Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Monika Olejnik uderza w Kaczyńskiego. Wyjaśnia, dlaczego "naczelnik państwa" jest nieszczęśliwy
Maria Glinka
Maria Glinka 20.06.2022 11:20

Monika Olejnik uderza w Kaczyńskiego. Wyjaśnia, dlaczego "naczelnik państwa" jest nieszczęśliwy

Jarosław Kaczyński
Flickr/Piotr Drabik, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Monika Olejnik jest znana z kontrowersyjnych komentarzy. Tym razem oberwało się Jarosławowi Kaczyńskiemu, który stał się głównym bohaterem najnowszego felietonu dziennikarki TVN. W treści wskazała, że "kulą u nogi prezesa" są wszyscy, którzy "ośmielają się mówić i pisać prawdę i zadawać trudne pytania".

Monika Olejnik opublikowała swój najnowszy felieton na łamach "Gazety Wyborczej" i w mediach społecznościowych. Jego treść jest dostępna zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie.

Olejnik krytykuje Kaczyńskiego. "Nadal jest nieszczęśliwy"

W felietonie Monika Olejnik nie szczędziła krytyki pod adresem Jarosława Kaczyńskiego. Tekst zaczyna się od wymownego stwierdzenia "To ja, kula u nogi pana prezesa Kaczyńskiego".

Dziennikarka zwróciła uwagę, że choć wicepremier "ma telewizję i prasę" to "nadal jest nieszczęśliwy". Jej zdaniem powodem niezadowolenia prezesa są "problemy z opozycją, która jest totalna" i z "dziennikarzami, którzy są kulą u nogi".

Monika Olejnik ironicznie określiła Jarosława Kaczyńskiego "naczelnikiem państwa". Spekuluje, że być może dopiero, gdy odejdzie z rządu i poświęci się partii, "znajdzie czas dla obywatelek i obywateli".

"Może też będzie miał okazję przejrzeć oświadczenia Mateusza Morawieckiego", czytamy w felietonie. To nie jedyna wzmianka o premierze.

Jej zdaniem ostatnie wydarzenia udowodniły, że "nie ma połączenia między Ziobro a Morawieckim. "Być może będzie alkoholowe, gdyż Zbigniew Ziobro idzie o zakłada - i tu stawia bardzo dobrą, mocną wódkę Morawieckiemu - jeżeli ten udowodni, iż na posiedzeniu Rady Ministrów przegłosowano słynne "kamienie milowe". Oby panom procenty nie uderzyły do głowy", czytamy dalej.

Pod koniec tekstu Monika Olejnik po raz kolejny wspomniała o "nieszczęśliwym" Jarosławie Kaczyńskim. "Zapewne broszką są ci sprzyjający i niezadający trudnych pytań pracownicy mediów prasowo-telewizyjnych, zwący się dziennikarzami. Kulą są ci, którzy ośmielają się mówić i pisać prawdę, zadawać trudne pytania", czytamy. Felieton kończy się stwierdzeniem: "No cóż, życie prezesa nie jest beztroskie".

Spór Olejnik z TVP

Warto zauważyć, że Monika Olejnik opublikowała felieton w czasie sporu z TVP. W programie "Alarm" wyemitowanym w lutym 2018 r. stacja zasugerowała, że kamienica, w której mieszka dziennikarka, była związana ze złodziejską reprywatyzacją.

Olejnik zgłosiła sprawę do sądu i oskarżyła TVP o zniesławienie. Ostatecznie wygrała, a stacja ma ją przeprosić - dwukrotnie podczas głównych wydań "Wiadomości" i czterokrotnie na antenie TVP Info.

Poza tym sąd nałożył na TVP obowiązek przekazania konkretnych kwot na Caritas i Fundację TVP. Jednak z ustaleń portalu branżowego wirtualnemedia.pl wynika, że stacja odwoła się od wyroku.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: o2.pl, goniec.pl, onet.pl