Trzy osoby zostały poszkodowane i zabrane do szpitala - przekazał dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Płocku.

Wtedy jeszcze nie ustalono, kim są ofiara wypadku i ranni. Teraz służby podzieliły się szczegółami tego tragicznego zdarzenia. Niestety bilans ofiar się powiększył.

Co było przyczyną wypadku?

Na miejscu zdarzenia policjanci zidentyfikowali osoby poszkodowane oraz zmarłe, a także ustalili przyczynę wypadku.

- Kierujący autem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W wypadku zginął 28-letni mężczyzna, 18-letnia kobiet zmarła w szpitalu. Dwóch mężczyzn w wieku 20 i 26 lat przebywa nadal w szpitalu. Wszyscy byli mieszkańcami powiatu gostynińskiego - przekazała w rozmowie z dziennikarzami Super Expressu Monika Jakubowska, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Źródło: Super Express