Goniec.pl > Wiadomości > Młoda Ukrainka zarejestrowała moment ataku w centrum Kijowa. Nagranie obiegło sieć
Piotr Dutka
Piotr Dutka 10.10.2022 10:13

Młoda Ukrainka zarejestrowała moment ataku w centrum Kijowa. Nagranie obiegło sieć

Screen Twitter / Nexta / Dorota Malicka
Screen Twitter / Nexta / Dorota Malicka

W poniedziałkowy poranek doszło do kolejnych bestialskich ataków Federacji Rosyjskiej na terenie okupowanej Ukrainy. Spadające rakiety sparaliżowały większość tamtejszych miast, niszcząc infrastrukturę, a także zbierając krwawe żniwo wśród ludności cywilnej. Moment ataku na centrum Kijowa został zarejestrowany przez młodą Ukrainkę, która udostępniła nagranie za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Poniedziałkowy poranek znów stał pod znakiem rosyjskich ataków wymierzonych w Ukrainę. Wiele wskazuje na to, że była to swego rodzaju odpowiedź Władimira Putina na zniszczenie Mostu Krymskiego, który był "oczkiem w głowie" bestialskiego dyktatora.

Niestety, ale w wyniku ostrzału życie straciło 8 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych, poinformował w poniedziałek portal Suspilne z powołaniem na Państwową Służbę ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. O licznych ofiarach śmiertelnych donoszą również mieszkańcy miasta, którzy za pośrednictwem serwisu Telegram relacjonują sytuację w atakowanym mieście.

W mediach społecznościowych pojawiają się kolejne materiały wideo, które dokumentują momenty, w których doszło do eksplozji. Jeden z nich przypadkowo zarejestrowała mieszkanka Kijowa. Rakieta spadła niemal tuż obok niej.

Rakiety ponownie spadły na Kijów. Dramatyczna sytuacja tuż za naszą wschodnią granicą

Młoda kobieta nagrywała filmik, gdy nagle doszło do druzgocącego zdarzenia. Jeden z rosyjskich pocisków uderzył obok, a za nią pojawiła się pomarańczowa poświata.

Wiadomo, że z Morza Czarnego w kierunku ukraińskich miast wystrzelono co najmniej 14 pocisków. Ukraińskie dowództwo Wschód ostrzega przed kolejnymi rosyjskimi ostrzałami.

- Niestety, ale w wielu regionach Ukrainy obserwowany jest drastyczny spadek dostępności internetu, po poniedziałkowych rosyjskich atakach - podała na Twitterze organizacja NetBlocks.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło; Nexta