Adam Niedzielski przekazał wiadomość Żródło: Fot. East News Jakub Kamiński

Minister zdrowia ogłosił, że do połowy maja przywróconych zostanie około 12 tys. łóżek szpitalnych

1 Maj 2021 Mateusz SidorekMateusz Sidorek

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Adam Niedzielski przekazał niedawno bardzo ważną informację dotyczącą systemu zdrowia. Minister potwierdził, że do połowy maja przywróconych zostanie około 12 tysięcy łóżek szpitalnych, które przeznaczono do walki z pandemią koronawirusa. Ważne zmiany w województwie łódzkim.

Na oficjalnym Twitterze Adama Niedzielskiego pojawił się istotny komunikat. Minister przekazał informacje dotyczące przywracania służby zdrowia do normalnego funkcjonowania. Wracają łóżka, które były przeznaczone dla pacjentów chorujących na COVID-19. Obciążenie systemu z czasem zaczyna maleć.

Wiadomość przekazana przez Adama Niedzielskiego potwierdza, że system zdrowia, który został dramatycznie obciążony w dobie trzeciej fali zarażeń, powoli wraca do normalnego funkcjonowania. Warto przypomnieć, że jeszcze nie tak dawno mówiło się nawet o 80 procentach zajętych łóżek przez pacjentów chorujących nad COVID-19.

Adam Niedzielski poinformował o przywracaniu łóżek

Przez długi czas Adam Niedzielski podkreślał, że odmrażanie gospodarki zależy w dużej mierze od obciążenia systemu ochrony zdrowia. Szef resortu zaznaczył również, że przywrócenie go do normalnego funkcjonowanie to jeden z priorytetów rządu.

W dobie trzeciej fali zarażeń do mediów docierało mnóstwo dramatycznych relacji lekarzy i ratowników medycznych. Pracownicy służby zdrowia brali mnóstwo dyżurów, a braki w kadrach wyraźnie dawały o sobie znać. O obciążeniu głośno mówiły także salowe i inni członkowie personelu.

Bydgoszcz: Policja pilnie szuka kobiety z nagrania. Wyłudziła od seniorki 20 tys. złBydgoszcz: Policja pilnie szuka kobiety z nagrania. Wyłudziła od seniorki 20 tys. złCzytaj dalej

Na przełomie marca i kwietnia przypadł szczyt hospitalizacji. Pod koniec zeszłego miesiąca w pewnym momencie z blisko 33 200 łóżek przeznaczonych dla pacjentów chorujących na COVID-19 zajętych było ponad 24 600 miejsc.

Pojawiły się również obawy o sprzęt medyczny. Po 20 marca wykorzystywano 75 procent wszystkich respiratorów. Szczególnie dramatyczna sytuacja była w Małopolsce i na Śląsku, gdzie w wielu placówkach brakowało już miejsc.

Rząd brał pod uwagę ewakuację pacjentów z placówek na śląsku do innych województw, by odciążyć szpitale w regionie. Wreszcie minister zdrowia przekazał dobre informacje dotyczące systemu ochrony zdrowia.

Komunikat Adama Niedzielskiego

Na Twitterze Adam Niedzielski potwierdził, że do połowy maja znaczna część łóżek, które jak dotąd były przeznaczone dla pacjentów chorujących na COVID-19, zostanie przywrócona do systemu ochrony zdrowia.

Jak przekazał szef resortu, do połowy maja w całym kraju ma wrócić około 12 tysięcy łóżek. Dobra wiadomość dotyczy między innymi województwa łódzkiego. Tam przywraca się 500 łóżek. Z informacji, które pojawiły się w mediach społecznościowych, wynika, że Uniwersytecki Szpital Kliniczny im Wojskowej Akademii Medycznej przestaje być szpitalem covidowym.

W komunikacie powiadomiono, że mieszkańcy regionu ponownie będą mogli korzystać z interny, kardiologii oraz rehabilitacji po COVID-19.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Twitter

Następny artykuł